Login lub e-mail Hasło   

Szczecin, to magiczne miasto

Mieszkańcy Szczecina zawsze twierdzili, że Szczecin to miasto wyjątkowe, fascynujące, wręcz magiczne.
Wyświetlenia: 1.320 Zamieszczono 09/02/2017

Prawdziwość tej teorii odkryli szczecińscy astrolodzy Małgorzata i Edward Gardasiewiczowie, którzy pierwsi zauważyli zbieżność lokalizacji placów i promieniście odchodzących z nich ulic w Szczecinie, do konstelacji Oriona i kompleksu piramid w Gizie. Stwierdzili też, że Nil i Odra mają podobne ułożenie koryt rzek oraz głównych dopływów, a Droga Mleczna jest dopasowana swoim kształtem do nurtu obu tych rzek.

 A więc nie dość, że Szczecin wyróżnia się oryginalnym układem urbanistycznym przypominającym Paryż, to jeszcze główne place Szczecina: Szarych Szeregów (Sprzymierzonych), Odrodzenia i Grunwaldzki odzwierciedlają pas gwiazdozbioru Oriona, odpowiadając poszczególnym gwiazdom Mintaka, Alnilam i Alnitak. Taka zabudowa nigdzie więcej nie powstała i jest to unikat w skali świata. Dlatego aleja łącząca te trzy place, powinna nosić nazwę: Aleja Gwiazdozbioru Oriona.

 W ramach projektu "Sięgaj gwiazd w Szczecinie", odsłonięto tablice pamiątkowe, na trzech placach mające na celu zaprezentowanie tego niepowtarzalnego oblicza miasta, szerszej grupie odbiorców. Odkrycie gwiazdozbioru Oriona w planie urbanistycznym Szczecina, to wielka szansa na wypromowanie naszego miasta. Bo które inne miasto na świecie, może poszczycić się takim niebiańskim rozplanowaniem na taką skalę? Które miasto kryje w sobie tyle architektonicznych i urbanistycznych tajemnic? 

 A czy Jasne Błonie w Szczecinie nie przypominają Pól Elizejskich? Trzeba tylko szeroko rozreklamować niepowtarzalność Szczecina - Paryża wschodu. Szczecin to naprawdę magiczne miasto i warto zaplanować w najbliższej przyszłości jego odwiedzenie i zwiedzenie. Samo zwiedzenie placów i dotkniecie usytuowanych tam tablic ma zapewnić odwiedzającym miłość, dobrobyt i zdrowie.

 Chyba warto odwiedzić to gwiaździste miasto, tym bardziej że wybudowano też tutaj ostatnio dwie nowoczesne, architektoniczne perły: Filharmonię Szczecińską i Centrum Dialogu Przełomy, które zdobywają wiele nagród architektonicznych w Europie i świecie.  

A jeszcze zwiedzając monumentalne Wały Chrobrego, można stanąć jedną nogą nad Odrą, a drugą nad morzem (ustawowym morzem).

Podobne artykuły


16
komentarze: 50 | wyświetlenia: 908
15
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1302
14
komentarze: 56 | wyświetlenia: 1402
14
komentarze: 23 | wyświetlenia: 1770
13
komentarze: 15 | wyświetlenia: 399
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1007
13
komentarze: 14 | wyświetlenia: 503
12
komentarze: 16 | wyświetlenia: 480
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 917
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 551
12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 573
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 666
12
komentarze: 75 | wyświetlenia: 857
 
Autor
ArtykułZaiste, magiczne.

I ciekawe turystycznie.

Ale magia przede wszystkim!

  Hamilton,  05/06/2018

@Sadowski vel Kostka - buzi sobie jeszcze daj. Czule w czółko.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska