Login lub e-mail Hasło   

Bujne owłosienie - kiedyś element atrakcyjności, a dzisiaj?

Kiedyś owłosienie człowieka stanowiło o jego atrakcyjności i zdrowiu, a łysina była uznawana za objaw chorobowy. Obecność i stan włosów,, pełnił istotną rolę w doborze naturalnym
Wyświetlenia: 1.201 Zamieszczono 12/03/2017

Łysina była leczona, poprzez stosowny dobór terapii i wyeliminowanie z organizmu
ludzkiego czynnika chorobotwórczego. Stosowano również leczenie farmakologiczne, zakładające podawanie takich substancji jak m.in. minoksydyl. Jednym ze stosowanych rodzajów leczenia była terapia oparta na działaniach chirurgicznych, takich jak m.in. jednoczasowe wycięcia, wolne przeszczepy skóry owłosionej, transplantacja włosów, przeszczepy dziurkowane.

 

Obecnie łysi mężczyźni cieszą się opinią bardziej męskich i seksownych. A wszystko zaczęło się na przełomie lat 60.i 70., gdy do Anglii zaczęli przybywać imigranci z Jamajki. Byli oni silniejsi fizycznie od młodych mieszkańców robotniczych dzielnic angielskich miast. Biali zaczęli się z nimi utożsamiać poprzez wygląd zewnętrzny, zaczęli m.in. golić głowy. Krótkie włosy łatwiej było umyć po ciężkiej pracy, nie przeszkadzały podczas obsługi maszyn.

 

Warto dodać, iż skojarzenie krótko ostrzyżone włosy = silny, niebezpieczny mężczyzna, to tak na prawdę efekt stosunkowo młodej  mody na subkulturę dresiarstwa. Jeszcze w latach 80-tych uznawani za najgroźniejszych w naszym kraju gitowcy nosili włosy średniej długości (ani długie ani krótkie). Formą pośrednią była modna na przełomie lat 80 i 90-tych fryzura zwana "psycho" (czytane "sajko"), modna zwłaszcza wśród inspirujących się angielskimi wzorami stadionowych pseudokibiców nad Wisłą. Wyglądała ona tak - ogolona na zero głowa ale z pozostawioną jednocześnie grzywką.

Murzyni zaczęli golić swoje skręcone kędziory na głowie, bo przeszkadzały im w pracy i nie chcieli nosić bujnych, rozczochranych czupryn. Dlaczego zaczęli naśladować ich biali, dla których włosy stanowiły o atrakcyjności (m.in seksualnej) jest tak niezrozumiałe jak nazywanie „wstydliwym problemem”, naturalnej funkcji organizmu – puszczania gazów. Mężczyźni mają więcej dojrzałych włosów (szczególnie na twarzy, klatce piersiowej, brzuchu oraz nogach i rękach), a kobiety natomiast więcej włosów meszkowych, szczególnie na nogach.

 

Kobiety tak wytrwale golą te włosy meszkowe na nogach, aż zaczną im tam rosnąć dojrzałe włosy, i wtedy nie mają już wyboru, są skazane na wieczne golenie owłosienia na nogach. Specyficzne owłosienie ciała (zależy przede wszystkim od poziomu androgenów – hormonów płciowych występujących u mężczyzn, a także w małym stopniu u kobiet), zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn jest trzeciorzędową cechą płciową. Goląc się, pozbywając się owłosienia, pozbywamy się w pewnym procencie atrakcyjności płciowej. Czy owłosienie jest już dzisiaj, tylko zbędnym balastem?

Podobne artykuły


13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 958
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1108
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1009
12
komentarze: 283 | wyświetlenia: 651
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1846
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 696
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 849
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 547
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 991
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 638
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 505
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  12/03/2017

Taki pan Kostka z widocznym brakiem owłosienia głosuje, a inni się wstydzą czy co?

Zdzisław zostałeś oficjalnie zdemaskowany ponownie hahaahaha ..........
Ty barbarzyńco.... nic nie pomoże ten "słodki uśmiech" hahaha ....

@Serpico: a Joanna Elżbieta do tego stopnia zachwycona nieogolonym Zdzisiem, że moczu na pewno znów nie utrzymała. Och, Ach. Wzgórek łonowy zalany. I co ty na to Zdzisiu. Mówiłem, że ci wąsiska wyłażą spod tej kiecki. Genowefa Pigwa za dychę się znalazła.

Hahahaha - nie martw się Zdzisław, jeżeli pomimo tylu głosów od kolesi, a prze to wchodzenia twoich artykułów do "popularnych", masz najwięcej artykułów z setką odsłon i jesteś sto trzydziesty drugi w rankingu odsłon, to i tak jesteś jak zwykle zawsze i wszędzie najlepszy i nic tego nie zmieni. Gratuluje też Zbigniewowi, który pomimo tylu odrzuceń artykułów jest na trzysta osiemdziesiątej ósmej pozycji w rankingach , daleko za tymi co jeszcze nic nie napisali.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska