Login lub e-mail Hasło   

Schody zawsze pod ręką: galeria najmodniejszych balustrad i poręczy w 2017 r.

W tym roku najmodniejsze są balustrady o oryginalnym wzornictwie, wykonane ze szkła i stali lub będące wynikiem połączenia tych materiałów z ponadczasowym drewnem.
Wyświetlenia: 311 Zamieszczono 12/02/2017

Balustrada i poręcz to jedne z najważniejszych elementów, które w zestawieniu ze stopniami i konstrukcją nadają schodom ich indywidualny charakter. Choć jeszcze kilka lat temu na topie były modele wykonane w całości z drewna, dziś odchodzi się od tego trendu. To, co można spotkać najczęściej to nowoczesne balustrady i poręcze przede wszystkim ze stali lub szkła, a także unikatowe modele będące połączeniem tych materiałów z drewnem.

Drewno w doborowym towarzystwie

Jednym z ciekawszych trendów, przewidzianych na ten rok, jest łączenie materiałów wykończeniowych w oczywisty, choć jednocześnie spektakularny wizualnie sposób. Nowością są balustrady o drewnianym obramowaniu oraz wypełnieniu z transparentnej szyby hartowanej, będące swoistym kompromisem pomiędzy tradycyjnym a nowoczesnym podejściem do aranżacji przestrzeni.


Fot. Rintal Polska
Schody Maya oparte na konstrukcji drewnianej z poręczą Szkło w drewnie (cena ok. 15 tys. zł brutto w ramach promocji obowiązującej w lutym 2017 r.)


Plusem schodów, w których szkło spotyka się z drewnem, obok niecodziennego wyglądu, jest ich uniwersalizm, a zatem możliwość skomponowania we wnętrzach o różnym charakterze. Modele dodaja bowiem jasności i przestrzeni w domach utrzymanych w stylu skandynawskim, tak samo jak współgrają w domach angielskich, w których liczy się bezpretensjonalna swoboda. Schody z balustradą złożoną z elementów szkła i drewna pasują także do wnętrz francuskich, w których ważna jest niezobowiązująca wytworność.

Nieco inną propozycję projektanci szykują do wnętrz klasycznych, w których balustrada i poręcz powinny być wyłącznie tłem dla drewnianych stopni. W takich domach najlepiej postawić na schody dywanowe lub z podstopnicami, uzupełniając je o balustradę i poręcz wykonane z praktycznej, wizualnie nieprzytłaczającej stali malowanej proszkowo na kolor dobrany do charakteru wnętrza.

Fot. Rintal Polska
Obłożenie schodów betonowych drewnem dębowym, z ciemnoszarą poręczą Weld wykonaną z profili stalowych (cena ok. 13 tys. zł brutto w ramach promocji obowiązującej w lutym 2017 r.)


Finezyjne balustrady z metalu

Drugim trendem, który zdominuje projekty balustrad i poręczy w tym roku, jest metal w jego najbardziej finezyjnej formie, będący odpowiedzią na aranżacyjne gusta miłośników ultranowoczesnych rozwiązań. Metalowe balustrady wykonane są z pełnej blachy, komponując się w dużych, przestronnych, w tym eklektycznych domach, lub posiadają wycinane laserowo wzory, np. w koła, wielokąty, elipsy, kamyki, kreski, wstęgi, prostokąty czy kropki. Choć trend ten pojawił się już w zeszłym roku, w 2017 będzie się dynamicznie rozwijał. Nadal o kształcie wzorów decydować będzie klient, coraz odważniej podchodzący do kwestii aranżowania wnętrza.


Fot. Rintal Polska
Schody dywanowe Otto oparte na konstrukcji drewnianej z poręczą typu Laser wycinaną w koła (cena ok. 20 tys. zł brutto w ramach promocji obowiązującej w lutym 2017 r.)


Fot. Rintal Polska
Schody dywanowe Otto oparte na konstrukcji drewnianej z poręczą Weld Panel z laserowo wycinanym wzorem w kreski (cena ok. 17,8 tys. zł brutto w ramach promocji obowiązującej w lutym 2017 r.)


Stal nie tylko do industrialnych wnętrz

Trzecim materiałem, który jest widoczny w modelach balustrad i poręczy w 2017 r. jest stal, kojarzona już nie tylko z zimnymi i industrialnymi wnętrzami. Wszystko dzięki oryginalnemu wzornictwu, w którym tradycyjne relingi zastępuje siatka oraz asymetrycznie łączone profile. To sprawia, że modele pasują zarówno do wnętrz modernistycznych, minimalistycznych, jak i tych o bardziej przemysłowym charakterze.


Fot. Rintal Polska
Schody dywanowe Otto oparte na konstrukcji drewnianej z poręczą Weld Siatka wykonanej z siatki stalowej (cena ok. 18,5 tys. zł brutto w ramach promocji obowiązującej w lutym 2017 r.)


Fot. Rintal Polska
Schody dywanowe Otto oparte na konstrukcji drewnianej z poręczą Weld wykonanej z profili zamkniętych (cena ok. 18,9 tys. zł brutto w ramach promocji obowiązującej w lutym 2017 r.)


Balustrada i poręcz mogą być niewidoczne, przybierając formę szklanej tafli lub pełne przepychu, wykonane ze stali czy z finezyjnym wzorem. Mogą łączyć nowoczesne szkło z tradycyjnym drewnem, wtapiać się we wnętrze lub stanowić jego wyróżniającą się dekorację. Dziś balustrada i poręcze to bowiem nie tylko integralna część schodów, ale przede wszystkim pełna charakteru ozdoba. Takie właśnie są trendy na 2017 r.

Podobne artykuły


11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 408
11
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1663
11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 415
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 699
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 925
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 242
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 269
9
komentarze: 10 | wyświetlenia: 600
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 309
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 372
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 443
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 542
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 290
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 590
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 579
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

„W tym roku najmodniejsze są balustrady o oryginalnym wzornictwie…” ;). I za rok wymiana, ale czy też na takie proste badziewie jak na zdjęciach, ehh. To lepiej już chińskie schody kupić. I taniej, i gorzej nie wygląda. Koleżanka fotografuje schody, a głównie klatki schodowe, może to być piękne, ale tego by nie sfotografowała.
„Takie właśnie są trendy na 2017” ;)
NO naprawdę, tupet to macie.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska