Login lub e-mail Hasło   

Wybuch gniewu

Złość i gniew mają zawsze cechę izolowania ludzi.
Wyświetlenia: 320 Zamieszczono 13 dni temu

 

Złość i gniew mają zawsze cechę izolowania ludzi. Podobnie jak smutek oddzielają od innych, i przynajmniej na pewien czas, przecinają wszelką możliwość porozumienia. Gniew daje  chwilowo swoistą siłę i żywotność, właśnie dzięki temu oddzieleniu się i jakby odrzuceniu. Ale tai się w gniewie także jakaś dziwna rozpacz. Odosobnienie jest zawsze rozpaczą.

Złość wyrażająca się rozczarowaniem, zazdrością, chęcią dokuczenia komuś, jest gwałtownym wyładowaniem energii, które nam chwilowo sprawia przyjemność bo usprawiedliwiamy w nim siebie.

Gdy potępiamy innych kryje się w tym zwykle usprawiedliwianie siebie. Bez pewnego rodzaju zadowolenia z własnej osoby – cnoty swojej, czy prawości – lub też odwrotnie: bez poniżania czy niedoceniania siebie, czymże jesteśmy?

Używamy wszelkich środków dla samo – utwierdzenia; a gniew jak i nienawiść są jednym z najłatwiejszych ku temu sposobów. Zwykłe rozgniewanie się – nagły wybuch gniewu o którym w chwilę później się zapomina – jest jednak czymś zupełnie innym aniżeli świadomie żywiona i myślą zasilana złość, która szuka sposobności by dokuczyć, zranić, zaszkodzić.

Zwykłe zirytowanie się może mieć po prostu fizjologiczne przyczyny, które łatwo usunąć; ale złość wyrastająca z psychologicznego podłoża jest o wiele bardziej złożona i trudniejsza do zrozumienia, a co za tym idzie i do pozbycia się jej.

Dni są pochmurne. Brakuje nam "Kąpieli Słonecznych" ale wygląda na to , że nie brakuje nam Ognia Samozniszczenia.

Większość chorób ma psychiczne podłoże

https://www.youtube.com/watch?v=SgHaSisspR8&list=TLGGcUCrBMCmst8xMTAzMjAxNw

"...Do tej pory chorobę traktowano jako błąd natury. Do takich błędów zaliczano również osłabienie układu immunologicznego. Doktor Hamer doszedł do wniosku, że nowotwory mają swoje źródło w nagłym szoku, który objawia się jako przeżycie konfliktowe. Nazwał je zespołem Dirka Hamera (DHS – Dirk Hamer Syndrom).
Odkrycie stało się bazą dla sformułowania pięciu biologicznych praw natury, z których pierwsze i najważniejsze to żelazna reguła raka. Mówi ono, że choroba nowotworowa powstaje w momencie ciężkiego, dramatycznego, powodującego poczucie izolacji urazu, który ma charakter przeżycia konfliktowego. Jest to cios, który spada na człowieka nieoczekiwanie i wywołuje skutki jednocześnie na trzech płaszczyznach: w psychice, w mózgu i w określonym narządzie...."

Gdy wpatrywałem się w słońce  dotarły do mnie  myśli o płomieniach niszczących nasze serca i nasz świat...  

Kłopoty, z którymi mierzymy się jako istoty ludzkie, to między innymi katastrofy tektoniczne (trzęsienia ziemi), astronomiczne (meteoryty) lub egzystencjalne (starość i śmierć).

Ale cała reszta naszych zmartwień wynika głównie z negatywnych pragnień, niechęci i ułudy.   

 Te trzy "ognie samozagłady" to geneza zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych krzywd. Jakość naszych intencji kreuje świat, w jakim żyjemy. A świat ten wybucha ogniem, ponieważ żarzy się on w naszych sercach.

Zachłanna konsumpcja ludzkości i chciwość kapitału, który powstaje dzięki wyczerpującym się surowcom, doprowadza do zabójstw, gwałtów, tortur i wymuszeń. Dzieje się tak, ponieważ człowiek nienawidzi drugiego człowieka, ponieważ nie uznaje się bliźniego jako pełnowartościowego, posiadającego równe prawa członka społeczeństwa. Ślepy, ogłupiały i oszukany świat brnie tą ścieżką ku zagładzie, ponieważ ludzie nie zdają sobie sprawy lub nie chcą wiedzieć, że może być inaczej.

Jeśli nie będziemy karmili Ognia Samozagłady, z pewnością zgaśnie. Ostatecznie on także jest nietrwały.

Więc co tam Panie i Panowie w polityce?

Podobne artykuły


18
komentarze: 3 | wyświetlenia: 654
15
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1489
15
komentarze: 6 | wyświetlenia: 846
15
komentarze: 7 | wyświetlenia: 525
15
komentarze: 16 | wyświetlenia: 650
15
komentarze: 2 | wyświetlenia: 539
15
komentarze: 5 | wyświetlenia: 573
15
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1043
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 683
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 931
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1703
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 830
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 964
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 899
13
komentarze: 7 | wyświetlenia: 641
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Henear,  13 dni temu

Przystosowywanie się do ciągle zmieniających się warunków środowiskowych, oraz niepewność jutra zmuszające człowieka do ciągłego przeprogramowywania swoich zachowań mocno zużywają organizm, przyspieszając proces starzenia się.

"Więc co tam Panie i Panowie w polityce?" ... jak to co ? , olać ją jak drzewko które ma uschnąć z nadmiaru wylanego na nie moczu ;)

@Mariusz Kajstura: Brawo!! W Kodflagu Morskim jest flaga "Podążacie ku zagładzie". Wywiesiłem na balkonie... żartuję. Uściski Braciszku

  wianeczek,  13 dni temu

W końcu będzie święty spokój. Lejcie Panowie i pijcie dużo, żeby czasami nic nie odrosło:))

@wianeczek: Masz rację. .. Święty spokój to cudowne lekarstwo o każdej porze i w każdej sytuacji Pozdrawiam Serdecznie
PS Gdy kończyliśmy szkolenie wojskowe na studiach.. postawiliśmy skrzynkę piwa przed oficerem prowadzącym zajęcia .. Było to w lasku i na trawie i w słoneczku. Po kil;ku butelkach, oficer, bez żenady... jak to na wojnie, zaprezentował nam to o czym wspomniałaś .. jednoczesne picie i lanie. Potem był egzamin... wszyscy zdali celująco. Żartuję

  awers,  13 dni temu

Dobrze, że nie ustajesz w uspokajaniu ludzkości. To sztuka tyleż cenna, co nieopłacalna. Złość jest na tyle wyniszczająca właściciela, że powinna znaleźć ujście, a w naszym kraju rzeczywistość zastawia wiele pułapek. Cieszę się, że choć Ty zachowujesz stoicki spokój i medytacyjne podejście do życia. Pozdrawiam.

  seta1212,  12 dni temu

Święta prawda Bracie Wilku.Zaczynam coraz bardziej zazdrościć Ci twoich puszczańskich szlaków ))

  leki  (www),  12 dni temu

Nawet powiem że to jest obowiązek aby złość znalazła ujście ponieważ ona nas wyniszcza, powoduje że w środku coś w nas pęka. Stajemy się zamknięci w sobie, dusimy wszystko co nas gryzie. A to wielki błądDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2016 grupa EIOBA. Wrocław, Polska