Login lub e-mail Hasło   

Do pracy, jako detektyw

Praca na etacie dla wielu z nas jest monotonna i nudna. Nie lubimy powtarzać codziennie tych samych zadań, do tego spora część z nas pracuje w innym zawodzie, aniżeli wyuczony.
Wyświetlenia: 268 Zamieszczono 14/02/2017

Znajdziemy jednak sporą liczbę zajęć, które zdecydowanie nie są monotonne, ale i wymagające.Osoby, które lubią przygodę, odnajdą się w specyficznej pracy detektywa. Nie łatwej, ale dostępnej niemalże dla każdego. Oczywiście dla każdego kto posiada predyspozycje, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Detektyw musi umieć szybko się przemieszczać, zaglądać w kąty, których inny nie dostrzegają. Jednocześnie musi być odporny psychicznie, bowiem niejednokrotnie prowadzone sprawy dotyczą powiązań rodzinnych. Zdrad, poszukiwania osób zaginionych, które zostały rozdzielone ze sobą podczas różnych okoliczności. Takie sytuacje wywołują szereg emocji, jakim niekiedy dość trudno się opanować.

Detektyw musi zatem radzić sobie ze swoimi emocjami, ale również z tymi, jakie towarzyszą klientom. Tym bardziej, że nieoczekiwane zachowania tych ostatnich są w stanie zburzyć całą misternie wykonywaną pracę, w najmniej odpowiednim momencie. Zbieranie dowodów nie jest łatwe. Pod żadnym względem. Detektyw ma prawa, ale i obowiązki, a wniesione od 2001 roku regulacje prawne wielu rzeczy zabraniają. Niegdyś detektywi działali mając praktycznie wolną rękę. Dziś rośnie również świadomość klientów, którzy wiedzą, co wolno, a czego nie. Prawa i obowiązki detektywów są bardzo podobne, jak w przypadku policjantów, jednakże to służby mundurowe są od wymierzania sprawiedliwości, ścigania i nakładania kar. Detektywi mają jedynie na celu coś udowodnić, zebrać materiały niezbędne w danej sprawie, które mogą być wykorzystane przez sąd. Nie są jednak od wymierzania kary. Niekiedy współpracują z rozmaitymi służbami, by wspólnie zająć się trudną sprawą. Innym razem działają na zlecenie osób prywatnych, które na przykład chcą sprawdzić wierność swoich partnerów. Paleta zadań, z jakimi mierzą się detektywi jest naprawdę dużą. Od spraw rodzinnych, poprzez gospodarcze, a kończąc na kryminalnych. Wykorzystywane narzędzia, metody i techniki także są bardzo różne.

Najważniejszym jednak pozostaje fakt, że detektywi muszą być niezauważani i nierozpoznawalni. Ich wygląd, zachowanie i miejsce przebywania zależne jest od danej sprawy. Jednego dnia mogą być turystami, by za chwilę przemienić się w rekina biznesu. Nie ma reguły, nudy i łatwych spraw, stąd w tej pracy odnajdują się osoby szukając wyzwań, przygód i za każdym razem czegoś nowego.

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1494
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1634
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1061
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1013
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 900
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 924
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 978
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 817
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 607
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 950
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 803
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 820
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Muszą mieć też fajkę i duże szkło powiększające. Dr. Watson nie jest już konieczny, ale pożądany.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska