Login lub e-mail Hasło   

Nowa czy stara wizja świata?

Pozostałością po starożytnych cywilizacjach była grecka nauka i wiara widząca niebiosa jako zbiorowisko bogów, herosów powiązanych tajemnymi więzami z przyrodą i ludzkim światem.
Wyświetlenia: 433 Zamieszczono 26/01/2017

Nowa czy stara wizja świata?

Pozostałością po starożytnych cywilizacjach była grecka nauka i wiara widząca niebiosa jako zbiorowisko bogów, herosów powiązanych tajemnymi więzami z przyrodą i ludzkim światem. Ta starożytna grecka wizja świata odżywa w moich przemyśleniach dotyczących przyszłości  naszego życia. Widzę ją jako rosnąca siłę wiedzy ludzkiej cywilizacji sprzężonej nierozerwalnie z przyrodą, która obserwowana daje obiektywny wgląd w wszechświat. Od 60 lat przyglądam się  światu a rezultaty tej obserwacji zawarłem w moich pismach opublikowanych w Internecie na portalach EIOBA.PL, RESEARCHGATE, REPOZYTORIUM CEON, JAGIELLOŃSKA BIBLIOTEKA CYFROWA.

Statystyki czytelnictwa tych portali wskazują, że moje prace czytane są chętnie przez naukowców z całego świata. Np. na portalu Researchgate  publikuje wielu naukowców z mojego Instytutu Historycznego UW, ale to moje prace są najchętniej czytane przez międzynarodowe grono badaczy.

Ostatnio opublikowałem na Researchgate projekt badań zatytułowany "Does Human evolution have a purpose?" Od 10 stycznia do 11 października  2017 roku projekt ma 44579 odsłon i komentarzy, a moich pozostałych 66 prac miało 20000 czytań. Moje prace na pozostałych portalach miały dotychczas ponad sześćdziesiąt tysięcy odsłon.

Stworzyłem model mechanizmu klimatycznego Ziemi, który na podstawie obserwacji satelitarnych pozwala mi na wielomiesięczne i wieloletnie  prognozowanie klimatu północnej hemisfery i  na tej podstawie przyszłego biegu wydarzeń gospodarczo-politycznych na świecie.

W  moich wypowiedziach w projekcie "Is Human evolution has a purpose?" dałem wyraz przekonaniu opartemu na wieloletnich badaniach, że nasz świat jest światem wirtualnym istniejącym w jednym z komputerów kwantowych Wszechświata. Inaczej mówiąc nie istnieje ani czas ani przestrzeń, które są wymysłem naszego umysłu karmionego obrazem świata, który widzą nasze oczy. Ten widziany przez nas świat jest tylko złudzeniem.

Szczególna teoria względności (STW) – teoria fizyczna stworzona przez Alberta Einsteina w 1905 roku zakłada istnienie czasu i przestrzeni jako wymiarów naszego świata.

Moim zdaniem należy odrzucić teorię Einsteina, bo jak wiem z pewnego podręcznika o fizyce kwantowej, była ona oparta na pewnych założeniach. Jeżeli te założenia z początku wieku XX były nieprawdziwe, to i teoria Einsteina jest fałszywa. Należy te założenia i teorię zweryfikować.

Innym moim poglądem na świat, jest pewność istnienia boskiego społeczeństwa istot kierujących naszym losem, co oznacza, że odrzucam ideę Boga jednoosobowego. Tzw. Bogiem jest mądre i etyczne społeczeństwo istot kierujących naszym wirtualnym światem i do takiego społeczeństwa zmierza nasza ludzka cywilizacja. Moje poglądy są kontynuacją starożytnych wizji  Kosmosu jako  jedności człowieka z przyrodą. Międzynarodowa dyskusja nad moimi przemyśleniami opublikowanymi w Internecie może doprowadzić do przełamania mentalnych barier stojących na drodze rozwojowi naszej ziemskiej cywilizacji.

Warszawa, dnia 26 stycznia 2017 roku, godzina 5:00 Bogdan Góralski

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 807
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 744
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 960
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 607
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 997
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142254
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 242627
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 112357
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122576
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Henear,  26/01/2017

Ciekawe, w wierzeniach słowiańskich istnieje pogląd że Bogowie to nasi przodkowie a celem naszego życia (słowian) na ziemi jest wzrośnięcie do ich poziomu. Inaczej mówiąc jesteśmy ich dziećmi a ten świat to sala treningowa. Ciężko określić czy rzeczywiście życiem na ziemi kierują jakieś bliżej niezidentyfikowane istoty, jednak faktem jest że ze znajomością ludzkiej psychiki można manipulować zacho ...  wyświetl więcej

@Henear: podobnie myślimy Henearze. Przeczytam Twój artykuł na Eiobie a ty przeczytaj mój pt. System Słoneczny jest komputerem kwantowym?. czy Wszechświat siecią komputerów kwantowychpatrz Wirtualna rzeczywistość świata
http://eiba.pl/4
http://eiba.pl/19

  Henear,  26/01/2017

@mgr inż.Bogdan Góralski: Z chęcią, to ciekawy temat. Jak przeczytam zamieszczę swoją opinię.

  Hamilton,  26/01/2017

@mgr inż.Bogdan Góralski: jednym słowem jesteś rozchwytywany. Też tak uważam, a Einstein przy tobie to nieuk i nieudacznik.

@Hamilton Starszy: Einstein kombinował jak mógł jak na swoje czasy. Dziś po ponad wieku wiemy więcej. Jest to normalny rozwój nauki Panie Starszy.

@mgr inż.Bogdan Góralski: wiemy więcej dzięki niemu, nie panu, panie młodszy.

  Hamilton,  26/01/2017

@Dyl Sowizdrzał:
przed lustrem na kolanach, łzami zalany
tak mocno w sobie zakochany

@Dyl Sowizdrzał:

łąd na błędzie, ignorancja, arogancja i jak zwykle bełkot świadczący o niezrozumieniu komentowanego artykułu.

Troll Sowizdrzał nieudacznik atakuje, zrozumieć nie próbuje, polecenia wykonuje i bełkocze, bełkocze na potęgę a ślina i jad nienawiści kapie mu po brodzie :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska