Login lub e-mail Hasło   

Twarde Narkotyki - Zobacz objawy odstawienia heroiny

Zobacz jakie są objawy i skutki odstawienia heroiny - czyli jednego z najbardziej popularnych narkotyków gdzie mogliśmy zobaczyć jego działanie np. we filmie Pulp Fiction.
Wyświetlenia: 960 Zamieszczono 06/03/2017

Objawy odstawienia heroiny – czy da się z nimi wygrać?

Heroina jest jednym z najsilniejszych narkotyków dostępnych na świecie. Uzależnia niezwykle szybko, a wyjść z przymusu zażywania jej nie jest łatwo – między innymi ze względu na towarzyszące odstawieniu objawy. Co dzieje się z ciałem i umysłem osoby, która postanawia odstawić heroinę?

Objawy fizyczne

Odstawienie tak silnego narkotyku, jakim jest heroina, wiąże się z występowaniem szeregu objawów fizycznych.  Pojawia się silny ból mięśni, rozszerzone źrenice, wymioty i bóle brzucha. Bardzo charakterystycznym objawem odstawienia heroiny są tak zwane „kopiące nogi” – osoba wykonuje nagłe ruchy kończynami, gdyż w tym czasie występują silne kurczę mięśni. Przeważnie ludzie odstawiający heroinę cierpią również na gęsią skórkę, dreszcze oraz intensywne pocenie się. Czasami zdarza się też katar oraz łzawienie oczu. Oczywiście, nasilenie objawów jest różne u każdego z pacjentów.

Cierpienie umysłu

Wychodzenie „na prostą” przez osoby uzależnione od narkotyku wiąże się również ze specyficznymi stanami psychicznymi. Typowym objawem odstawienia są nieustające myśli o tym, by sięgnąć po narkotyk. Pojawiają się też myśli lub – w skrajnych przypadkach – próby samobójcze. Brak narkotyku może powodować stany lękowe oraz przewlekle obniżony nastrój. Osoby porzucające nałóg bywają nadmiernie pobudzone (zwłaszcza gdy odczuwają „głód”), cierpią na bezsenność oraz są nadmiernie drażliwe.

Droga do wolności - detoks narkotykowy

Jakkolwiek trudne nie byłoby wychodzenie z nałogu, zawsze istnieje szansa na zmianę swojego życia. Osoba uzależniona musi zdać sobie sprawę, że jest chora – tylko wtedy możliwe będzie podjęcie leczenia. Każdy heroinista powinien znaleźć się pod opieką psychoterapeuty, mającego wiedzę na temat pracy z osobami uzależnionymi od substancji, a także psychiatry i innych lekarzy. Heroina niszczy organy wewnętrzne – niezbędne bywają więc konsultacje z lekarzami różnych specjalizacji. Osoba wychodząca z uzależnienia od heroiny powinna również zmienić swoje środowisko – w przeciwnym razie występuje ogromna szansa na powrót do nałogu.

Każdy, kto wygrał z heroiną, zasługuje na miano herosa. Długa i trudna walka owocuje zdrowiem oraz  odzyskaną kontrolą nad swoim życiem.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1535
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3150
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1279
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2604
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2065
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1056
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 462
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2104
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 582
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2503
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 907
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Koriolan,  06/03/2017

Hmm ...
Miano herosa ...
Wydawało mi się, że zasługuje na miano głupka wracajacego do normalności ?
.
Tylko co to za normalność ?

  baranka  (www),  13/03/2017

@Koriolan: Możesz bardziej rozwinąć swoją myśl?

  vivi91,  13/03/2017

@Koriolan: trochę brutalnie to nazwałeś, ale za ,,herosowanie'' uważam nieco inne ludzkie osiągnięcia. co do późniejszej normalności... wierzę, ze jest możliwa. wiele zależy od podejścia, ale osoby, które wygrały z nałogiem, czy go pokonały na tyle by nimi nie władał - potrafią docenić więcej i mocniej niż ci pozornie normalni

  nse,  13/03/2017

@baranka: ..., by pokonać próg własnych nałogów i nawyków to trzeba się zaprzeć samego siebie niczym nie lada Heros :)

  nse,  13/03/2017

@Izabella: ... powrót syna marnotrawnego z bagażem cennych doświadczeń, powinien być bardziej doceniany niż wyśmiewany ;)

  nse,  13/03/2017

@_serpico_: Ktoś narkomanie ciągle propaguje, a ci którzy maja temu przeciwdziałać i biorą też kasę z publicznych obywatelskich obciążeń, po za paroma wyjątkami specjalnie się tym nie przejmują wolą wzruszać ramionami i szukać dowodów że to i tamto jest niemożliwe :(

  Koriolan,  13/03/2017

@baranka: Artykuł uważam że fajny. Przeczytałem to z przyjemnością.
Nie spodobało mi się tylko nazwanie leczacych się 'herosami'. Rozumuem, że jest to ogromny wysiłek. Tyle tylko, że jest to żadne bohaterstwo i żaden heroiczny wysiłek w sensie czegoś wspaniałego. Po prostu nałogowcy zrąbali sobie życie na własne życzenie i nie należy im się tytuł herosów. Dla mnie heros to bohater godny naś ...  wyświetl więcej

  baranka  (www),  13/03/2017

@Koriolan:
Może masz rację (napewno jest w tym racja), ale weź pod uwagę że ogólnie ludzie bardzo szybko ulegają pokusie brania narkotyków lub innych używek nie mówiąc już o uzależnieniu się - jeżeli tak się stało to warto nazwać ich chociażby ludźmi którzy mają odwagę by zmienić swoje życie.

  nse,  13/03/2017

@baranka: I owszem, ale kiedy przychodzi dokonać wyboru ratować rodzica czwórki dzieciaków, albo narkomana który kiedyś uległ pokusie ..., to wtedy zapewne wiadomo jaki ten wybór będzie ?
Choć akurat rodzic też w pewnym sensie uległ kiedyś pokusie i napłodził, ale to pewnie inna forma pokusy, a i rodzice też różni jedni by chcieli tylko płodzić, a inni potem chcą prowadzić przez życie swoje płody ? ... jak widać trudno o kategoryczne sądy ...

  nse,  13/03/2017

@Koriolan: Dokładnie :) ..., teraz już nie piszesz że wszystko jest tym samym ;)

  Koriolan,  13/03/2017

@Mariusz Kajstura: nie pisze ...
Nikogo to nie interesuje tutaj.
Na szczęście znajduję ludzi takich jak ja gdzie indziej. Obecnie na forum Pieczyńskiego :-)))
Co do artykułu to nie podoba mi się nazywanie kogoś kto jest głupi herosem - po prostu.
Ludzie mogą robić co chcą Ale taka nazwa dla nalogowcow wprowadza duży chaos.

  nse,  13/03/2017

@Koriolan: Masz racje, gloryfikowanie głupoty jest szkodliwe ..., ale z drugiej strony jak zmotywować głupca do podążania za mądrością ??
Kiedyś, by dziecko chciało zjeść szpinak to mu się mówiło że jak zje szpinak to będzie silny jak strażak albo ktoś z lubianych bohaterów ...
https://www.youtube.com/watch?(...)mQ5eDiQ ... ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska