Login lub e-mail Hasło   

Upadłość męskości?

Krótka historia równouprawnienia, najpierw doprowadziła do równowagi, następnie do triumfu kobiecości, w końcu do upadku męskości.
Wyświetlenia: 1.808 Zamieszczono 04/03/2017

Nie wiem czy sufrażystki podczas swoich tajemnych schadzek tak wyobrażały sobie nowy porządek świata? Bo nawet gdy kobiety otrzymały już równouprawnienie (od 1920 r. i dalej), potrzebowały jeszcze 50 lat, aby otrząsnąć się ze starego patriarchalnego porządku świata. Proces uzyskiwania rzeczywistej samodzielności i niezależności (równouprawnienia), rozpoczął się po II wojnie światowej i nabrał tempa w latach 70-tych ubiegłego wieku. Wtedy to zaczęto mówić o równowadze płci.

Dzisiaj, 46 lata później (96 lat od prawnego równouprawnienia), można już mówić o triumfie kobiecości i upadku męskości. Kobiety z natury słabsze fizycznie od mężczyzny, lecz mocniejsze psychicznie (psychika mężczyzn jest bardzo podobna do psychiki dziecka), wykorzystały swoją przewagę i opanowały wiele sfer życia, zarezerwowanych dawniej dla mężczyzn, w których dawniej dominowali mężczyźni. Mężczyźni, odwieczni władcy naszej części świata, utracili wartości, którymi kierowali przez ostatnie wieki, a ostatnio mówi się wręcz o zniewieścieniu rodzaju męskiego.

Dopóki mężczyźni używali instrumentalnie swoich żon, w celu spłodzenia dzieci, a właściwie potomka, nie przejmując się zadowoleniem kobiety, mieli nad kobietami przewagę. Od kiedy kobiety zaczęły żądać własnego zaspokojenia od swoich partnerów, okazało się, że znerwicowani mężczyźni, sparaliżowani ekspansją kobiet, nie zawsze potrafią wywiązać się z tego obowiązku. Tym bardziej, że po spełnieniu przez mężczyznę tego "obowiązku" staje się on potrzebny o tyle o ile przynosi pieniądze na życie.

W pamiętnej komedii Juliusza Machulskiego, kobiety stworzyły świat bez mężczyzn. Nie byli oni potrzebni nawet do rozmnażania – nowe pokolenia dziewczynek miały się rodzić za pomocą dzieworództwa. Czy ten uważany za całkowicie abstrakcyjny scenariusz, może stać się rzeczywistością? Po historii z owieczką Dolly, poczęcie potomstwa bez udziału męskich plemników, to już żadna sensacja. Coraz częściej, słychać głosicieli tezy upadku mężczyzn, a nawet wręcz o ich wymarciu (niczym prehistoryczne dinozaury).

Mężczyźni nie są już potrzebni nawet do płodzenia potomstwa. Coraz bardziej doskonałe są, bowiem klonowanie i inne metody wspomaganego rozwoju płodu. Mężczyźni odchodzą w odstawkę, niewieścieją, są słabsi psychicznie, nie wytrzymują stresu i popadają w depresję coraz więcej facetów interesuje się bardziej modą i kosmetykami niż samochodami i nie radzi sobie, kiedy trzeba się wykazać odrobiną siły, odwagi lub odpowiedzialności. Młode kobiety w dzisiejszych czasach lepiej się uczą, są odważniejsze, bardziej pewne siebie, wiedzące czego chcą, dążące do celu i rozwiązłe.

Ekspansja kobiet spowodowała, że dziś widać wyraźnie problem z męskością, tym bardziej, że znerwicowani mężczyźni nie zawsze potrafią zapewnić byt rodzinie, co było podstawową cechą zarezerwowaną dla mężczyzn. Może, dlatego dzisiejsi mężczyźni, to w większości "przydupasy" kobiet, osłupiali wobec harców swoich kobiet prawdziwych "Macho", dla ich skapcaniałych facetów. To kobiety występują teraz częściej o rozwody z mężczyznami, którzy chcą tylko u ich boku wygodnie przedefilować przez życie.

Młodzi mężczyźni stracili zainteresowanie kobietami, wolą te z Internetu. Kobiety wolą karierę niż rodzenie dzieci, przez co powstaje ujemny wzrost demograficzny, co z kolei prowadzi do nieuchronnego upadku naszej cywilizacji. Czy dając kobietom równouprawnienie, mężczyźni spodziewali się takiego obrotu sprawy? Chyba nie, bo inaczej nie dopuściliby do tej zmiany. Czy dzisiaj, w dobie upadłości wielkich zakładów, kryzys męskości przejdzie bez echa?

Podobne artykuły


13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 634
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1146
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1105
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 815
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1414
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1318
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 660
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1086
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1237
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1385
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 838
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 507
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 431
 
Autor
Artykuł  Hamilton,  04/03/2017

na usta cisną się fundamentalne pytania - ile odsłon miał przyjaciel zanim się ożenił, ile podczas, a ile po rozwodzie?
oczywiście w rozbiciu na wiadomosci.pl i interia345.pl

  liwa,  05/03/2017

@Hamilton Starszy: :)))))) :))))))

Nie chciałem podawać przy artykułach, odsłon mniejszych niż ogólna ilość obecnych wyświetleń w eioba.pl (teraz 3830), ale okazało się że ten artykuł ma w tym temacie lekką nadwyżkę odsłon. I tak, ten artykuł uzyskał 3258 odsłon w interia360.pl i 800 odsłon w wiadomościach24.pl. Razem 4058 odsłon.

  liwa,  05/03/2017

@Zdzisław Sadowski: a kogo to interesuje??? ależ ty jesteś upierdliwy..

I jeszcze się pomyliłem, bo artykuł w wiadomościach24.pl, był w dwóch częściach. Ten artykuł uzyskał 4796 odsłon w interia360.pl i 800 w wiadomościach24.pl. Razem 5596 odsłon. Aha, kto nie chce nie musi czytać informacji o ilości odsłon w poprzednich portalach, tym bardziej ci co nie glosują na moje artykuły.

  Henear,  05/03/2017

@Zdzisław Sadowski: Skoro liczba odsłon jest dla pana ważna, radzę zapisywać sobie je w notatniku.
Na eiobie nie ma to żadnego znaczenia. Mamy tu taki szczególny mikroklimat.

@Zdzisław Sadowski: spróbuj choć jeden artykuł "przepchnąć" na stronę popularne bez Koski, a będziesz wielki jak pomnik Chrystusa w Świebodzinie.

Możecie śmiało na mnie glosować, oddam każdy głos!

@Zdzisław Sadowski: ja jestem nieśmiały, więc się wstrzymam. Co ty chcesz oddać jak tak niewiele masz.

  Koriolan,  05/03/2017

@Zdzisław Sadowski: Kochany ...
Nie rób tego ...
Nie handluj punktami. Zapewniam Cię, że źle się będziesz czuł.
Masz fajne pióro. Fajnie piszesz.
Tutaj na eioba.pl bardziej doceniane są Arty z wnętrza. Autentyczne i głębokie, własne przeżycia ...
Raczej idź w tą stronę ...
Np opis pijaka Ale własne przeżycia szybko stał się popularny.
Każdy coś przeżywa ...

  Hamilton,  05/03/2017

@_serpico_: Sadowski powinien mieć na imię EGOn. Miałby imię, homologację, koncesję i certyfikat jednocześnie.

Dla mnie to standardowy artykuł. Temat opisywany wielokrotnie.
Pokazuje obraz społeczeństwa "odwróconego do góry nogami" gdzie zamiast prawdziwej miłości jest dobór partnera-rzeczy do swoich potrzeb. To jak wybieranie samochodu.
Cóż ...
Naszą kulturę stworzyło w dużej mierze społeczeństwo i kościół rzymski. Oba potrzebują ludzi - rzeczy, ludzi - niewolników i takich sobie wyp ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  05/03/2017

O kurczę ...
Tu był artykuł o koledze ze Szczecina co się rozwiodl ...
A niech to ...
Muszę szybciej pić ... bo nie nadążam :-)))

  Hamilton,  05/03/2017

@Koriolan: bo ten kolega co się rozwiódł nadepnął mu na jądra i stracił męskość. To się chłop rozpłakał i się teraz skarży. Do końca też nie kumam.

  liwa,  05/03/2017

czary mary.. jakiś magik zmienił tekst..

  Hamilton,  05/03/2017

@liwa: przy odsłonach liczonych w miliardach wszystko jest możliwe.

  liwa,  05/03/2017

@Hamilton Starszy: tysz prowda.. :))))))
w taki sposób, po edycji tekstu można napisać: "pocałujcie mnie w... rowek", a ilość wyświetlania nie zmieni się, kazdy kicz można tak wynieść w górę.. przebiegły łon..

Zwierzenia szkolnego kolegi, musiałem wycofać, bo mam propozycję wydania zbiorku opowiadań, ale opowiadania nie mogą być wcześniej opublikowane. Stąd konieczna wymiana artykułu. Zresztą ten nowy, miał nawet więcej odsłon, 7274 odsłony w w interia360.pl i 964 odsłony w wiadomościach24.pl. Razem 8238 odsłon.

  Koriolan,  06/03/2017

@Zdzisław Sadowski: tutaj na eioba lepiej jest kasować artykuły niż podmienać.
To większy szacunek dla czytelników bo teraz nasze komentarze (których my nie możemy skasowac) wyglądają jak spuszczone portki. ...
.
Cóż ...
Kupy odsłon zbioru opowiadań :-)))

Upadek męskości, o jakim Pan wspomina, świadczy tylko o jednym. Ludzie zawsze mieli problemy ze swoją tożsamością i w dzisiejszych czasach, kiedy nie ma gotowych wzorców i trzeba ją znaleźć samemu, większość po prostu się w tym gubi. Kiedyś było wiadomo, jakie obowiązki ma facet, a jakie kobieta i niektórym to wystarczało. Poza tym nie ma nic dziwnego w tym, że kobiety częściej składają wnioski o ...  wyświetl więcej

@Dyl Sowizdrzał:
"bieganie razem po zroszonej mokrej trawie o poranku i wspólne zachody słońca w objęciach są dobre do ckliwych wierszyków w mlodym wieku"
To fakt, ale chyba w związku powinno chodzić o coś więcej niż kasa i radzenie sobie z kryzysem wieku średniego przez małżeństwo w młodą dziewczyną tylko dlatego, że masz kasę. Oczywiście nie mam na myśli tzw. motylków w brzuszku, b ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska