Login lub e-mail Hasło   

Dziś wszystko się zmienia

Rzeczywistość Ameryki po nowemu.
Wyświetlenia: 365 Zamieszczono 25/01/2017

Oczy Amerykanów oraz reszty świata przez niecałe 20 minut zwrócone były na Kapitol. Patrząc na zaprzysiężenie 45. Prezydenta "wielkich i wspaniałych" USA, ten kraj ma bardzo wysokie mniemanie o sobie. Wielka Ameryka, za sterami której stanął właśnie miliarder Donald Trump. Najpierw Ameryka, a dopiero potem reszta świata i Europy.

Niestandardowo skupie się na wszędobylskim amerykańskim luzie i dobrze zachowanym wyglądzie. Wyreżyserowane, filmowe wręcz uśmiechy, nienaganne stroje, szyte specjalnie na dane, uroczyste wydarzenie. Tak sobie głośno myślę - wielkość Ameryki polega tez na byciu ciągle happy. Po cóż zadręczać innych przykrymi historiami, które i tak nie przestana być dramatami w momencie puszczenia jej w eter pseudożyczliwego słuchacza.

Ameryka kreuje swoją potęgę poprzez znaczne zatuszowanie swoich wad i nieudolności. Prezydentura Donalda Trumpa (nieistotne czy będą dwie kadencje) prawdopodobnie na bieżąco będzie nabierał politycznej oglądy o ile zechce przyswoić parę dobrych wzorców. Na swoim zaprzysiężeniu pojawił się w za długim krawacie, w zbyt obszernym i rozchełstanym płaszczu, co miało wyraźnie zasugerować o jego luzackim podejściu do tego dnia. Przy każdym jego wystąpieniu wyraźnie widać jak bardzo jest nieprzewidywalny, co niektórzy twierdza, że akurat to jest jego największym atutem! Już chodzą interesujące pogłoski jakoby Donald Trump zniesie wizy dla Polaków w przeciągu niespełna dwóch tygodni.

Takie posunięcia torowałyby Polakom drogę do spełnienia długoletniego snu o Ameryce. Skąd taka nagła zmiana nastawienia miliardera do Polski i Polaków? Niniejsza teza kłóci się z tym, co prezydent jako kandydat mówił i nadal podtrzymuje o imigrantach. W tej kwestii wyraźnie widać niekonsekwencje. Uczyńmy Amerykę na powrót wielką! Oby kosztem własnym a nie np Polski. Kończąc słowami poprzednika Barracka Obamy - Na pewno będzie ok.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1202
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1011
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1079
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 755
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 737
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1888
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 580
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1036
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 545
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 546
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 892
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 670
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Henear,  25/01/2017

Amerykański sen już dawno prysł a klasa średnia biednieje. U nas karmi się dzieciaki telewizyjno muzyczną papką jak to w USA jest zajebiście. Złote lata ten kraj ma już za sobą, może zniesienie wiz rzeczywiście sprawi że spora część rodaków uda się tam na zarobek czy mieszkać, przynajmniej będzie odzew.

@Henear:
Nie sądzę. Nie te czasy. Po co Polacy mają latać w celach zarobkowych do USA, jak mogą wyjechać do każdego kraju UE. Jak sam napisałeś, w USA nie jest już tak jak kiedyś, więc przy znacznie wyższych kosztach podróży po prostu nie opłaca się tam wyjeżdżać. Chyba, że masz szansę na podjęcie naprawdę dobrze płatnej pracy i robienie kariery w swoim zawodzie. W innej sytuacji nie ma to ...  wyświetl więcej

Osobiście jestem bardzo ciekaw, jaka będzie prezydentura Trumpa. Kadencje Obamy i Busha niewiele się od siebie różniły. Obaj rozpoczęli wojny na Bliskim Wschodzie, przez co spowodowali ciężki do opanowania chaos i zwiększenie zagrożenia terroryzmem w Europie. Obaj wpompowali pieniądze z budżetu w zadłużone banki. Poza Obama Care różnice między nimi były bardziej kosmetyczne, czyli inny image i inn ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska