Login lub e-mail Hasło   

Szczecin, to magiczne miasto

Mieszkańcy Szczecina zawsze twierdzili, że Szczecin to miasto wyjątkowe, fascynujące, wręcz magiczne.
Wyświetlenia: 2.223 Zamieszczono 09/02/2017

Prawdziwość tej teorii odkryli szczecińscy astrolodzy Małgorzata i Edward Gardasiewiczowie, którzy pierwsi zauważyli zbieżność lokalizacji placów i promieniście odchodzących z nich ulic w Szczecinie, do konstelacji Oriona i kompleksu piramid w Gizie. Stwierdzili też, że Nil i Odra mają podobne ułożenie koryt rzek oraz głównych dopływów, a Droga Mleczna jest dopasowana swoim kształtem do nurtu obu tych rzek.

 A więc nie dość, że Szczecin wyróżnia się oryginalnym układem urbanistycznym przypominającym Paryż, to jeszcze główne place Szczecina: Szarych Szeregów (Sprzymierzonych), Odrodzenia i Grunwaldzki odzwierciedlają pas gwiazdozbioru Oriona, odpowiadając poszczególnym gwiazdom Mintaka, Alnilam i Alnitak. Taka zabudowa nigdzie więcej nie powstała i jest to unikat w skali świata. Dlatego aleja łącząca te trzy place, powinna nosić nazwę: Aleja Gwiazdozbioru Oriona.

 W ramach projektu "Sięgaj gwiazd w Szczecinie", odsłonięto tablice pamiątkowe, na trzech placach mające na celu zaprezentowanie tego niepowtarzalnego oblicza miasta, szerszej grupie odbiorców. Odkrycie gwiazdozbioru Oriona w planie urbanistycznym Szczecina, to wielka szansa na wypromowanie naszego miasta. Bo które inne miasto na świecie, może poszczycić się takim niebiańskim rozplanowaniem na taką skalę? Które miasto kryje w sobie tyle architektonicznych i urbanistycznych tajemnic? 

 A czy Jasne Błonie w Szczecinie nie przypominają Pól Elizejskich? Trzeba tylko szeroko rozreklamować niepowtarzalność Szczecina - Paryża wschodu. Szczecin to naprawdę magiczne miasto i warto zaplanować w najbliższej przyszłości jego odwiedzenie i zwiedzenie. Samo zwiedzenie placów i dotkniecie usytuowanych tam tablic ma zapewnić odwiedzającym miłość, dobrobyt i zdrowie.

 Chyba warto odwiedzić to gwiaździste miasto, tym bardziej że wybudowano też tutaj ostatnio dwie nowoczesne, architektoniczne perły: Filharmonię Szczecińską i Centrum Dialogu Przełomy, które zdobywają wiele nagród architektonicznych w Europie i świecie.  

A jeszcze zwiedzając monumentalne Wały Chrobrego, można stanąć jedną nogą nad Odrą, a drugą nad morzem (ustawowym morzem).

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1211
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1022
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1095
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 769
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 745
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1896
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 582
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1041
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 548
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 554
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 897
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 683
 
Autor
ArtykułZaiste, magiczne.

I ciekawe turystycznie.

Ale magia przede wszystkim!

@Sadowski vel Kostka - buzi sobie jeszcze daj. Czule w czółko.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska