Login lub e-mail Hasło   

Matematyka Kreatywna cz.IX

W matematyce występują pewne stałe, w pewnym sensie ułatwiają nam życie. Ale które z nich pomogą nam wejść w wyższe wymiary? Jaką tajemnicę skrywa liczba e?
Wyświetlenia: 825 Zamieszczono 18/02/2017

E-TRANSFORMACJE ALL-WEKTOROWE

Na początku tego opracowania wspomniałem o pewnym tajemniczym wzorze, który zachwyca wszystkich matematyków, nie wiadomo dlaczego?

Postaramy się teraz przekształcić postać tego wzoru na pewien charakterystyczny dla mnie kształt:

Co takiego się stało, że zachwycił mnie ów przekształcony wzór?

Otóż zachwyciło mnie w tym wzorze przekształcenie dwóch liczb urojonych, stojących w potędze i liczbie potęgowanej, na taką postać, gdzie występują te same liczby urojone, ale już występują obie w potędze i są wymnożone.

To jest mój nowy klucz, którym otwieram rzeczy nowe, jeszcze bardziej zaawansowane i jeszcze bardziej zwariowane niż to, co dotychczas zaprezentowałem i próbowałem zasygnalizować.

Mamy tutaj coś niezwykłego, nad czym musimy się pochylić.

Otóż zamieniliśmy potęgowanie liczb urojonych w iloczyn liczb urojonych. Aby ta zamiana była możliwa, konieczne było wykorzystanie liczby e do potęgi π, dzielone przez 2, które jest charakterystyczną symetrią liczby urojonej w dziedzinie potęg i wyższych wymiarów.

W matematycznych książkach, trochę bardziej zaawansowanych, możemy znaleźć podobny wzór i dowód na niego dla liczby urojonej:

Widzimy tutaj pewne podobieństwo ze wcześniejszym wzorem, wystarczy, że podniesiemy obie strony równania do potęgi urojonej i.

Wtedy otrzymamy to samo, co tak bardzo próbowałem zaakcentować w powyższych zdaniach.

Podobnie możemy przekształcać powyższy wzór, aby otrzymać inne wzory dla przekształceń typu i do potęgi 2, 3 i 4:

Jak widzimy przekształcenia liczby urojonej dają zupełnie inne wyniki w zależności od ilości wymnażanych liczb urojonych i to mnie cieszy, bo dzięki temu na końcu dochodzimy do wzoru, który daje nam ostatecznie jedynkę.

Mało tego, w 4-D, dzięki E-Transformacji 0 równa się 2 razy π razy i.

Ta jedynka, jak wiemy z wcześniejszych rozważań ma ogromne znaczenie w 4-D.

Przypomnijmy sobie nasz dowód na charakterystyczną własność superliczb:

Też w tym momencie warto się zastanowić nad powyższym dowodem dla superliczb, otóż w tym dowodzie, żeby osiągnąć bardzo ważny dla nas wynik musieliśmy zastosować przekształcenia liczb urojonych w postać, w której wykorzystujemy liczbę e do potęgi logarytmu naturalnego.

Taką postać możemy przedstawić w prostym wzorze:

Ten stosunkowo prosty wzór, to nasza winda do wyższych wymiarów, oczywiście pod pewnymi względami.

To wszystko wydaje się nam dziwne, bo po co wchodzić w potęgi wyżej? Ale później zobaczymy dlaczego to takie ważne?

Doszliśmy do postaci, gdzie logarytmy są wymnażane, a symetrię zmiennej a znaleźliśmy w e i logarytmie naturalnym z e, które jest tu tak naprawdę wymnożoną jedynką i możemy tak podstawiać w nieskończoność.

ln e =1

Jeżeli a jest tutaj superliczbą, to osiąga symetrię względem ujemności i dodatniości i możemy ten wzór przekształcać w taki sposób, aby wykroczyć poza dotychczasowe horyzonty myślowe, bo też nie mamy tu żadnych ograniczeń, bezkresna nieskończoność... :)

ln e × ln e × ln e ... = 1×1×1 ...

Widzimy w powyższym wzorze nieskończoną ilość jedynek, wymnażanych między sobą i coś nam to przypomina.

Uaktywnił nam się kreator jedynki w tej strukturze potęgowej, którą podstawiamy za zmienną a, wykorzystując wzór

jak windę.

Czyli mamy:

Zmienna a generując samą siebie w wyższych wymiarach, tworzy wymnażanie jedynek i jest ich nieskończenie wiele.

Te nieskończone jedynki, to nieskończone wymiary, które same się tworzą lub jak kto woli, są kreowane poprzez kreatora jedynki z 4-D.

I w ten sposób z 4-D dochodzimy do ∞−D. W dalszej części niniejszego opracowania zrozumiemy w jaki sposób te wszystkie wymiary są połączone z sobą i jak bardzo się przenikają w ∞−D.

Jeszcze chciałbym wspomnieć o bardzo istotnej tutaj funkcji, a mianowicie o:

.

Dlaczego to takie ważne? Jest to bardzo dziwna funkcja matematyczna, ponieważ pochodna tej funkcji jest dokładnie taka sama, jak ta funkcja, a także całka tej funkcji jest prawie taka sama...

Czyli mamy tu specjalne wejście w wyższe wymiary:

  • gdzie c jest dowolną stałą np. 0, 1.

Podobnie możemy stosować całkowanie tej funkcji i różniczkowanie drugiego i trzeciego stopnia i tak w nieskończoność i to jest piękne.

Zobaczymy teraz dlaczego to wszystko akcentuję i uwypuklam w tym rozdziale niniejszego opracowania.

Jest rzeczą zagadkową, dlaczego przekształcenia liczb urojonych w wyrażeniach z potęgami dają różne wyniki?

Jest to bardzo charakterystyczne dla wyrażeń matematycznych z liczbą urojoną i.

Mamy na przykład wyrażenie:

.

Ale co się stanie, jeżeli przekształcimy powyższe równanie w postać z wykorzystaniem liczby e do potęgi 2 razy π i razy i?

Mamy tu 2 różne wyniki i jak to wytłumaczyć?

Podobnie mamy, gdy obliczamy:

lub

Tego typu różne wyniki tłumaczą jedynie różne symetrie w wyższych wymiarach w zależności od tego, w ilu wymiarach liczymy liczbę urojoną.

W 2-D

,

a w wyższych wymiarach wyniki mogą być różne, w zależności od tego jakie symetrie względem liczby urojonej i występują.

Te wszystkie inne wyniki nie zrozumiemy w 2-D i będziemy je traktować jako błąd. A uparci stwierdzą, że jeżeli są błędy, to matematyka nie jest wiarygodna. Tak też ktoś może odczytać te wszystkie moje wysiłki, które czynię, jako coś niepotrzebnego, dopóki sam nie zrozumie, że tkwi we własnych ograniczeniach, bo tak chce. Można zrozumieć wyższe wymiary właśnie przez to, że się analizuje takie błędy i jednocześnie chce się je wytłumaczyć, przez zdejmowanie, krok po kroku, ograniczeń własnego umysłu.

Inne ciekawe wzory z liczbą urojoną i:

Powyższe wzory będziemy w podobny sposób wykorzystywać w następnych rozdziałach.

Inne ciekawe wzory i podobne do powyższych:

Szczególnie ciekawy jest ostatni wzór, gdyż z liczb urojonych powstaje liczba −π. Przypomina nam to wzór na pole koła:

,

gdzie r = i. Czyli mamy tu do czynienia z powierzchnią koła o urojonym promieniu. Przedostatni wzór jest połową tego.

Gdy wymnożymy 2 ostanie wzory między siebie, to otrzymamy:

Jest to objętość sfery 4-wymiarowej o urojonym promieniu lub r=1, gdzie r= i= 1= 1.

Musimy przyznać, że jest to niesamowite!

Taką objętość ma sfera 4-D o promieniu r = 1.

Liczba e do potęgi i razy logarytm naturalny z i (jest tu i do potęgi i) i jeżeli podniesiemy do potęgi 2 razy i razy logarytm naturalny z i, to w potędze liczby e otrzymamy sferę 4-D o promieniu 1.

Czyli:

(właśnie w tym miejscu następuje zmiana znaku: -1-1=-11)

Mamy tu dziwną symetrię:

Czyli w 4-D przez E-Transformację, dodatniość jest równa ujemności:

Stąd obliczyć można, że:

Nasza sfera 4-D zachowuje się jak All-wektor i jest jak superliczba równa 0. Stąd całe wyrażenie, które występuje w E-Transformacji jest jedynką:

Jest to zadziwiające, że w prosty sposób doszliśmy do symetrii, która doprowadziła nas do 0 i jedynki. Można powiedzieć, że z perspektywy 4-D lepiej można zrozumieć dodatkowe symetrie i one już nie dziwią aż tak, jak symetria, w której mamy:

Mamy tu okrąg, który ma wzór: 2 razy π razy r, gdzie promień r jest promieniem urojonym. Z punktu widzenia wyższych wymiarów, ten promień urojony jest równy 0, nie istnieje, gdyż decyduje tu dziedziczenie właściwości z wyższych wymiarów jak w matrioszce. Dzieje się tak, gdyż w E-transformacji i w wyższych wymiarach zachodzą dodatkowe symetrie i prowadzą one do tego, że wszystkie wymiary przenikają się przez jedynkę, a obiekty i struktury w nich zawarte są symetryczne względem siebie, a co za tym idzie, stają się All-wektorem i superliczbą, czyli zerem.

Możemy tu znaleźć również daleko idącą analogię tej tożsamości: 2 razy π razy r, gdzie promień r jest promieniem urojonym, ze światem materialnym. Otóż nasz Księżyc wykonuje taką drogę wokół Ziemi, następnie Ziemia i inne planety też wykonują taką drogę wokół Słońca, a Słońce wokół jądra Galaktyki zwanej Drogą Mleczną, a nasza Galaktyka wraz z innymi Galaktykami krąży wokół wspólnego środka gromady galaktyk, a one wokół innych struktur jeszcze większych zwanych Wszechświatem, ale to wszystko nie istnieje, gdyż promień tego ruchu jest urojony i równa się 0 (z punktu widzenia wyższych wymiarów).

Dlaczego tak się dzieje?

Tak się dzieje, ponieważ coraz bardziej wchodzimy w duchowość i nasza świadomość wchodzi na coraz wyższe poziomy n-wymiarowe. 3-D dla ludzi rozwiniętych duchowo może wydawać się zbyt ciasnym miejscem w sensie myślenia, odczuwania i inspiracji. Istnieje potrzeba intuicji, która inaczej patrzy na świat materialny. Świat materialny jest tylko małą częścią jeszcze większego Planu nieskończoności. Max Planck powiedział, że materia składa się z nie-materii. Kluczem do zrozumienia tego faktu jest jednoczesność, która łączy sprzeczności w jeden akt w wyższych wymiarach.

C.D.N.

Podobne artykuły


8
komentarze: 41 | wyświetlenia: 4078
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142220
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122553
45
komentarze: 12 | wyświetlenia: 42320
44
komentarze: 38 | wyświetlenia: 6322
31
komentarze: 8 | wyświetlenia: 57685
31
komentarze: 21 | wyświetlenia: 41808
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 7285
27
komentarze: 28 | wyświetlenia: 6319
27
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4968
22
komentarze: 12 | wyświetlenia: 7691
21
komentarze: 11 | wyświetlenia: 33541
21
komentarze: 44 | wyświetlenia: 11975
21
komentarze: 19 | wyświetlenia: 20633
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje  nse,  19/02/2017

@Ziemowit Howadek: Czy chciałbyś, by to co starasz się wyjaśnić było bardziej zrozumiałe dla czytelników, zanim odlecisz samotnie w kosmos ze swoją wiedzą ?? ..., albo chodzi Ci o to by ludzie uwierzyli że jesteś mądrym człowiekiem ? Bo teorie chaosu ( drogę od fizyki kwantowej do fizyki klasycznej ) można wyjaśnić o wiele prościej :)
e - rozumie że to liczba eulera ...  wyświetl więcej

  nse,  19/02/2017

@Mariusz Kajstura: Wystarczy sobie uświadomić podobieństwo pomiędzy Matematycznymi Stałymi, a budową dróg, każda matematyczna stała jest jak autostrada dla kierowcy który jadąc samochodem nie ma pojęcia o niuansach związanych z budową autostrady ... ;)
Ps. Gdyby zapytać o podstawy wydobywania stałych Matematycznych, to obawiam się że większość osób zajmujących się matematyką nie będzie umia ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Raczej chaos jest nieracjonalny, więc trzeba pójść innymi drogami racjonalnymi, a liczba e i funkcja e^x jest czymś niezwykłym w matematyce: jedyna taka funkcja, której pochodna i całka są tą funkcją... ;-)

  nse,  19/02/2017

@Ziemowit Howadek: Prawa naturalne nie opierają się na chaosie, a chaos wynika z ich nierozumienia ... i nieporozumień jakie wynikły na płaszczyźnie rozumienia praw pod które podlegamy, mają racje bytu tylko te życzenia które są zgodne z góry określonymi prawami, a jakość naszego bytu jest uzależniona od jakości rozumienia tych praw :) ... ten co słabo rozumie te prawa musi podążać za tym co lepie ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Moja matematyczna droga jest na tyle prosta, że wszystko możesz uprościć do wymnożeń 1x1x1x1... w zależności od ilości wymiarów, czyli to uproszczenie, o którym dyskutowaliśmy tutaj:
http://eiba.pl/5
daje nam obraz na tyle skomplikowany, że daje się uprościć... :-)
...  wyświetl więcej

  nse,  19/02/2017

@Ziemowit Howadek: Upraszczać trzeba, ale do tych uproszczeń by dawały prawidłowe efekty, potrzebne są prawidłowo wydobyte stałe inaczej powstaną nieporozumienia, a za tymi nieporozumieniami idą "nieszczęścia", tragedie i chaos niszczący życie jak reakcja łańcuchowa w bombie atomowej którą jak się uruchomi, to potem nie ma jak nad nią zapanować :( ..., czyli zanim się poleci w kosmos trzeba na bieżąco prostować nieporozumienia tak by cudowne marzenie nie zamieniło się w totalną tragedie :)

@Mariusz Kajstura: Słusznie... Dlatego wymyśliłem cały nowy system superliczbowy, który jest stałym punktem odniesienia do tego morza nieskończoności wymnażanych jedynek, to wszystko opiszę w następnych artykułach... :-)

@Ziemowit Howadek: Będą opisane wszystkie superliczby różnych rzędów, aż po n=nieskończoność, cechą charakterystyczną superlicz 2 rzędu i następnych, będzie wektor przenikania, wszystko w następnych artykułach...

@Ziemowit Howadek: Na koniec tych wszystkich rozważań dojdziemy do fraktalności wszystkiego, czyli do jednej struktury wszystkiego w n=nieskończoność...

  nse,  19/02/2017

@Ziemowit Howadek: Cieszy mnie, że nie opadasz na Duchu :) ..., ja bym musiał nieco zgłębić tajemnicę liczby Eulera ..., jak widzisz z Matematyki Kreatywnej to raczej płytki jestem, więc korzystam z okazji by się nieco pogłębić ;)

  nse,  19/02/2017

@Ziemowit Howadek: " Moja matematyczna droga jest na tyle prosta, że wszystko możesz uprościć do wymnożeń 1x1x1x1..."
...
Kiedyś Głuptak zauważył że rzeczywistość nie wynika z sumowania, a raczej z mnożenia, choć akurat mnożenie to krotność sumowania tej samej liczby ... ;)

@Mariusz Kajstura: Wymnożyliśmy przy pomocy allwektora 2 płaszczyzny i w ten sposób zobaczyliśmy 4-D, teraz dzięki wymnożeniom jedynek możemy zaglądać dalej... :-) I stworzyć wzór ogólny na to zaglądanie n-wymiarowe. Takie są konsekwencje nietuzinkowego sposobu na zrozumienie 4-D...

  nse,  19/02/2017

@Ziemowit Howadek: W ten sposób jest wydobywany mechanizm fraktalny, wynikający z iloczynu ... wymiarów. Przykładowo przejście z 1D do 2D też wynika z iloczynu 1D x 1D = 2D ..., a 2D x 2D = 4D ?? , a z takich działań wynika krzywa funkcja wykładnicza ..., a funkcja logarytmiczna jest odwrotnością funkcji wykładniczej, obie te funkcje się wzajemnie kompensują do postaci liniowej ( takiej elegancji ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Kontrolerzy systemu, w którym żyjemy, chcą zamknąć nasze myślenie w 3-D, ale my się nie dajemy zamknąć w pudełko i rozmawiamy o PHI z 16-D, a to już znacznie dalej, niż 4-D i kogoś to może przerażać, że przy pomocy prostych narzędzi dochodzimy tak daleko?

  nse,  19/02/2017

@Ziemowit Howadek: No nie wiem, czy ludzki mózg jest takim prostym narzędziem ;)

@Mariusz Kajstura: być może myślenie dyskursywne mózgu nie odkryłoby tych metod dochodzenia do wyższych wymiarów, ale myślenie intuicyjne sercem dałoby radę. :-) Tylko, że myślący materialista pytałby, po co wchodzić tak wysoko, przecież tam nic nie ma?

  nse,  19/02/2017

@Ziemowit Howadek: Zauważ że myślenie materialne na którym opierają się konstrukcje ludzkich systemów zarządzania nie wystarcza, bo jak historia wskazuje imperium egipskie, rzymskie, persów, Czyngis-chana, 3 rzesza, kapitalizm, komunizm, itp ... systemy padają okazują się być wadliwe w swej istocie ..., a ich kontrolerzy widzą jak te systemy padają jeden po drugim ... i nic z tym nie mogą zrobić : ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Dlatego musi powstać matematyka kreatywna, która jako pierwsza na świecie pokaże rzeczywistość! :-)

  nse,  21/02/2017

@Ziemowit Howadek: Matematyka Kreatywna istnieje od początków powstania wszechświata, a my jedynie ją odkrywamy, najpierw chyba zaczęto jej odkrywanie od księgowości kreatywnej ;)

@Mariusz Kajstura: :-D

  nse,  24/02/2017

@Ziemowit Howadek: " ..., a liczba e i funkcja e^x jest czymś niezwykłym w matematyce: jedyna taka funkcja, której pochodna i całka są tą funkcją... ;-)"
Gdybyś mógł mi to bardziej przybliżyć, ciekawią minie matematyczne stałe stosowane w praktyce :)
Liczbę Eulera wiem że się stosuje w praktycznych obliczeniach, jednak nie wiem na jakich podstawach się oparła i jak została wyprowadzo ...  wyświetl więcej

  nse,  24/02/2017

@Ziemowit Howadek: Ok, już załapałem ;)

@Mariusz Kajstura: Tak to już jest, jak pokochasz matematyczne piękno, to liczby odkrywają przed Tobą swoje tajemnice.

@Mariusz Kajstura: Nie ma się co przejmować. Ja ten rozdział pisałem 2 lata temu i był dla mnie najtrudniejszą częścią książki, nie wiedziałem w jaki sposób rozwiążę równanie dotyczące sfery i jedynie ufałem intuicji, że muszę spróbować, że to będzie bardzo ważny most między pojęciem allwektora i tą częścią, którą pokażę w następnych artykułach i znalazłem rozwiązanie co mnie bardzo ucieszyło... :-)

  nse,  26/02/2017

@Ziemowit Howadek: "Szukajcie, a znajdziecie" ... taka transformacja tego co doświadczamy, na to co wyżej zostało opisane matematycznie
, takie wydobywanie matematycznych modeli z tego co badamy ;)

  nse,  26/02/2017

@Ziemowit Howadek: "Ja ten rozdział pisałem 2 lata temu i był dla mnie najtrudniejszą częścią książki, nie wiedziałem w jaki sposób rozwiążę równanie dotyczące sfery i jedynie ufałem intuicji, że muszę spróbować ... "
...
Kiedyś w sądzie mnie zapytano skąd wziąłem pomysł, na takie jedno sporne opracowanie, do którego pracodawca się bezpodstawnie poczuwał i wywalił moje imię i nazwisk ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Czasami lepiej milczeć, mowa srebrem a milczenie złotem.

  nse,  27/02/2017

@Ziemowit Howadek: ... milczeć i walić w nos :) ... czasem milczenie jest bardziej wymowne od słów ;)

@Mariusz Kajstura: W filmie "Milczenie" duchowni katoliccy zderzyli się z potężnym prześladowaniem w Japonii. Torturami i mordowaniem, na ich oczach, świeżo nawróconych Japończyków na katolicyzm, byli ci duchowni doprowadzeni do aktu apostazji i milczenia. Głosili Chrystusa swoim, zamkniętym na innych, życiem i milczeniem. Z wielkim wysiłkiem i determinacją doprowadzili z czasem, że dziś jest tylko 1% katolików w Japonii... Można? Można!

  nse,  28/02/2017

@Ziemowit Howadek: Uważam że chodzi o coś znacznie więcej niż, religie, kościoły, ich duchowieństwo, politykę, prawo stanowione, itd ...
Dla mnie religie i wiarę w Boga to coś w rodzaju doniczki, w pewnym momencie stają się za ciasne ...
Przykładowo Nauka każda jej dziedzina przyjmuje swoją terminologie , w efekcie ta sama istota jest określana różnymi terminami, to jak z językami i ...  wyświetl więcej

http://eiba.pl/fy
Matematyka Kreatywna - WSZYSTKIE CZĘŚCI:
http://www.eioba.pl/groups/40/(...)read351

Wszystkie części Matematyki Kreatywnej:
http://www.eioba.pl/groups/40/(...)read351
Warto przeczytać wszystkie części stanowiące jedną całość...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska