Login lub e-mail Hasło   

Matematyka Kreatywna cz.X

Jeżeli świat jest snem, to co jest jawą? Czy Matematyka Boga, Liczby i Wyższe Wymiary sprawiają, że ten sen płynie, a nie widać niczego, co wszystko napędza?
Wyświetlenia: 1.398 Zamieszczono 27/02/2017

SUPERLICZBY PIERWSZEGO RZĘDU

Ponieważ coraz więcej wiemy na temat superliczb i wyższych wymiarów, możemy się pokusić o przedstawienie ich struktury, takiej jaką mają w swojej naturze.

Wiemy już, że superliczby mają związek z 4-D i takimi związkami superliczb będziemy się teraz zajmować.

Przypomnijmy sobie teraz postać superliczby, do której wcześniej doszliśmy, idąc trudną dla nas drogą, krok po kroku.

Ja doszedłem kiedyś w dalekiej przeszłości do prawdziwej struktury superliczb, na samym początku moich dociekań, drogą intuicji, a tu w tym opracowaniu, przedstawić mogę tą postać dopiero w końcowej części rozważań.

Zaczęliśmy od formy superliczb, która upraszcza się do liczby 0 i 1.

Tą formą oczywiście było i 4. Można przedstawić tą strukturę w taki sposób, aby uwzględnić wszystkie dotychczasowe rozważania na temat All-wektorów, superliczb, wyższych wymiarów, dodatkowych symetrii i E-Transformacji:

Jest w tym końcowym wyniku kilka spraw charakterystycznych, o których powinniśmy pamiętać. Mamy tu liczbę e i ona nam otwiera drogę do wyższych wymiarów. Nam oczywiście chodzi o 4-D. Drugą sprawą jest łatwość przekształcenia tej struktury do postaci i 4. Zapewnia nam to logarytm naturalny, który jest w potędze liczby e. Ale całość logarytmowanej struktury, musi przekroczyć pewien zakaz, o którym pisałem na początku. Tym zakazem jest logarytmowanie liczb ujemnych. Tu mamy wyraźnie i 2. To jest liczba ujemna, gdyż i 2= -1.

Dlaczego musimy przekroczyć ten zakaz?

Jest to bardzo istotny powód, o którym już wspominałem na początku, superliczby mają dodatkową symetrię i dla nich znak + lub – nie ma znaczenia. Dlatego przedstawiam właśnie taką strukturę, aby uwypuklić wszystkie najważniejsze cechy tych liczb.

Kwadrat, który pojawia się na końcu struktury może być w łatwy sposób przenoszony i możemy zapisać go również w ten sposób:

A także w ten sposób:

Ta ostatnia postać najbardziej mi się podoba, gdyż takie było moje pierwsze wyobrażenie o superliczbach.

Dodatkowo struktura, w której korzystamy z e do potęgi logarytmu naturalnego, daje nam możliwość wejścia, jak windą, w jeszcze bardziej skomplikowaną strukturę, która również musi spełnić dotychczasowe wymagania i przekroczyć znowu ten sam zakaz logarytmowania liczb ujemnych, ale w trochę innej formie.

Także superliczba pierwszego rzędu E-Transformuje się do 4-D i tam wchodzi w rezonans z innymi superliczbami wyższego rzędu i w ten sposób współtworzy następne superliczby aż w nieskończoność. Harmonizują te struktury superliczb dodatkowe symetrie w wyższych wymiarach i przenikanie się superliczb, jak w matrioszce.

C.D.N.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 807
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 744
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 960
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 607
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 997
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142252
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 242625
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 112354
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122576
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje

Powiązane tematy

WSZYSTKIE CZĘŚCI MATEMATYKI KREATYWNEJ:
http://www.eioba.pl/groups/40/(...)read351

  nse,  28/02/2017

...
Punkt => 0D
Linia => 1D = X
Powierzchnia => 2D = X * Y
Przestrzeń => 3D = X * Y * Z
Energia potencjalna => 4D = przestrzeń * gęstość
Praca => 5D = Energia potencjalna * czas
Życie => 6D = Praca * świadomość
... dalej idą poziomy świadomości ..
Gdyby te wymiary tak porządkować ?

@Mariusz Kajstura: Dałoby się, ale tego nie zmierzymy żadnym urządzeniem, najciekawsze doświadczenia pokazują nam naturę rzeczywistości, gdy badamy fizykę kwantową i świadomość - ciekawe rezultaty osiągnięto w http://www.princeton.edu/~pear(...)ts.html
A tu dowiemy się, że stała kosmologiczna wynika z własności samej matematyki
https://youtu.be/pfVHoIMytQg

  nse,  28/02/2017

@Ziemowit Howadek: W tym etapie nie wnikałem w pomiar tylko uporządkowanie pojęć dotyczących wymiarów , no i widzę że zapomniałem o woli ..., właściwe świadomość można by definiować jako pole siłowe powodujące odchyłkę ( zakrzywienie ) wektorów sił "grawitacyjnych" ( pól fizycznych ) ??, no ale to też może być połączenie świadomości i woli i czasu, takie kolejne pole podobne do pola Magnetycznego, ...  wyświetl więcej

  nse,  28/02/2017

@Ziemowit Howadek: ... i tu mi wychodzi 4 wymiarowa przestrzeń X* Y *Z * t , wypełniania polami o różnych własnościach X * Y * Z * t * ( pole ) , a rzeczywistość wynika z korelacji pomiędzy rodzajami pół, i tu można by wyprowadzić założenie że i^4 zawiera się w j^4 ?
Ps. Próbuję nasze rozważania, sprowadzić do poziomu powszechnego rozumienia ..., liczbami i^4 można oznaczać różne obiekty o ...  wyświetl więcej

  nse,  28/02/2017

@Mariusz Kajstura: " ... można oznaczać różne obiekty o strukturach 4 wymiarowych z tym że właściwość można w takich liczbach również traktować jako wymiar ... " ... pod warunkiem że ich relacja do wymiarów spełnia warunek iloczynu ... ??

@Mariusz Kajstura: W przypadku zmiennych trudno wyrokować ilość wymiarów, lepiej zainteresować się stałymi, phi - 16-D, stała kosmologiczna - jeszcze nie znam szczegółów, ale to jakieś efekty zbiorów i rzutowania z jednej osi na drugą i widzenia jednej w drugiej, może się mylę?

  nse,  01/03/2017

@Ziemowit Howadek: ... może się wszyscy mylimy ??
Możliwe że otwarcie się nauk społecznych na nową matematykę uwidoczni spektakularnie popełniane błędy, ale i tak będzie problem z wyprostowaniem tych skumulowanych wypaczeń ??
Choroby ciała potrafimy dość szybko wyłapywać i korygować, gorzej jest z Chorobami Ducha z których wynikają choroby ciała :( Ludzie nie zdają sobie sprawy z war ...  wyświetl więcej

  nse,  01/03/2017

@Ziemowit Howadek: Stała jest podstawą wyprowadzenia stałej matematycznej, którą można wyrazić liczbą albo regułą postępowania w przyszłości ... Stałych się nie wymyśla, bo takie stałe są jak farbowane zmienne i wprowadzają tylko zamęt ;)

@Mariusz Kajstura: Jeżeli więcej ludzi zauważy wielowymiarowość czegokolwiek w swoim życiu, to będą w stanie łatwiej zaakceptować matematykę wielowymiarową! :-)

  nse,  01/03/2017

@Ziemowit Howadek: Najpierw muszą zrozumieć o co z tą wielowymiarowością chodzi, bo jak na razie to, zapędzili się w kolejny populistyczny nurt :( Przykładowo to jakby chcieli wyjaśnić pewne anomalia nie mieszczące się w równaniach dotyczących prawa Ohma dla prądu stałego tymi samymi równaniami ..., eksperymentując na wartościach dodawanych do tego samego równania :(
Zrobiłem sobie eksperym ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: To jest tak, jak z szerzeniem katolicyzmu w Japonii, samuraj pyta i jak odpowiedź mu się nie podoba, odcina mieczem głowę! Każdy kiedyś był takim samurajem, ale trzeba wreszcie z tym skończyć, bo się wszyscy pozabijamy! :-)

  nse,  01/03/2017

@Ziemowit Howadek: Podobno w Chinach Samoraje się tak rozpędzili, że potem Amerykanie szukali i odtwarzali technologie wyrobu Chińskiej porcelany ? Stalin mówił jest człowiek jest problem, nie ma człowieka nie ma problemu ..., jak widać ten Stalinizm ciągle w mentalności władz pokutuje :( Pokazano w Historii siłę, a zarazem głupotę ludzką ...
Czy my jako ludzie jesteśmy w stanie wyjść po za zakres Równania, któremu podlegamy ??

  nse,  01/03/2017

@Mariusz Kajstura: ... hmm, a na ile równanie któremu jesteśmy podporządkowani jest nam znane ?? ... póki co wyprowadzamy i testujemy własne równania, by się zbliżyć do tego co jest Prawdziwe :)

  nse,  01/03/2017

@Ziemowit Howadek: Gdy się skoreluje w funkcji czasu wartość złota wyrażoną w ilości zboża z funkcją wykładniczą, wtedy się zrozumie powód upadku parytetu złota, na takiej samej zasadzie będą musiały upaść religijne dogmaty, bo ich ludzką wiarą nie da się utrzymać ...
Dzieło nigdy nie przewyższy swojego stwórcę,
Mt, 10, 24 "Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana." ... ...  wyświetl więcej

  nse,  01/03/2017

@Ziemowit Howadek: Drogą demokratycznej statystyki można ustalać prawdziwość faktu, ale nie Hipotezy czy Prognozy która jeszcze faktem nie jest ;)

  nse,  01/03/2017

@Ziemowit Howadek: " https://www.youtube.com/watch?(...)outu.be "
Gdyby sobie wyobrazić przestrzeń X,Y,Z wypełnioną polem magnetycznym zagęszczonym do stanu materii, a potem powiększającą się tak wypełnioną przestrzeń w funkcji czasu, co będzie się działo ?? ..., kiedy malejąca gęstość pola magnetycznego zacznie gene ...  wyświetl więcej

  nse,  01/03/2017

@Mariusz Kajstura: ".. zagęszczonym do stanu materii, ..." ... jądra czarnej dziury ...
Czy w lampach elektronowych jest próżnia ??

@Mariusz Kajstura: Być może moja matematyka jest bardziej opisem mojego spojrzenia duchowego na wszystko i taką miałem intuicję 20 lat temu, ale przez wiele lat szukałem uzasadnienia matematycznego i krok po kroku udało się to poukładać. Co do fizycznych następstw trudno mi coś przewidzieć. mogę trochę liczyć na Twoje zrozumienie tematu, najnowsze odkrycia lub weryfikację błędów tzw. Matrixa.

  nse,  02/03/2017

@Ziemowit Howadek:Ja sobie teraz też pozwoliłem na grę wyobraźni, mnie głód prawdy prowadzi przez ciągłe jakieś dłubanie robienie jakiś prototypów tego co mi się w głowie roi tak by mieć jakąś weryfikacje tego co myślę, bo na rozmowach i ludzkich opiniach to tak na 100% nie da się polegać ..., należę do gruby idiotów którzy nie wiedzą i z racji osobistych doświadczeń ufają ludzkim opiniom na tyle ...  wyświetl więcej

  nse,  02/03/2017

@Ziemowit Howadek: Równania nie biorą się z niczego, jakieś obserwacje te równania inspirują ;)
Ukryte prawo nad którym się nie pracuje ...
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)kinsona

  nse,  02/03/2017

@Ziemowit Howadek: "Być może moja matematyka jest bardziej opisem mojego spojrzenia duchowego na wszystko i taką miałem intuicję 20 lat temu, ale przez wiele lat szukałem uzasadnienia matematycznego i krok po kroku udało się to poukładać"
Zacząłeś dostrzegać zmiany w otoczeniu w postaci liczbowej ??
... Mnie inspirowała Wiara pozbawiona amuletów i materialnych przedmiotów kultu , rod ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: O mojej matematyce wie kilka osób i jest taka jedna osoba, która w oparciu o moją matematykę napisała książkę o duchowości. Do przedstawienia duchowych praw tam opisanych, wykorzystano mnóstwo wzorów matematycznych. Także z samego faktu wykorzystania tej matematyki do tłumaczenia duchowości wynika, iż nie opisuje świata materialnego... Tytuł książki to: "Taniec Sfer". Autorka Maria Mileno. :-) taka ciekawostka.

  nse,  02/03/2017

@Ziemowit Howadek: Ja kiedyś w swojej wyobraźni widziałem takie wzajemnie przenikające się sfery, coś jakby bańki mydlane gdzie każda z tych baniek była jakby autonomicznym światem ..., jednak te światy wzajemnie na siebie wpływały ??
Coś podobnego jak na okładce tej książki, chyba kiedyś o tym napisałem na forum NK przy rozmowie z "mistrzm Yoda", to była taka zabawa wyobraźnią :)

@Mariusz Kajstura: Podobno na głębszym poziomie rzeczywistości jest tylko Ocean nicości i fale z nicości, którymi jest wszystko w naszym świecie, co wydaje nam się, że jest, a tak na prawdę - wszystko jest iluzją. :-) Bąble spiętrzonych fal, to Twój samochód, konto w Banku, kredyt itp. itd.

  nse,  02/03/2017

@Ziemowit Howadek: ... gdzieś ok roku 2002 o tym rozmawiałem na naszej klasie i też wektorach przestrzennych umocowanych do jednego punktu, no ale ja nie mam przygotowania matematycznego i inaczej opisuje to co widzę ... Dobrze że A.Einstein poszedł na studia i opisał to co mu w głowie się roi, w postaci matematycznej, nie wszystko daje się precyzyjnie opisać prozą, albo poezją ;)

  nse,  02/03/2017

@Ziemowit Howadek: Nie wszystko jest iluzją, iluzją jest jedynie nasza interpretacja rzeczywistości którą budujemy w oparciu o szczątkowy z nią kontakt ...

  nse,  02/03/2017

@Ziemowit Howadek: "Bąble spiętrzonych fal, to Twój samochód, konto w Banku, kredyt itp. itd. " ... mam stary samochód 18 lat działa i spełnia swoje funkcje, mam konto w Banku do płacenia rachunków ..., nie mam kredytu, ani nie mam potrzeby jego zaciągnięcia ... Kredyt to jest właśnie dobry przykład iluzji, budowanie czegoś czego jeszcze nie ma w oparciu o projekcje wywołane w głowie ...

  nse,  01/03/2017

@Ziemowit Howadek: Doskonale prowadzony wywiad :)

  nse,  02/03/2017

http://cordis.europa.eu/result(...)pl.html to jest dość inspirujące ;)

  nse,  03/03/2017

Przykładowo taki punkt widzenia, przestrzeń 3D przenikana polem porządkującym chaos do ściśle wyznaczonych form ... ??
Coś w tym rodzaju, tylko bardziej złożone:
https://www.youtube.com/watch?(...)FLfj5t8
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrow(...)7668768
...  wyświetl więcej

  nse,  03/03/2017

Mi wychodzi że stała Eulera podnoszona do potęgi logarytmu naturalnego danej liczby, daje właśnie tą liczbę ..., Więc po co wprowadziłeś takie komplikacje ?? Próbujesz coś wyjaśnić, czy badasz inteligencje forumowiczów ? ..., do tej pory się nie wgłębiałem w istotę podawanych wzorów, dlatego zapytam się otwarcie. Dokąd zmierzasz z tymi all-wektorami ?? Pojęcie Allwektora ma spory potencjał, choć ich mechanizm jest już wykorzystywane w elektrotechnice na wykresach wskazowych :)

@Mariusz Kajstura: Bo to wynika z E-Transformacji, nie upraszczamy do 3-D, ale przez E-Transformację pozostawiamy postać 4-D... Myślałem, że to będzie zrozumiałe, że coś się zmieni w zapisie superliczb? Bo też dowody dla własności superliczb tego wymagały, aby zastosować E-Transformację, dla mnie ten zapis odzwierciedla naturę superliczb, a dla Ciebie? Również wchodzi w grę logarytmowanie liczb uj ...  wyświetl więcej

  nse,  04/03/2017

@Ziemowit Howadek: hehe, jak zadałem w kalkulatorze ln -1 wyszedł wynik 3,141592654i ciekawostka jeszcze z taką matematyką nie miałem do czynienia :) Nie jestem pewny czy obaj wymiar Duchowy rozumiemy tak samo ? ..., ja to rozumie tak że wymiar Duchowy zakrzywia wymiary fizyczne, podobnie jak zmiana pola magnetycznego wokół przewodnika, zmienia przepływ prądu elektrycznego w przewodniku, a dokładn ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Wiem są trochę odjechane, ale to jest moja intuicja, którą odczułem 20 lat temu i zrozumiałem coś wspaniałego, co istnieje wokół nas, a my jesteśmy tego częścią! Dochodzą jeszcze eksperymenty z ludzką świadomością, które przeprowadzałem, ich wyniki są zdumiewające, bo istniejemy jednocześnie w innych wymiarach, ale przepraszam, że za dużo Ci na raz piszę, nie da się wszystkiego szybko ogarnąć... :-)

  nse,  04/03/2017

@Ziemowit Howadek: Właściwie to Bóg matematyką opisał to co my obserwujemy i próbujemy opisać naszą matematyką, my nie potrafimy tego robić jak Bóg uczymy się od tego co obserwujemy i dopiero potem próbujemy to opisać ... Przykładowo: trajektoria lotu ptaka opisana równaniami fizycznymi nie będzie zgodna z tą trajektorią jaką widzimy ..., bo ptak potrafi latać pod wiatr i nieoczekiwanie zmieniać k ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Przyroda to duchowość, będę podawał przykłady, gdzie w przyrodzie mamy potwierdzenie moich pomysłów na kształt kolejnych superliczb... :-) Będzie ciekawie

  nse,  04/03/2017

@Ziemowit Howadek: ... ok będę czekał na kolejne wyjaśnienia, przy okazji się czegoś nauczę ;) ... z tym że w pewnych okolicznościach, nawet dotychczas opisane prawa przyrody się załamują ...,a właściwie to dodawanie kolejnych wymiarów załamują poprzednie ...

@Mariusz Kajstura: Spróbuj zastanowić się nad jedną rzeczą: jak mnożysz 2-D x 2-D i masz kąt pi/2, to nie otrzymasz 4-D, tylko 3-D... Dlatego między obiektami 2-D musi być kąt pi i to jest dla mnie oczywiste. Bardzo łatwo wpaść w mechanizm upraszczania wszystkiego do 3-D, ale w ten sposób nigdy nie wejdziemy do 4-D, tak się nie da. Jeżeli czytałeś literaturę opisującą wizje ludzi poza ciałem, to z ...  wyświetl więcej

  nse,  04/03/2017

@Ziemowit Howadek: "Bo w 4-D jest kąt pi między wymnożonymi wymiarami. :-) " ... takie sferyczne 3D, koło jako pełnia przestrzeni ??

  nse,  04/03/2017

@Ziemowit Howadek: Ok, już mi się dziś to plącze ... Podawałeś PI/2 jako kąt w radianach odpowiednik 90 stopni ?

@Mariusz Kajstura: Wiem, ale my w stosunku do 4-D jesteśmy trochę płaszczakami i to plączenie się (płaszczakowanie) jest czymś zrozumiałym... :-) Tak - bo wartość pi - to łuk - wynosi 180 stopni, czyli pi/2 - to 90 stopni.

@Mariusz Kajstura: Tam, gdzie teraz idziemy z naszym aparatem matematycznym (ciałem liczbowym), to w pewnym sensie przekraczamy fizykę i wchodzimy w metafizykę. U Grassmanna nad ciałem liczbowym działają generatory, coś co ja mogę porównać tylko z kreatorami Boga i to jest właśnie pasjonujące... :-)

  nse,  04/03/2017

@Ziemowit Howadek: "Wiem, ale my w stosunku do 4-D jesteśmy trochę płaszczakami i to plączenie się (płaszczakowanie) jest czymś zrozumiałym... :-) "
...
Plączemy się ze względu na różnorodne ustalenia pojęć, które powstały na potrzeby opisów matematycznych, no i jeszcze pojecie wymiarowości zostało ustalone przy ograniczonej liczbie wymiarów i teraz zaczynamy się gubić kiedy matematy ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Oki z tymi narzędziami matematycznymi i fizycznymi wygląda tak, jakbyśmy chcieli wylądować rakietą na słońcu w nocy. Podobno niektórzy przywódcy radzieccy tak sądzili, chyba że to kawał? Jak nie możesz dojechać na rowerze na księżyc, to rower jest złym narzędziem do osiągnięcia celu. Podobnie mamy problemy w matematyce, jak nie można ugryźć nieskończoności, to obchodzi się probl ...  wyświetl więcej

  nse,  04/03/2017

@Ziemowit Howadek: https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)tyka%29 ... jeśli przyjmiemy taka definicje wymiaru :) , to by wychodziło że każdemu wymiarowi jest podporządkowane jedno "0" ... ( punkt odniesienia, wspólny mianownik ) , przy łączeniu wymiarów w całość trzeba szukać wspólnego "0" dla wszystkich połączonych wymiarów im więcej ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Kiedyś się zastanawiałem, czy istnieje liczba pierwsza po zerze, lub przed zerem? Można ją zapisać tak:
0,(0)1 lub -0,(0)1
Takie punkty nie istnieją, są niemożliwe algebraicznie, ale to jest też ograniczenie naszego modelu, który gubi się w nieskończoności kropek i zer i nie można napisać, że:
0,(0)1 = -0,(0)1, bo to zero... :-)

Ale to już jest możli

...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: 0,(1)+0,(1)+0,(1)+0,(1)+0,(1)+0,(1)+0,(1)+0,(1)+0,(1)=1
Każde 0,(1) można znowu przedstawić jako 0,0(9) i mamy:
0,0(9)+0,0(9)+0,0(9)+0,0(9)+0,0(9)+0,0(9)+0,0(9)+0,0(9)+0,0(9)=1 i tak dalej w nieskończoność...

  nse,  04/03/2017

@Ziemowit Howadek: To jak z nieskończonością cyfr po przecinku liczby PI , w pewnym momencie trzeba oprzeć się na zaokrągleniu, by ruszyć z resztą obliczeń ... i tu zaczynamy dotykać pojęcia pomijalności w https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)C5%9Bci i oparciu się na ustalonym przybliżeniu które w przyszłości okazuje się zbyt du ...  wyświetl więcej

  nse,  04/03/2017

@Ziemowit Howadek: Napompowano różne bańki spekulacyjne, a teraz czarny strach przed ich pęknięciem ..., to że cywilizacja idzie w niewłaściwą stronę było wiadomo już przed 2000 rokiem, jednak pomimo tego nie zmieniano kierunku tylko się przyspieszyło , jak kamikadze ...
Uwierzono że tajemnicza wolna ręka rynku, która wszystko ureguluje ..., a teraz okazała się spekulacyjną fikcją :( ... ła ...  wyświetl więcej

  nse,  05/03/2017

@Ziemowit Howadek: http://businessinsider.com.pl/(...)c2078lx ... trzeba bardzo uważać by matematyka kreatywna nie stała się powodem nieszczęść ..., błędnie wyprowadzonych formuł i algorytmów nie brakuje, może lepiej to najpierw posprzątać zanim się ruszy dalej ?

@Mariusz Kajstura: Nie bazuję na wyobraźni, która wprowadza możliwość błędu, ale na intuicji i obserwacji przyrody, która nie wzięła się znikąd, tylko z wyższych wymiarów, jako odbicie procesów duchowych w Wyższych Wymiarach Duchowych. Nie kieruję się tylko materializmem, który chce zamknąć człowieka w 3-D, ale chcę zrozumieć zasadę, która wszystkim kieruje, a przecież - skoro świat istnieje, to musi mieć jakiś cel. Sami negujemy bezcelowe działanie innych, więc czy może być inaczej? :-)

  nse,  05/03/2017

@Ziemowit Howadek: Jeśli wyższymi wymiarami określamy pewne "algorytmy" którym podlegamy, to należy też założyć że istnieją też szkodliwe algorytmy takie "wirusy" ..., Celem powinna być doskonała harmonia takie idealne współdziałanie wszystkiego ..., a druga strona to entropia ? Z doświadczenia wiem że takie ślepe eksperymentowanie, powoduje jedynie stratę czasu :) ..., a próba zrozumienia wszystkiego prowadzi do depresji ...

@Mariusz Kajstura: Sorki, ale wirusów nie badam, w filmie Matrix wirusem jest człowiek, ale dla agentów. Nie można zrozumieć człowieka bez poznania jego świadomości, bez przyrody na planecie Ziemia, bez Słońca, które podtrzymuje zjawisko życia i rozwoju na Ziemi. Nad tym wszystkim czuwały, czuwają i będą czuwały Istoty Duchowe z Wyższych Wymiarów, a my wszyscy jesteśmy tego częścią... :-)

  nse,  05/03/2017

@Ziemowit Howadek: Według innych priorytetów rozwija się świadomość Ducha, a innych Człowieka z krwi i kości, który działa według Ducha pod którego działanie się oddał, a życie w Ciele to takie nieustające poszukiwanie kompromisów pomiędzy dwiema grupami priorytetów ...
"szkodliwą bakterią" można nazwać błędne przekonania, oparte na fałszywych informacjach "wirusach" ..., to tak trochę medycznie i informatycznie ;)

  nse,  05/03/2017

@Ziemowit Howadek: Człowiek jest jak robot z wgranym od producenta Biosem, jeśli będzie sobie wgrywał i kasował eksperymentując z różnymi programami to zacznie się rozsypywać, a jak zacznie eksperymentować i grzebać w Biosie nie mając świadomości o tym jak jest skonstruowany i na podstawie jakich parametrów granicznych, bo uznał że wie lepiej bo ktoś starszy mu coś podpowiedział albo poczytał w internecie, to wtedy tylko Boża łaska może mu pomóc :)

@Mariusz Kajstura: Dla mnie takim wirusem jest właśnie przekonanie, że istnieje tylko materia. Że świat powstał sam z chaosu i że chaos z czasem robi się tak chaotyczny, że aż się sam porządkuje... Że procesy, które biorą udział w powstawaniu i podtrzymywaniu świata w istnieniu i działaniu są widzialne i namacalne. Właśnie film Matrix uświadomił nam, że tak nie jest... Jest przed nami jakaś niewid ...  wyświetl więcej

  nse,  05/03/2017

@Ziemowit Howadek: Przekonanie buduje się na podstawie informacji i postawionych wymagań :)
... przekonanie to już program żyjący swoim życiem jak bakteria :)
Swoje rozumienie rzeczywistości mam, nieco inaczej uporządkowane ;)
Ps. Matematyka to tylko narzędzie, które jest zbyt ciasne, rozumie o czym piszesz sam się z tym zmagam od lat ..., to jakby pewien strumień informacji był ciągle inteligentnie deformowany zanim do nas dotrze i to co widzimy jest już iluzją ...

@Mariusz Kajstura: Oblicz to: e^(ln((i^2)^(ln((i^2)^(ln((i^2)^(2*2*2))))))) i e^(ln((i^2)^(ln((i^2)^(ln((i^2)^(2))))))) w https://www.google.pl

  nse,  05/03/2017

@Ziemowit Howadek: = 1 ? i^2 jednostka urojona do kwadratu = -1
Tylko co temu chcesz podporządkować ? , jaki obserwowany mechanizm ?
Niezależnie ile obiektów 4 wymiarowych ln(i^2)^2 na końcu wyjdzie 1 ?? Tylko co z tego wynika ?

  nse,  05/03/2017

@Mariusz Kajstura: https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)pozorna
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)urojona
S = P + Qi , i jak iluzja, P jak prawda, gdy zniknie prawda zniknie i iluzja ;) Pozory to jak iluzja, a iluzja to gra pozorów opierająca się na ziarenkach prawdy . ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: A teraz spróbuj się pobawić zmieniając cokolwiek:
e^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((i^2)^(2)))))))))))))))))))))))))))))))))

@Ziemowit Howadek: Czy teraz widzisz różnicę?

@Mariusz Kajstura: Jak połączysz wszystkie wzory razem, w sensie idei, to jesteś mistrz! :-)

  nse,  05/03/2017

@Ziemowit Howadek: e^(ln((e)^(ln((e)^(ln((0)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln(e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((i^2)^(2)))))))))))
Nie rozumie co to ma dowieść ?
http://www.efektsetnejmalpy.pl(...)okojnie

@Mariusz Kajstura: Ale po co dałeś 0? Przecież zgodnie z definicją logarytmu nie można logarytmować liczby 0, to jaka potęga e daje 0?
:-) -------------------> https://pl.wikipedia.org/wiki/Logarytm
Oki - wszystko wyjaśnię w następnym artykule...

  nse,  05/03/2017

@Ziemowit Howadek: Tak żeby załamać równanie ;) ... nie rozumie czego to ma dowieść, że byty można w nieskończoność mnożyć w nieskończoności ??

@Mariusz Kajstura: Trzeba uciekać z tego świata, bo wszystko ulega degeneracji... :-)
Coś już zaczynasz rozumieć, ale bardziej chodzi o wymiary i wektor przenikania, wszystko w następnych artykułach... :-)

  nse,  05/03/2017

@Ziemowit Howadek: Wyobraź sobie że to "0" nie załamało równania, więc przyjmuje ten fakt jako wadliwe oprogramowanie kalkulatora :)

@Mariusz Kajstura: Może jesteś odkrywcą czegoś nowego, a może to błąd? :-)
Dzięki za współpracę Mariusz, z kim bym mógł tak dyskutować, gdyby nie Ty? : *)

  nse,  05/03/2017

@Ziemowit Howadek: to wygląda na błąd :), ... choć jak się zwróci uwagę na układ nawiasów to błędu nie ma ;)
e^(ln((e)^(ln((e)^(ln((0)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln(0)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((i^2)^(2)))))))))))
... ale tu już błąd by musiało wywalić, a nie wywala to wygląda na błąd przetestuj na swoim kalkulatorze ??

@Mariusz Kajstura: Za każdą formułą matematyczną kryje się coś wielkiego, tylko trzeba zrozumieć co? :-)

  nse,  05/03/2017

@Ziemowit Howadek: Ano zrozumieć, w Biblii też kryją się wielkie rzeczy tyko kto je rozumie ?? Zobaczyć, doświadczyć, a zrozumieć to pewna różnica ;)

@Mariusz Kajstura: Mimo błędów, a może nie, i tak jesteś odkrywcą np. czegoś niezrozumiałego. Może kiedyś ktoś się nad tym pochyli i coś udowodni?
Już wiem, wszystko dobrze bo e^(ln(0))=0

@Mariusz Kajstura: Właśnie na tym polega uniwersalizm mojej innowacji, która służy do wszystkiego, sam tego doświadczyłeś, rozumiesz? :-)

  nse,  06/03/2017

@Ziemowit Howadek: e^(ln(0)) "Logarytm zera jest nieokreślony", czyli w zbiorze liczb od 0 do minus nieskończoności jest nieokreślony tak jak dzielenie przez 0 , Łamiąc jeden zakaz łamie się więcej bo cała matematyka zaczyna się od 0,+ i - ; od tego miejsca jest rozwijana, w chwili kiedy się ją załamuje jakąś umową to do końca nie wiadomo ile zakazów tą umową zostało złamane przechodzi się w etap ...  wyświetl więcej

  nse,  06/03/2017

@Mariusz Kajstura: Z tym wyprowadzeniem 0 poza obszar już tłumaczyłem ;) ... normalne zjawisko jak się czegoś do końca nie rozumie to się mnoży byty, które w chwili zrozumienia trzeba uśmiercać z bólem serca :( , dlatego lepiej się nie przywiązywać do bytów przez siebie lub ludzi wymyślonych ;)

@Mariusz Kajstura: A ja myślę, że nie musimy bać się matematyki, jeżeli ją stosujemy w sposób w pełni zabezpieczony.
Pierwszy element, to prostota w 3 wzorze:
e^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((e)^(ln((i^2)^(2)))))))))))))))))))))))))))))))))
- została zastosowana i efekt był taki, że wynik poc ...  wyświetl więcej

  nse,  06/03/2017

@Ziemowit Howadek: Jedyna uniwersalność polega na transformacji funkcji nieliniowej na liniową ( podobna transformacja została użyta do ustalenia komatu pitagorejskiego ) , dzięki zastosowaniu funkcji przeciwnej, tak jak do kompensacji "+" jest stosowany "-" ( prostota jest piękna ) , zagnieżdżenia sprawiają że kalkulator głupieje, podobnie jak kamera skierowana na monitor na którym jest wyświetla ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Ale z tego równania korzysta przyroda, gdy rośnie jakaś struktura w roślinach, wyrasta od środka. To jest na tyle proste, że korzysta z tego przyroda. :-)

  nse,  06/03/2017

@Ziemowit Howadek: Mechanizm fraktalny polega na kopiowaniu tych samych form według określonego równania, i to kopiowanie w naturze jest opisywane w różny sposób ...
Przykładowo to co opisałeś zostało zekranizowane w taki sposób http://www.filmweb.pl/Dzien.Swistaka ..., ale
...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Ale to, że coś się kopiuje, nie zmienia faktu, że wszystko wyrasta od środka. To jest fakt obiektywny, że sposób rośnięcia rośliny, a nie tylko końcowa faza, taki jest. Jest w tym prostota wzoru, wszystkie części rośliny tworzą jedność i wszystkie części są sobie równe, nie ma między nimi hierarchii. Jest między tymi częściami współpraca i wzajemne usługiwanie dla wspólnego dobra..

  nse,  07/03/2017

@Ziemowit Howadek: ... hierarchii to może nie ma, w każdym razie walki o nią ;) ... jest też ustalona kolejność, nie spotkałem żeby kwiat najpierw kwitł, a potem rosła mu łodyga ;) Nie wszystko da się opisać sama matematyką; a tam gdzie sobie matematyka przestaje radzić, świetnie sobie radzą algorytmy ;)

@Mariusz Kajstura: Kolejność jest nieistotna, gdyż a=e^ln(e^ln(e^ln(a))) można przekształcić w a=e^(ln(e)*ln(e)*ln(a)) i mamy przemienność mnożenia. Korzystamy ze wzorów na logarytmy, jeżeli jakąś liczbę logarytmowaną czymś potęgujemy, to możemy przekształcić na wymnożenie logarytmu. Znowu następna prostota.
Jeszcze drobna uwaga, ponieważ chciałem Ci ułatwić obliczenia i w pewnym sensie zab ...  wyświetl więcej

  nse,  08/03/2017

@Ziemowit Howadek: "Wszystkie wzory, które stosuję liczyłem nie w kalkulatorze, ale na kartce i wielokrotnie było to weryfikowane. Nie ma obawy, że gdzieś jest popełniony błąd. W sprawie rośnięcia części roślin, nie ma problemu, co do kolejności, chodziło mi tylko o wyrastanie całej rośliny od środka, nic więcej. "
...
Przy okazji wyszło jak łatwo popełnić błąd i pójść w "las", kiedy ...  wyświetl więcej

  nse,  08/03/2017

@Mariusz Kajstura: https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)acciego
Chodzi o spirale, na przykładzie rozmnażania królików tego nie widać tak wyraźnie ;)

  nse,  10/03/2017

@Ziemowit Howadek: Możliwe że my czas postrzegamy jak prosta linie obserwując znikomy odcinek jego całości, a w rzeczywistości czas zatacza koło i zamyka wszystko w cyklach zdarzeń ? ... albo czas to taka sfera zdarzeń po której się przemieszczamy ? ... i to nie czas mija tylko my ?

@Mariusz Kajstura: Tak - racja, te duchowe rozumienie, to często iluzja iluzji, ale z chęcią poznam tę iluzję i przedstawię matematycznie najwierniej jak się da, nie użyję wyobrażeń z 3-D, ale form ściśle matematycznych - tych z pogranicza, aby można było zrozumieć cokolwiek... :-)

Wszystkie części Matematyki Kreatywnej:
http://www.eioba.pl/groups/40/(...)read351
Warto przeczytać wszystkie części stanowiące jedną całość...

  nse,  24/03/2017

@Ziemowit Howadek: Coś ostatnio, śmierć zbiera obfite żniwo :(

  nse,  28/03/2017

@Ziemowit Howadek: Dzięki :), ja na szczęście bardziej się interesuje tym jak kwiatki rosną niż tym jak banki rosną, to znaczy nie opieram swojego życia na produktach finansowych, bo to tak jakby swoje życie powierzyć bańce mydlanej ;)
Ps. Zwróciłeś uwagę jak algorytmika wychodzi po za wymiar wyznaczany matematycznymi regułami ?
https://www.youtube.com/watch?(...)JY475Dg

@Mariusz Kajstura: Historia matematyki najnowszej udowadnia, że to co nie mogły udowodnić dotychczasowe metody, rozwiąże nowa dziedzina matematyki zajmująca się strukturą. To co tworzę to struktury. To właśnie struktury tworzą naturę rzeczywistości, a więc możemy przy ich pomocy udowodnić wszystko... :-)

  nse,  01/07/2017

@Ziemowit Howadek: Poszukiwania takich uniwersalnych struktur do tworzenia globalnej rzeczywistości ciągle trwają, jednak przenosząc takie struktury w różne środowiska i uwarunkowania to trzeba je mocno zoptymalizować,
nie można tego robić na zasadzie kopiuj i wklej, bo takich struktur nadających się do takiego kopiowania jest niewiele ...
Przenosząc uniwersalne struktury w pewnej ca ...  wyświetl więcej

Gdyby to było
W naszej mocy,
Wznieść się ponad niewolniczą dumę.
Aby już nie chować w sercu urazy,
Z oportunistyczną maską przylepioną do twarzy,
moglibyśmy: przywitać odpowiedzialność,
Jako dawno utraconego przyjaciela,
Aby znowu przywitać królestwo śmiechu,
W naszym małym domku dla lalek.
Czas złapał nas za gardło,
w porządek ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska