Login lub e-mail Hasło   

Pomysły na lekcję angielskiego z okazji Dnia Świętego Patryka

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Świętego Patryka - święto nieobchodzone w Polsce i niezbyt dobrze tutaj znane.
Wyświetlenia: 1.429 Zamieszczono 06/03/2017

Większość dzieciaków nic o nim nie wie, dopóki nie zetkną się z tym świętem na lekcji angielskiego. Myślę, że to bardzo interesujący element irlandzkiej tradycji, dlatego zawsze staram się znaleźć czas na lekcję związaną z tym świętem.

Lekcję angielskiego z okazji Dnia Świętego Patryka, warto zacząć od rozmowy na temat święta, jego historii, symboli i zwyczajów z nim związanych. Następnie utrwalamy słownictwo, wykorzystując interesujące gry i atrakcyjne dla dzieci zabawy. Poniżej znajdziecie opisy zabaw i specjalnych zadań z okazji Dnia Świętego Patryka.

Na blogu FUNtastyczny Angielski możecie pobrać całkiem ZA DARMO, materiały do wszystkich opisanych zabaw.

 

Pomysły na zajęcia związane z Dniem Świętego Patryka

 

Zabawa do wprowadzenia nowych słów - Let's match!

 
Do zabawy wykorzystujemy karty obrazkowe i karty wyrazowe związane z Dniem Świętego Patryka. Część słów pewnie jest już znane uczniom więc zadanie nie będzie zbyt trudne. 
Na tablicy przyczepiamy po jednej stronie karty wyrazowe, po drugiej obrazkowe. Zadaniem uczniów jest je połączyć ze sobą. Następnie zdejmujemy karty wyrazowe z tablicy i zapisujemy przy odpowiednich obrazkach ich nazwy. Z tym, że w nazwach poprzestawiane są litery. Zadaniem uczniów jest oczywiście rozszyfrować słowa i poprawnie je zapisać.

Żeby słownictwo oraz jego pisownia lepiej się utrwaliły, bawimy się także w Find Your Partner.

Kiedy uczniowie mają już podstawowy zakres wiedzy na temat Dnia Świętego Patryka, przychodzi czas na prawdziwą zabawę ;)
 

St. Patrick's Day Scavenger hunt - misja specjalna na lekcję angielskiego z okazji Dnia Świętego Patryka

 
Tym razem misja specjalna będzie polegała na odnalezieniu garnca złota. W czasie misji, zadaniem uczniów, będzie odnajdywanie kolejnych wskazówek oraz wypełnianie zadań. Na końcu misji czeka na grupę garniec złota (najlepiej w tym wypadku sprawdzają się czekoladowe monety, zapakowane w złotka). 

Zadanie 1 - Leprechaun Wanted

Aby wykonać misję, będzie nam potrzebna pomoc... Naszym pomocnikiem będzie elf, ale najpierw musimy go odnaleźć. Przygotowujemy zatem "list gończy", który będzie zawierał wizerunek elfa i jego opis.  Aby stworzyć wizerunek, wykorzystujemy zabawę Roll a Leprechaun.

Zadanie 2 Leprechaun's charades

Nasz elf przekaże pierwszą wskazówkę, która doprowadzi nas do miejsca, gdzie znajduje się kolejne zadanie i kolejna podpowiedź. Niestety elf jest kapryśny i niezbyt pomocny. Aby go przekonać do przekazania wskazówki, musimy spełnić jego żądania oraz rozwiązać łamigłówkę.
Po wypełnieniu zadań, elf odda pierwszą wskazówkę.

Zadanie 3 Clues hunt

Pierwsza wskazówka prowadzi nas do kolejnej i tak dalej. Zadaniem uczniów jest odnaleźć je wszystkie. Podążając za kolejnymi wskazówkami, docieramy do początku tęczy. Tam znajduje się ostatnia wskazówka, prowadząca do skarbu, który jest po drugiej stronie tęczy. Drugi koniec tęczy powinien znajdować się w... koszu na śmieci ;) zgodnie ze wskazówkami, skarb umieszczony jest właśnie w koszu. 
 

Zadanie 4 On the other side of the rainbow

Oczywiście, żeby zdobyć garniec złota, należy udać się na koniec tęczy, aby tam dotrzeć uczniowie muszą odnaleźć w swoim otoczeniu i wypisać, różne przedmioty, które mają kolory tęczy. Kiedy uda im się wypełnić całą kartę pracy temu poświęconą, mogą udać się na drugi koniec tęczy i cieszyć się odnalezionym skarbem!

 

Zapraszam serdecznie na blog po darmowe materiały o Dniu Świętego Patryka i nie tylko!


Podobne artykuły


17
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2188
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 897
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1556
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 973
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 471
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1325
10
komentarze: 107 | wyświetlenia: 1035
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 1018
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 733
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 733
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 670
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 606
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1007
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 552
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 552
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska