Login lub e-mail Hasło   

Płaszcz i trzęsienia Ziemi

Są przesłanki, wskazujące na to, że wysokie temperatury występują we wnętrzu Ziemi jedynie lokalnie.
Wyświetlenia: 601 Zamieszczono 03/01/2017

Są przesłanki, wskazujące na to, że wysokie temperatury występują we wnętrzu Ziemi jedynie lokalnie.

Model gorącego wnętrza, w sposób trwały otoczonego zimną skorupą jest absurdalny. Jest niezgodny z tym wszystkim, co wiemy na temat termodynamiki. Gdy podczas nocy polarnej nie docierają promienie słoneczne, temperatura powierzchni Ziemi spada na biegunach do minus kilkudziesięciu stopni.

Gdyby Słońce zgasło, to temperatura powierzchni Ziemi w krótkim czasie spadła by do minus dwustu-kilkudziesięciu stopni Celsjusza.

Co byłoby z wnętrzem Ziemi?  - Dlaczego temperatury miałyby się nie wyrównywać, skoro wszędzie, we wszystkich znanych fizykom i niefizykom przypadkach temperatury dążą w naturalny sposób do wyrównania.

Skąd zatem gorące wulkany?

Energia wulkanów to jest skutek ruchu płyt tektonicznych. - Ruch ten spowodowany jest  oddziaływaniem sąsiednich obiektów astronomicznych. Głównie Księżyca i Słońca, ale również z udziałem innych planet.

.Udział innych planet ma charakter wyzwalający nagromadzoną energią. Znamy korelację miedzy nadzwyczajnymi położeniami planet, a trzęsieniami ziemi i wybuchami wulkanów.

.

Kontrargumenty:

Argumentem na rzecz teorii gorącego wnętrza Ziemi jest to, że w kopalniach temperatura rośnie wraz z głębokością.

Ale: - Nie dotyczy to kopalni soli i głębokich jaskiń. - W kopalniach soli i głębokich jaskiniach jest zimniej niż na powierzchni.  Kto tam był, ten wie.  

Drugi koronny argument ma charakter doświadczalny: - Płaszcz Ziemi istnieje. Warstwa powierzchniowa jest inaczej zbudowana niż to, co znajduje się głębiej. Fale dźwiękowe odbijają się na głębokości kilkunastu kilometrów, a to świadczy, że głębiej jest coś innego. - I zgoda: - Jest coś innego. Ale dlaczego ta granica ma być granicą między warstwami o różnej temperaturze?

Jest w przyrodzie ogólna reguła, że warstwa zewnętrzna różni się od tego co jest w środku. Jabłka, pomarańcze i w ogóle wszystkie owoce i ziarna mają skórkę wyraźnie różną od wnętrza.

.

Wymyśliłem sposób w jaki mógł powstać płaszcz Ziemi. - A było to tak: - Gotowałam zupę pieczarkową. Na wierzchu tworzył się kożuch. Pomyślałem tak: Jeżeli, po ostudzaniu, wstawię tę zupę do lodówki, to w lodówce ujawni się rozwarstwienie. Podobnie jest z każdą zupą. Rosół wyjęty z lodówki, ma na wierzchu warstwę tłuszczu różniącą się składem i konsystencją od reszty.

Jeśli Ziemia była kiedyś gorąca i stygła powoli jak zupa pozostawiona na wyłączonej kuchence, to na powierzchnię wypłynęło coś nieprzypadkowego i innego od reszty. Tak jak żużle wypływają na wierzch podczas wytopu stali.

Jak widać przekonanie, że gorące Piekło znajduje się we wnętrzu Ziemi budzi bardzo uzasadnione wątpliwości. Podobnie mam wątpliwości co do teorii przypisujących nadzwyczajnie wysokie temperatury centralnym obszarom gwiazd podobnych do Słońca.

 

Czytaj więcej:

..............................  Adam Jezierski

.

Podobne artykuły


53
komentarze: 50 | wyświetlenia: 32625
47
komentarze: 32 | wyświetlenia: 149106
29
komentarze: 6 | wyświetlenia: 9902
26
komentarze: 10 | wyświetlenia: 52728
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 33286
23
komentarze: 10 | wyświetlenia: 18675
23
komentarze: 21 | wyświetlenia: 38736
22
komentarze: 11 | wyświetlenia: 32977
20
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28154
19
komentarze: 4 | wyświetlenia: 8556
19
komentarze: 6 | wyświetlenia: 12219
16
komentarze: 17 | wyświetlenia: 90077
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 10162
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 27189
 
Autor
Artykuł  nse,  07/01/2017

Ziemia, czyli jej jądro i skorupa nie są całościowym zamkniętym układem termodynamicznym ...
"Energia wulkanów to jest skutek ruchu płyt tektonicznych. - Ruch ten spowodowany jest oddziaływaniem sąsiednich obiektów astronomicznych. Głównie Księżyca i Słońca, ale również z udziałem innych planet."
... przypuszczam że nie tylko, w tym ma też udział nierównomierne nagrzewanie i stygnięc ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura:
1) Jeśli chodzi o nagrzewanie i stygnięcie, to prawdopodobnie masz rację.
2) Wpływ innych planet ma charakter wyzwalający. - Kamyczek uruchamiajacy lawinę. Efekt motyla ...-:)

  Manga,  09/01/2017

Zapominamy o zjawisku, które decyduje o ciągłym nagrzewaniu się wnętrza Ziemi. "Płaszcz" Ziemi - jej powierzchnia, ogrzewana jest przez Słońce (fale elektromagnetyczne), natomiast wnętrze - co do którego istnieją różne teorie - może być ogrzewane przez grawitacje - energie pochodzącą zewnętrznie do środka Ziemi.

Każdy z nas jest pod wpływem tej siły, która powoduje takie zjawiska w atmosfe

...  wyświetl więcej

  nse,  09/01/2017

@Manga: Czy grawitacja działa jak wir ciągnący do wnętrza, przykład: wir spuszczanej wody z wanny ??Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska