Login lub e-mail Hasło   

Za co kocham Grecje

Grecja jest moją drugą ojczyzną , dziś jest bardzo ciężko tu żyć , przede wszystkim z powodu kryzysu ekonomicznego.
Wyświetlenia: 400 Zamieszczono 03/04/2017

Grecja jest moją drugą ojczyzną , dziś jest bardzo ciężko tu żyć , przede wszystkim z powodu kryzysu ekonomicznego który nieustannie przybiera na sile doprowadzając to piękne państwo do ruiny. A ja ciągle nie potrafię wyobrazić sobie życia w innym kraju , zapuściłam tu korzenie i dopóki będę w stanie tu żyć , będę trwać ! 

grecja

Ale tak na prawdę za co kocham Grecje ? powodów jest wiele , ale taki chyba najmocniejszy powód to klimat ! Pamiętam jak bardzo cierpiałam z powodu zimna w mojej ojczyźnie , ciągle marzłam !!! Ostatnia moja zima w Polsce dała mi się dobrze we znaki , i kiedy w  kwietniu  zrobiło się troszkę cieplej byłam strasznie szczęśliwa ale gdy następnego dnia rano zobaczyłam że znów pada śnieg to po prostu się popłakałam !. Tego samego dnia  zadzwoniła do mnie moja koleżanka z Grecji oznajmiając że siedzi na werandzie w krótkim rękawku i popija kawkę , no zazdrościłam i to bardzo . Życie w kraju gdzie ciągle świeci słońce daje dużo radości a w Grecji mamy 250 słonecznych dni  w roku , czułam jak moje kości się rozmrażają !.

Morze jest takim następnym powodem dla którego nie chciała bym opuścić Grecji. Ja pochodzę ze Śląska  i morze widziałam dwa razy w życiu i to tylko widziałam bo w tym czasie  był zakaz kąpieli z powodu dużego zanieczyszczenia . Tutaj morze jest bardzo czyste i w zasadzie  jest wszędzie , żadna część Grecji nie jest oddalona od morza dalej niż 137 km. Od maja do listopada woda w morzu nie spada poniżej 20 stopni C. Pływanie jest moją najlepszą formą spędzania wolnego czasu, a pięknych plaż w Grecji nie brakuje .

Jak przeciętnego Kowalskiego zapytać co słychać to w 90 % procentach w takiej sytuacji odpowiedz brzmi  "stara bieda " przeciętny Papadopulos odpowie "olla kala" czyli wszystko dobrze , Grecy to naprawdę pogodny naród dla nich wszystko jest ok i bez pośpiechu .Grecy jak to południowcy mają gorącą krew i idąc ulicą bardzo często można usłyszeć bardzo przesadzone komplementy , co czasem może poprawić nastrój na cały dzień. Grecy bardzo lubią biesiadować a wino jest tutaj tanie i naprawdę dobre .

Nie musze wyjeżdżać na wakacje ! Mieszkam tu przeszło 12 lat i jeszcze nie zdążyłam zobaczyć wszystkich ciekawych miejsc w promieniu 100 km. Ja mieszkam w Atenach a dookoła Aten jest mnóstwo wysp na które można się dostać z łatwością drogą morską w ciągu godziny , i już masz wakacje na wyspie .Ale nie tylko wyspy są piękne na lądzie też są wspaniałe miejsca godne zobaczenia . Osobiście uwielbiam spacerować po dzielnicy Plaka i obserwować  zafascynowanych turystów czy biegać po archeologicznym stadionie Panathinaikos .

Bardzo lubię moje życie w Grecji , może czasem brak kilku euro więcej w portfelu  i polskiego swojskiego klimatu ale życie tam  gdzie prawie zawsze świeci słońce i nie można się nudzić ma swój urok.

Podobne artykuły


17
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2174
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 882
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 879
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1542
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 968
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1318
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 460
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 1009
10
komentarze: 107 | wyświetlenia: 1029
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 713
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 725
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 546
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1000
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 666
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 544
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska