Login lub e-mail Hasło   

Administrator sieci przyszłość technologia dla instytucji oraz firm

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://administratorsieciwarszawa.pl
Szczególnie mocną pozycję zajmują tu wszelkie profesje związane z segmentem informatycznym. Wśród nich poczesne miejsce zarezerwowane ma administrator sieci.
Wyświetlenia: 284 Zamieszczono 16/01/2017

Bez wątpienia są na rynku pracy specjalizacje, które od wielu lat cieszą się rosnąca popularnością.

administrator sieci Warszawa

Co więcej, nic nie wskazuje na to, żeby w tej dziedzinie miało się cokolwiek zmienić w przyszłości. Szczególnie mocną pozycję zajmują tu wszelkie profesje związane z segmentem informatycznym. Wśród nich poczesne miejsce zarezerwowane ma administrator sieci. Warszawa to także jedno z miast, w którym usługi administratorów cieszą się dużym wzięciem.Nic w tym dziwnego, wszak funkcjonowanie każdego przedsiębiorstwa i każdej instytucji niekomercyjnej w bardzo dużym stopniu uzależnione jest od tego, w jaki sposób działa w niej sieć informatyczna.Nikt jednak nie zagwarantuje, że każda osoba trudniąca się tym zajęciem będzie miała stabilne i pewne zatrudnienie.

O zlecane  usługi trzeba bowiem zabiegać, mocno sobie na nie zapracować. W tym miejscu uwaga – coraz mniej przedsiębiorstw zatrudnia informatyków na etat we własnej firmie, a coraz więcej usług tego typu zlecanych jest podmiotom zewnętrznym. Utrzymanie sieci opiera się więc na outsourcingu.

Warto zastanowić się chwilę, jakie przymioty decydują o tym, że administrator sieci może liczyć na powtarzające się zlecenia. Musi być to człowiek z wyobraźnią i pasją. Doskonale potrafiący sobie ułożyć w głowie, jak powinny funkcjonować poszczególne elementy informatycznej układanki w obsługiwanej instytucji. Powinna być to osoba dysponująca odpowiednim doświadczeniem, na tyle bogatym, by potrafiła w kryzysowej sytuacji zareagować w sposób rozwiązujący najmniej spodziewane problemy.

Ponadto ceniona jest komunikatywność, a więc umiejętność nawiązywania i podtrzymywania kontaktów interpersonalnych. Musimy bowiem sobie zdawać sprawę, że administrator na bieżąco komunikuje się z wszystkimi użytkownikami sieci w danej firmie, a często od jego dobrych z nimi kontaktów uzależniona jest skuteczność podejmowanych interwencji. Innym atutem dobrego administratora jest gotowość do ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji. Taka postawa gwarantuje bowiem wprowadzanie do obsługiwanego systemu szeregu innowacyjnych rozwiązań.

Podobne artykuły


50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64080
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 19846
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19794
22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 34345
21
komentarze: 14 | wyświetlenia: 13243
18
komentarze: 5 | wyświetlenia: 8951
18
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9378
18
komentarze: 9 | wyświetlenia: 55404
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 80029
17
komentarze: 10 | wyświetlenia: 10844
16
komentarze: 1 | wyświetlenia: 7414
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 6914
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska