Login lub e-mail Hasło   

Jabłczan kreatyny - wady i zalety

Osoby aktywne fizycznie szczególnie często decydują się na stosowanie suplementów diety takich jak jabłczan kreatyny.
Wyświetlenia: 750 Zamieszczono 23/01/2017

Sytuacja ta nie powinna dziwić, w końcu zainteresowanie sportem bardzo często powiązane jest z szerzej rozumianą troska o własne zdrowie. Jeśli poświęcamy nasz czas i energię na to, by dzięki treningom wpłynąć pozytywnie na wygląd naszego ciała, to prędzej czy później zrozumiemy, jak ważne jest kompleksowe działanie, łączące ćwiczenia fizyczne oraz zdrową i urozmaiconą dietę.

Coraz częściej słyszy się, że podstawą zdrowego odżywiania nie powinny być suplementy, ale raczej  prawidłowo zbilansowana dieta. Jest to prawda, jednak okazuje się, że wiele osób nie jest w stanie dostarczyć swojemu ciału wszystkich niezbędnych składników odżywczych bazując jedynie na spożywanych posiłkach. Sytuacja ta dotyczy również osób, które wkładają wiele starań w to, by odżywiać się właściwie. Niestety niedobory takich składników, jak witamina D lub magnez to w naszym społeczeństwie prawdziwa plaga, warto więc pomyśleć o tym by regularnie je suplementować.

Zawodnicy trenujący sporty siłowe dodatkowo decydują się również na to by stosować jabłczan kreatyny. Jest to prawdopodobnie najczęściej stosowany przez sportowców suplement diety. W związku z tym warto nieco dokładniej przyjrzeć się jego działaniu. Kreatyna to związek chemiczny występujący naturalnie w organizmie ludzkim. Jego największe stężenie znajduje się w komórkach mięśniowych. Łącząc się z fosforanem tworzy fosfokreatynę a następnie przekształca bezpośrednio w energię. Nietrudno więc domyślić się, że niedobory kreatyny  mogą znacząco utrudnić osiąganie zadowalających wyników podczas treningów. Jeśli więc jesteśmy osobami aktywnymi fizycznie, zwłaszcza trenującymi sporty siłowe, to jabłczan kreatyny może się okazać niezwykle korzystny dla nas. Produkt ułatwi nam zwiększenie intensywności i długości treningów, a dodatkowo wpłynie korzystnie na wygląd naszych mięśni. Kreatyna przyczynia się do niewielkiego zatrzymywania wody w organizmie, która gromadząc się w mięśniach powoduje, że wyglądają one dużo bardziej atrakcyjnie.

Należy podkreślić, że kreatyna posiada również pewne wady. Okazuje się bowiem, że nadmiernie stosowany produkt może nieco obciążać nerki oraz wątrobę. Jeśli więc nie jesteśmy osobami w pełni zdrowymi, to przed rozpoczęciem suplementacji skonsultujmy decyzję z naszym lekarzem prowadzącym. Pamiętajmy również, że samo spożywanie jabłczanu kreatyny w najmniejszym nawet stopniu nie wpłynie na zwiększenie naszej masy mięśniowej. Tylko dzięki systematycznym treningom jesteśmy w stanie osiągnąć zadowalające efekty.

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1208
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 725
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 936
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1405
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1614
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1329
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1325
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1606
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 729
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 744
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1116
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 547
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 922
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska