Login lub e-mail Hasło   

Jesteśmy tylko robotami.

Jesteśmy tylko robotami , które same zakładają sobie smycz na szyje. Stałe obowiązki, szefowi e nad głową, którzy popędzają i decydują za nas. Nie martwimy się,...
Wyświetlenia: 1.114 Zamieszczono 10/01/2017

 

 

15826703_1835365950018760_2847970704319423851_n


 

 

Jesteśmy tylko robotami , które same

zakładają sobie smycz na szyje. Stałe obowiązki, szefowie nad głową, którzy popędzają i decydują za nas. Nie martwimy się, robimy swoje, wpadamy w rutynę, bo praca, to stałe obowiązki.

Wracamy do domu, oglądamy TV, tam znowu schematy, mózg odpoczywa i oddaje samodzielne myślenie mediom. Mówią nam, co jest dla nas dobre, jak mamy żyć, wychowywać dzieci, jak się ubierać i zachowywać. Rano schemat się powtarza.

Znów idziemy do pracy i powtarzamy rutynowe czynności a w mediach słyszymy polityków, którzy podają prawdy odwrócone do góry nogami. Mówią o wolności, a wprowadzają kolejne prawa ograniczające je. Mówią o swobodach obywatelskich, a wprowadzają kolejne ograniczenia, mówią o demokracji a sami się jej boją i nigdy nie pytają nas o zdanie. Mówią o sprawiedliwości, robiąc kolejne przekręty.

Wszystko tłumaczą naszym dobrem a my bezkrytycznie to przyjmujemy, zapatrzeni w kolejnego lidera, który za nas myśli a potem oszuka. Kolejny schemat, który powtarza się co cztery lata. Miedzy czasie smycz staje się coraz krótsza. Coraz mniej wolności, swobód. Coraz większa tyrania, która sprowadza nas do nieistotnego trybika, którego w każdej chwili można wymienić.

Mózg się przyzwyczaja, smycz przestaje ciążyć. Nawyk, przyzwyczajenie, staje się normą. Wszystko staje się logiczne i typowe. Wstajemy i powtarzamy schemat niczym zaprogramowane roboty, a im dłużej oddajemy odpowiedzialność innym, tym trudniej się wyrwać. Każdego, kto odrywa się od schematu, postrzegamy jako niebezpiecznego dziwaka, który chce zburzyć nasz świat pełen iluzji, kłamstw i obłudy.

Nie mamy czasu ani ochoty brać swojego życia w swoje ręce.
Przyzwyczajamy się, że ktoś za nas myśli i decyduje, jak zwierzaki w ZOO, stajemy się upośledzeni, dostajemy jeść, kiedy nam dają.
Żyjemy, według prostych schematów, tak jak inni tego chcą. Zero pytań, zero buntu, bo przecież mamy demokracje, w której raz na cztery lata stawiamy krzyżyk przy partii, którą media wypromowały, bez możliwości dalszej kontroli ich działań i Bez prawa głosu. Od czasu do czasu pozwalają nam pokrzyczeć na ulicach. Od taki wentyl bezpieczeństwa, który pozwala upuścić nadmierne napięcie i daje pozory wolności.

Nie ma wolności w świecie pełnym kontroli i inwigilacji , nie ma swobód w świecie pełnym ograniczeń, nie ma demokracji w świecie bez możliwości decydowania.

„Życie jest jak wiatr, jak liście na drzewie, nie jest zaprogramowane, nie jest schematami, nie jest monotonnością, nie jest rutyną, to ciągłe odkrywanie, badanie i doświadczanie. To poznawanie nieznanego. Ludzie co tak nie żyją, są robotami.”

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1227
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1028
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1105
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 779
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 751
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1903
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 588
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1045
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 551
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 556
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 899
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

  Henear,  12/01/2017

Dobry tekst, by się przeprogramować należy posiadsć wolę do zmian oraz znajomość zachodzących w nas procesòw, w istocie umysł składa się z niezliczonej ilości programòw, opròcz naturalnej bazy jaką są potrzeby biologiczne, zaimplantowano w nas reakcje zgodne z przyjętym systemem społecznym.
Zawsze było tak że słabi musieli podporządkować się silnym, ten ktòry posiada "moc" kreuje rzeczywist ...  wyświetl więcej

  krzychu_19  (www),  19/01/2017

@Henear: Istniały i nadal istnieją jednostki, które zmieniały kierunek świata, choć w negatywny sposób... a więc dochodzimy do wniosku, w którym silniejszy nie oznacza lepszy, tylko... inny :)
A ci słabi, którzy płyna z prądem... może też tym wywierają negatywny wpływ na ludzi, którzy akurat chcieliby cos zmienić na lepsze? Warto dyskutować i sie uruchamiać... może i mamy w tym momencie ma pozytywny wpływ na bohaterów artykułu? Pozdrawiam :0 :0

  Remter,  13/01/2017

Życie jest jak wiatr, jak liście na drzewie, nie jest zaprogramowane, nie jest schematami, nie jest monotonnością, nie jest rutyną, to ciągłe odkrywanie, badanie i doświadczanie. To poznawanie nieznanego. Ludzie co tak nie żyją, są robotami.” Ukryli swój talent... i nie pomnażają... Każdy ma wybór...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska