Login lub e-mail Hasło   

Jak wybrać i kupić gaz pieprzowy?

Popularność gazu pieprzowego z roku na rok jest coraz większa ze względu na jego niezwykłe właściwości. Skutecznie obezwładnia przeciwnika i pozwala na szybką ucieczkę.
Wyświetlenia: 20.128 Zamieszczono 13/03/2017

Jak wybrać gaz pieprzowy? Do stworzenia poradnika wykorzystane zostały informacje ze strony http://dobregazypieprzowe.blogspot.com/.

Rodzaje gazów pieprzowych

Istnieje kilka odmian gazu pieprzowego - gaz w chmurze, gaz w strumieniu oraz gaz żelowy. Te trzy rodzaje gazu pieprzowego mają swoje wady i zalety.

Zalety i wady gazu w chmurze

Gaz w chmurze (zwany także gazem w formie mgły) pozwala na skuteczną samoobronę przed kilkoma przeciwnikami jednocześnie dzięki temu, że jego strumień osiąga średnicę nawet kilkunastu centymetrów. Takie rozproszenie gazu jest w tym przypadku sporą zaletą także dzięki temu, że nie trzeba tak dużej precyzji przy celowaniu gazem w przeciwnika.

Z kolei wadą gazu w chmurze jest jego duża podatność na panujące warunki atmosferyczne. Gaz pieprzowy w takiej formie nie sprawdzi się w trakcie opadów deszczu lub śniegu, a także w trakcie silnego wiatru ze względu na zbytnie rozpraszanie się gazu, czego skutkiem może być nawet podrażnienie twarzy osoby, która broniła się w ten sposób przed atakiem.

Zalety i wady gazu strumieniowego

Gaz strumieniowy to rodzaj gazu pieprzowego, który jest wyrzucany na przeciwnika pod ciśnieniem – w formie strumienia cieczy. Atutem takiego gazu jest dużo większy zasięg działania, stąd można go używać także z dalszej odległości. Dzięki temu jest on bezpieczny dla korzystającej z niego osoby.

Ponadto nie są dla niego straszne opady atmosferyczne. Także w ich trakcie wykazuje on wysoką skuteczność samoobrony. Wadą gazu pieprzowego w formie strumienia jest natomiast konieczność stosowania wysokiej precyzji przy obronie osobistej. Nie jest to bowiem odmiana gazu ulegająca dużemu rozproszeniu.

Zalety i wady gazu żelowego

Gaz żelowy można traktować jako specyficzną odmianę gazu strumieniowego ze względu na to, iż wydostaje się on z aplikatora strumieniowo. Działa on w taki sposób, że przykleja się on do skóry przeciwnika, skutecznie utrudniając mu atak, a dodatkowo oznacza go (dzięki specjalnemu, trudno usuwalnemu barwnikowi). Ogromną zaletą gazów żelowych jest ich odporność na warunki atmosferyczne. Podobnie jednak jak to było w przypadku zwykłego gazu strumieniowego, broniąca się takim gazem osoba musi zachować dużą precyzję.

Którą odmianę gazu pieprzowego wybrać i gdzie można go kupić?

Wybór konkretnej odmiany gazu pieprzowego wymaga dopasowania go do potrzeb użytkującej go osoby. Każdorazowo należy rozpatrzyć wszystkie wady i zalety danej odmiany gazu pieprzowego i porównać je ze swoimi oczekiwaniami w zakresie samoobrony. Jeśli chodzi natomiast o miejsce, w którym można nabyć gaz pieprzowy, warto jest skorzystać z oferty oficjalnych sklepów internetowych lub z portali aukcyjnych, na których działają oficjalni sprzedawcy takiego produktu.

Należy wystrzegać się kupowania gazu pieprzowego z nieznanego źródła, a przede wszystkim od prywatnych sprzedawców. Mogą oni sprzedać produkt, który będzie nieskuteczny przy kontakcie z przeciwnikiem ze względu na zawartość nieodpowiedniej ilości substancji aktywnej lub też taki produkt, który zawiera niebezpieczne substancje, był już używany bądź jest uszkodzony, co sprawia, że skorzystanie z niego będzie stanowiło zagrożenie dla zdrowia i życia.

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1560
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 650
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1131
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 920
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 757
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 716
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 638
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1008
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 798
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 294
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 470
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 459
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 950
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 509
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 358
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska