Login lub e-mail Hasło   

Sprawiedliwe dzielenie emerytur. Godna emerytura dla wszystkich

Zawsze zastanawiałam się skąd „biedni” emeryci, mają pieniądze dla oszustów typu „na wnuczka”, na zakup dodatkowych niepotrzebnych ubezpieczeń, zakup towarów po paskarskich cenach
Wyświetlenia: 1.505 Zamieszczono 17/02/2017

Okazuje się jednak, że większość emerytów z emeryturami w granicach 880 – 1280 złotych, nie mogłaby sobie pozwolić na takie fanaberie. Są jednak lepsi i gorsi emeryci. Ofiarami oszustów padają w większości tzw. uprzywilejowani emeryci resortowi, mundurowi, którzy mają kilkanaście tysięcy emerytury. Nawet generał, gdy przekroczy wiek 80 lat i dopadną go choroby wieku starczego, jak demencja starcza, Alzheimer, Parkinson, otępienie starcze, jest jak dziecko (a nie mając oparcia w dzieciach, które wyjechały za pracą i lepszym życiem do krajów zachodnich) i to wtedy dopadają go oszuści.

 

Ponieważ dzisiaj wyspecjalizowały się specjalne grupy, gangi a nawet przedsiębiorstwa, które żerują na sklerozie i otępieniu starczym dzisiejszych emerytów i rencistów, zachodzi pytanie czy wypłacanie kilkunastotysięcznych emerytur (które w większości padają ofiarą wszelkiej maści oszustów), nie są w dzisiejszych czasach zwykłym rozdawnictwem publicznych pieniędzy.

Uważam, że nie powinno być, takich dużych rozpiętości (dysproporcji) w wysokości emerytur, dlatego że emerytura to czas, kiedy należy odpocząć po trudach lat pracy, a na godne przeżycie starości nie potrzeba kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy (emerytura Donalda Tuska ma wynosić 80 tys. złotych), ale na pewno nie wystarczy 880 zł. 

Według mnie emerytury powinny być uśrednione i wypłacane tylko w granicach: płaca minimalna – średnia płaca. Jeżeli za te pieniądze musi wyżyć młoda rodzina na dorobku, to tym bardziej wyżyje emeryt z własnym mieszkaniem i dorobkiem z kilkudziesięciu lat pracy. Zmniejszając kominowe emerytury do wysokości średniej krajowej, uzyskamy wystarczające fundusze, aby podnieść najniższe emerytury do wysokości minimalnej płacy.

 

  1. Usłyszałam niedawno w telewizji, że pięć potężnych działów życia publicznego nie płaci składek emerytalnych. To miedzy innymi: policja, prokuratura, sądownictwo, a to tu emerytury są jedne z najwyższych, kilkunastotysięczne. Kto się na nie składa?. Oczywiście my, z głodowymi emeryturami, chociaż pracowaliśmy po 40 - 50 lat w przemyśle i na produkcji, wypracowując majątek narodowy. Nie żałujmy więc, sprawiedliwego podziału emerytur.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1535
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3143
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1276
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2564
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2042
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1053
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 449
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2080
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 582
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2485
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 852
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  18/02/2017

Widać, żeś chłopie odznaczony medalem Janka Krasickiego. Co za dociekliwość i troska. I jaki sprawiedliwy. Jak Bierut.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska