Login lub e-mail Hasło   

Co powinno znaleźć się w salonie? Najważniejsze elementy

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy sporo czasu. To przestrzeń wspólna naszego domu czy mieszkania, dlatego powinniśmy zadbać o to, żeby wszyscy dobrze się w nim czuli.
Wyświetlenia: 626 Zamieszczono 20/02/2017

Często spędzamy w nim czas równocześnie, dlatego tym bardziej ważne jest, aby dobrze go rozplanować. Salon to pokój, w którym odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną, a także urządzamy spotkania z przyjaciółmi. Warto zadbać, aby w naszym wypoczynkowym pokoju znalazło się miejsce na relaks, ale także na rozrywkę. Jakie są elementy, które koniecznie muszą się znaleźć w salonie? To zależy od stylu życia danej osoby. Są jednak takie elementy, które znajdują się prawie w każdym salonie i trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez nich. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie to meble i co mamy do wyboru.

Kanapa lub sofa jako centrum

Trudno wyobrazić sobie salon bez kanapy. To zazwyczaj centrum tego pokoju i miejsce gdzie siadamy najchętniej. Na kanapie lub sofie wypoczywamy, oglądamy telewizję czy czytamy książkę. Jeśli mamy na to miejsce, warto zainwestować w narożnik, na którym będzie można nie tylko usiąść w kilka osób, ale także się położyć. Warto pomyśleć o kanapie z funkcją spania, ponieważ w przypadku odwiedzin dalszej rodziny, nie ma problemu z noclegiem. Kanapa przede wszystkim powinna być wygodna, a siedzenie na niej powinno stać się prawdziwą przyjemnością. Meble tapicerowane nie muszą być nudne. Mogą stanowić ozdobę całego pokoju. Jeśli nie potrzebujemy aż tak dużej kanapy, warto pomyśleć o mniejszej, stylowej sofie. Co prawda daje ona mniej miejsca do siedzenia, ale wtedy do kompletu można pomyśleć o fotelach. Ale o nich już w następnym akapicie.

Fotele to nie tylko meble tapicerowane

Fotel to nie tylko miejsce siedzenia, ale coraz częściej także stylowa ozdoba całego pomieszczenia. Obecnie na rynku mamy dostępnych bardzo wiele modeli. Drugą młodość przeżywają projekty z czasów PRL takie jak fotel 366 (zwany też fotelem Chierowskiego). Coraz częściej można je zobaczyć w odświeżonych wersjach w popularnych sklepach sieciowych, ale najbardziej wartościowe i pożądane są te oryginalne, które poddano renowacji. Równie popularne są fotele uszaki, które są bardzo wygodne i osłaniają przed zimnem. Fotel to miejsce stworzone do relaksu. Można się wygodnie rozsiąść, poczytać książkę czy po prostu zdrzemnąć. Dodatkowo, biorąc pod uwagę walory estetyczne, taki mebel od razu będzie przyciągał uwagę i sprawi, że nasze wnętrze będzie bardziej stylowe. Piękne fotele i meble tapicerowane znajdziesz w sklepie Meble Perfect.

Miejsca do przechowywania, czyli gdzie postawić telewizor

Oprócz mebli tapicerowanych, ważne są także meble do przechowywania. Bez wątpienia w salonie przyda się stolik blisko kanapy czy fotela, na którym będzie można postawić kubek z kawą, położyć gazetę czy też grę planszową, w którą akurat zamierzamy grać z rodziną. Ważne jest także miejsce, w którym stanie telewizor. Zadbajmy o to, żeby był w dobrze widocznym miejscu dla widzów, ale nie przesadzajmy z jego ekspozycją. Wielkie segmenty meblowe już dawno wyszły z mody. Są ciężkie, zajmują dużo miejsca i sprawiają wrażenie, że pokój jest mniejszy niż w rzeczywistości. Warto postawić na zestawy specjalnie zaprojektowane pod tego typu sprzęt. Dodatkowo na pewno znajdzie się tam miejsce na książki, kolekcję muzyczną czy filmową.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1539
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2665
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1290
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3187
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2104
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2106
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1062
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1014
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 497
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2531
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 854
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3515
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska