Login lub e-mail Hasło   

Jak żyć w kraju, w którym banki dołączyły do lichwiarskiej braci

Jeżeli w ciągu kilku lat oprocentowanie kredytu przewyższa bazową kwotę kredytu pożyczki to to jest oszustwo, tym bardziej gdy zarobki w tym czasie wzrosły o niespełna 15 procent
Wyświetlenia: 1.517 Zamieszczono 20/02/2017

Służby i instytucje polskiego państwa sprawnie działają tylko wtedy gdy chodzi o dobro rządzących. Kiedy zaś trzeba zadbać o bezpieczeństwo i interesy zwykłych Polaków państwowe instytucje i służby i nie potrafią stanąć na wysokości zadania


Trudno żyć w kraju, który nie chroni swoich obywateli przed lichwiarzami i wszelkiej maści hochsztaplerami. Służby i instytucje polskiego państwa gorliwie i sprawnie działają tylko wtedy, gdy chodzi o dobro rządzących. Kiedy zaś trzeba zadbać o bezpieczeństwo i interesy zwykłych Polaków, państwowe służby, inspekcje i organy kontrolne nie potrafią stanąć na wysokości zadania.

 

Państwo prawa powinno chronić obywatela nie tylko przed przedstawicielami władz, ale również przed innymi obywatelami, przed przestępcami, producentami i kupcami, gangami i mafiami, przed lichwiarzami i wszelkiej maści hochsztaplerami. Spec służby nie dały sobie rady z uchronieniem zwykłych Polaków przed największym szwindlem ostatnich lat, czyli aferą finansowej piramidy Amber Gold. Aż 10 tys. Polaków straciło wówczas oszczędności życia, na czym oszust zarobił aż 660 milionów złotych.

 

Zastanawiające, po co nam w Polsce około 130 tysięcy przeróżnych funkcjonariuszy, utrzymywanych z państwowych pieniędzy, skoro chronią tylko władzę, a nie zwykłych Polaków?! Głównym miejscem gdzie państwo powinno chronić obywatela są banki, parabanki i firmy pożyczkowe. Przedmiotem ochrony powinny być oprocentowania kredytów i pożyczek oraz kredyty w walutach obcych. Chociaż w 2005 r. uchwalono tzw. ustawę antylichwiarską, posłowie zafundowali nam lichwę na porządku dziennym, nowelizując w roku 2011 prawo o kredycie konsumenckim. Usunięto z ustawy zapis mówiący o tym, iż łączna kwota wszystkich opłat, prowizji oraz innych kosztów nie może przekraczać 5 procent udzielanego kredytu.

Jeżeli ktoś pożycza pieniądze na kilka tysięcy procent, to trudno to nazywać kredytem, jeżeli ktoś udziela nam kredytu w frankach szwajcarskich, wypłacając nam złotówki, trudno to nazwać kredytem we frankach szwajcarskich. Nazywając rzecz po imieniu. to zwykłe oszustwo. Tym bardziej, że klient banku (jako strona nieporównywalnie słabsza), ponosi całe ryzyko (dlaczego?), co jest niesprawiedliwością, wymagającą interwencji państwa. Bo przecież jeżeli w ciągu kilku lat oprocentowanie kredytu przewyższa bazową kwotę kredytu, czy pożyczki, to to jest oszustwo (bo odsetki nie powinny przekraczać kwoty bazowej), bo zarobki w tym czasie wzrosły o niespełna 15 procent (lata 2011 – 15) i oprocentowanie kredytu pożyczki nie powinno przewyższać tej granicy, inaczej będzie lichwiarstwem.

 

Ustawa antylichwiarska jest powszechnie omijana. Niektóre firmy pożyczają pieniądze nawet na kilkanaście tysięcy procent w skali roku. Lichwiarze w Polsce trzymają się bardzo mocno i to korzystając z ułomności naszego prawa, legalnie - w majestacie prawa. Wprawdzie w kodeksie cywilnym pozostał zapis ograniczający wysokość odsetek do czterokrotności tzw. stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego (obecnie stopa ta wynosi ok. 4 proc.), ale zniesiono ograniczenia w ustalaniu dodatkowych kosztów kredytu lub pożyczki, co daje pole do nieprawidłowości.

 

Konieczne są społeczne wystąpienia do naszych ustawodawców, w sprawie wyraźnej, prawnej, poprawy ochrony obywateli przed lichwiarzami i różnej maści hochsztaplerami w tym bankami, które dołączyły do lichwiarskiej braci.

Podobne artykuły


7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2562
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 75085
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648752
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15386
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21820
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40741
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17634
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13288
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53551
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22968
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18386
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23581
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

To straszne!

Polska rzeczywistość!

Państwo powinno też wypłacać tym co stracili w totolotku, zwłaszcza, że to firma państwowa. I wypłacać odszkodowania tym co piją denaturat , domestos i nażarli się tabletek do WC. Amber Gold nie było bankiem, więc nie mieszaj faktów. Spróbuj mieć niezapłacony podatek 1000 zł przez 10 lat i policz sobie ile cię skasuje urząd skarbowy.
https://kalkulatory.gofin.pl/K(...)12.html

Pamiętam, że KNF miała pomysł, aby zabronić udzielania kredytów w obcych walutach. Wtedy rozpoczął się rwetes, że jest to ograniczanie wolności. Sam zresztą byłem podobnego zdania. Co ma KNF do mojego kredytu. Tu wina jest po obu stronach.

- po pierwsze to nie banki ustalają stopy procentowe tylko organ konstytucyjny jakim jest Rada Polityki Pieniężnej przy NBP.
- po drugie nie ma przymusu jeśli chodzi o zaciąganie kredytów. Przeciwnie bank cię odeśle z kwitkiem jak nie masz zdolności kredytowej.
- po trzecie ta "bankowa lichwa" rozłożona jest mniej więcej na trzy części. 1/3 to to co dostaniesz od banku w formie odset ...  wyświetl więcej

- po szóste powodem nieszczęść frankowiczów nie jest oprocentowanie tych kredytów, bo te spadły. Powodem jest nienotowany w historii tak silny wzrost wartości franka do wszystkich innych walut. Nawet tego nie potrafisz zrozumieć. I te twoje dyrdymały mają być rzetelnym dziennikarstwem. Nie kompromituj się.

"Usunięto z ustawy zapis mówiący o tym, iż łączna kwota wszystkich opłat, prowizji oraz innych kosztów nie może przekraczać 5 procent udzielanego kredytu". Usunięto bo wprowadzono inne rozwiązania korzystniejsze dla klientów, m.in. zmodyfikowano umowy eliminując niekorzystne praktyki. I znów mylisz podstawowe pojęcia. Ten zapis nie dotyczył oprocentowania kredytu, tylko dodatkowych opłat. Jedynie ...  wyświetl więcej

"Trudno żyć w kraju, który nie chroni swoich obywateli przed lichwiarzami i wszelkiej maści hochsztaplerami". Nie ma to jak silne państwo dbające o obywatela. W każdej rodzinie powinien być urzędnik, który przypilnuje byś nie zjadł pasty do butów, nie popił wodą z muszli. Państwo zwróci ci za przegranego totolotka i posypie piaskiem przed domem byś nie wyrżnął główką w beton. A jak ci kuśka nie st ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  11/03/2018

- po siódme stopy procentowe są najniższe od 1989 roku i ta tendencja utrzymuje się od 5 lat. Cały artykuł to jeden stek bzdur. Takimi głodnymi kawałkami możesz przymulać poetów i swoich klakierów. Powielasz zasłyszane pierdółki, nie potrafisz korzystać ze źródeł i udajesz dziennikarza.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska