Login lub e-mail Hasło   

Co może oznaczać głuchy telefon?

Głuchy telefon dawniej oznaczał, że ktoś pomylił i kiedy usłyszał nasz nieznajomy głos, po prostu się nie odezwał i rozłączył.
Wyświetlenia: 700 Zamieszczono 18/01/2017

Dziś głuchy telefon może nawet oznaczać, że ktoś chce popełnić przeciwko nam przestępstwo - włamać się na nasze konto lub nawet okraść nasz dom. Jak to możliwe i co powinniśmy zrobić w przypadku otrzymywania głuchych telefonów?

Najczęściej głuche telefony są wykonywane celowo. Niestety jest to sposób na nękanie wielu osób. Wykorzystują go osoby, które mają do nas o coś żal lub chcą nam zrobić na złość. Czerpią one satysfakcję z tego, że utrudnią nam życie. Głuche telefony potrafią być bardzo denerwujące, a bywa i tak, że zdarzają się w nocy i po prostu nie pozwalają na spokojny sen. Czasami są one wykonywane nawet dla żartów. Niestety dla kogoś, kto ciągle je odbiera, nie są one powodem do śmiechu.

Głuchy telefon może być groźbą przestępstwa

Przestępcy sięgają po różne metody, by osiągnąć swój cel. Może nim być na przykład nasze konto bankowe, a dokładniej dostępne na nim środki. Odnotowano przypadki kiedy wykonują oni głuchy telefon w celu sprawdzenia, czy dany numer jest aktywny oraz mniej więcej w jakim wieku jest osoba, która go posiada. Po uzyskaniu takich informacji dzwonią jako pracownik banku i w celu weryfikacji danych proszą o podanie numeru konta, daty ważności karty, imienia i nazwiska, daty urodzenia i innych. Wszystko to jest im potrzebne do dostępu do naszego konta. Mogą później poznać jego stan a nawet wykonać przelewy na własny rachunek. Najczęściej takie połączenia zdarzają się od numerów zastrzeżonych, na które powinniśmy szczególnie uważać. Kiedy ktoś zastrzega numer i nie chce go podawać, już samo w sobie jest to podejrzane. Z tego względu coraz mniej osób odbiera telefony od zastrzeżonych numerów, bo są one źle kojarzone. Jednak jeśli wśród osób, które znamy jest ktoś z zastrzeżonym numerem, odbieramy wszystkie, bo nigdy nie wiemy czy akurat on do nas nie dzwoni. Co więcej głuche telefony mogą wykonywać złodzieje, którzy chcą się do nas po prostu włamać. Najczęściej taka sytuacja dotyczy osób posiadających telefon stacjonarny. Złodziej sprawdza w jakich porach ktoś jest w domu. Jeśli więc głuche telefony zdarzają się w różnych porach dnia co jakiś czas, najlepiej zawiadomić o tym fakcie policję.

Kto jeszcze może się kryć za głuchym telefonem?

Głuche telefony mogą oczywiście zwiastować też utrudnienia na linii. Ktoś próbuje się do nas dodzwonić, ale go nie słyszymy. Oczywiście nie od razu należy zakładać najgorsze. Czasem winny za głuche telefony jest nasz aparat telefoniczny. W jego systemie pojawia się błąd, który sprawia, że przychodzą do nas połączenia, kiedy tak naprawdę nikt nie dzwoni. Nie każdy głuchy telefon jest więc objawem dręczenia lub świadczy o przestępstwie. Na takie działania składa się wiele innych czynników. Musimy po prostu się wykazywać czujnością. Wówczas na pewno uda nam się w porę zareagować i unikniemy przykrych sytuacji.

Artykuł przygotowany na podstawie informacji z serwisu www.kto-to-jest.pl.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1244
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1034
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1117
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 796
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 757
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1910
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 592
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1053
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 555
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 562
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 905
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

WszystkoDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska