Login lub e-mail Hasło   

5 powodów, by zapisać dziecko na robotykę

Otwarty umysł dzieci pozwala osiągać im kolejne szczeble wiedzy, a pozytywne myślenie, które nie jest źródłem zahamowań, barier i lęków umożliwia im ciągły rozwój.
Wyświetlenia: 303 Zamieszczono 14/02/2017

  1. Rozwój kreatywności

Podczas zajęć dziecko musi przez cały czas logicznie myśleć. Nie tylko odtwarza instrukcję przedstawioną na slajdach, ale przede wszystkim zastanawia się jak zbudować konstrukcje tak, by była funkcjonalna i działała w określony sposób. Na każdych zajęciach z robotyki dzieci mają czas na samodzielne modyfikacje robota, więc mogą zrealizować innowacyjne pomysły. To wszystko składa się na rozwój naturalnej u dzieci kreatywności, tak by nie zanikła w dorosłym życiu.

  1. Zwiększenie możliwości i rozwój zdolności w zakresie nauk ścisłych

Nauki ścisłe są zwykle postrzegane jako trudne i skomplikowane. Instruktorzy robotyki pokazują dzieciom, że matematyka i fizyka to nie tylko obliczenia w zeszycie w kratkę, ale też przydatne w codziennym życiu zależności i struktury.

  1. Przygotowanie do pracy jako inżynier, konstruktor, technik

Współczesny rynek pracy domaga się umysłów ścisłych, technicznych. Pożądani są nie tylko informatycy czy programiści, ale też specjaliści potrafiący zapanować nad skomplikowanymi technologicznie maszynami. Na zajęciach z robotyki dzieci uczą się nie tylko budowania konstrukcji z klocków LEGO, co przygotowuje je do technicznej i inżynieryjnej pracy, ale też programują roboty w specjalnym programie.

  1. Nauka przez zabawę

Nauka kojarzy się z trudną, mozolną i nieprzyjemną pracą. Na zajęciach z robotyki dzieci przekonują się, że wcale tak nie musi być! Same nie wiedzą, że to co robią to nie jest zwykłą zabawa, ale też zdobywanie wiedzy, nabywanie nowych umiejętności i rozwój ich zdolności. Nie czują, że się uczą, ale rodzice widzą pozytywne efekty!

  1. Dzieci kochają klocki LEGO!

Klocki LEGO są ponadczasowe, od zawsze uwielbiają je wszystkie pokolenia dzieci i dorosłych. Dlaczego więc nie wykorzystać tego do zdobywania nowych umiejętności? Klocki LEGO Mindstorms EV3 to nie tylko zabawka, ale przede wszystkich potężne narzędzie edukacyjne! Dzieci rozwijają się, tworzą samodzielnie robota, który po złożeniu i zaprogramowaniu staje się edukacyjną zabawką.

Zapoznaj się z ofertą warsztatów z robotyki na www.akademiawynalazcow.pl  :)

Podobne artykuły


10
komentarze: 55 | wyświetlenia: 1156
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 842
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1299
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 359
6
komentarze: 55 | wyświetlenia: 1490
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 719
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141458
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 237963
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 110197
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska