Login lub e-mail Hasło   

Wybuch gniewu

Złość i gniew mają zawsze cechę izolowania ludzi.
Wyświetlenia: 500 Zamieszczono 13/03/2017

 

Złość i gniew mają zawsze cechę izolowania ludzi. Podobnie jak smutek oddzielają od innych, i przynajmniej na pewien czas, przecinają wszelką możliwość porozumienia. Gniew daje  chwilowo swoistą siłę i żywotność, właśnie dzięki temu oddzieleniu się i jakby odrzuceniu. Ale tai się w gniewie także jakaś dziwna rozpacz. Odosobnienie jest zawsze rozpaczą.

Złość wyrażająca się rozczarowaniem, zazdrością, chęcią dokuczenia komuś, jest gwałtownym wyładowaniem energii, które nam chwilowo sprawia przyjemność bo usprawiedliwiamy w nim siebie.

Gdy potępiamy innych kryje się w tym zwykle usprawiedliwianie siebie. Bez pewnego rodzaju zadowolenia z własnej osoby – cnoty swojej, czy prawości – lub też odwrotnie: bez poniżania czy niedoceniania siebie, czymże jesteśmy?

Używamy wszelkich środków dla samo – utwierdzenia; a gniew jak i nienawiść są jednym z najłatwiejszych ku temu sposobów. Zwykłe rozgniewanie się – nagły wybuch gniewu o którym w chwilę później się zapomina – jest jednak czymś zupełnie innym aniżeli świadomie żywiona i myślą zasilana złość, która szuka sposobności by dokuczyć, zranić, zaszkodzić.

Zwykłe zirytowanie się może mieć po prostu fizjologiczne przyczyny, które łatwo usunąć; ale złość wyrastająca z psychologicznego podłoża jest o wiele bardziej złożona i trudniejsza do zrozumienia, a co za tym idzie i do pozbycia się jej.

Dni są pochmurne. Brakuje nam "Kąpieli Słonecznych" ale wygląda na to , że nie brakuje nam Ognia Samozniszczenia.

Większość chorób ma psychiczne podłoże

https://www.youtube.com/watch?v=SgHaSisspR8&list=TLGGcUCrBMCmst8xMTAzMjAxNw

"...Do tej pory chorobę traktowano jako błąd natury. Do takich błędów zaliczano również osłabienie układu immunologicznego. Doktor Hamer doszedł do wniosku, że nowotwory mają swoje źródło w nagłym szoku, który objawia się jako przeżycie konfliktowe. Nazwał je zespołem Dirka Hamera (DHS – Dirk Hamer Syndrom).
Odkrycie stało się bazą dla sformułowania pięciu biologicznych praw natury, z których pierwsze i najważniejsze to żelazna reguła raka. Mówi ono, że choroba nowotworowa powstaje w momencie ciężkiego, dramatycznego, powodującego poczucie izolacji urazu, który ma charakter przeżycia konfliktowego. Jest to cios, który spada na człowieka nieoczekiwanie i wywołuje skutki jednocześnie na trzech płaszczyznach: w psychice, w mózgu i w określonym narządzie...."

Gdy wpatrywałem się w słońce  dotarły do mnie  myśli o płomieniach niszczących nasze serca i nasz świat...  

Kłopoty, z którymi mierzymy się jako istoty ludzkie, to między innymi katastrofy tektoniczne (trzęsienia ziemi), astronomiczne (meteoryty) lub egzystencjalne (starość i śmierć).

Ale cała reszta naszych zmartwień wynika głównie z negatywnych pragnień, niechęci i ułudy.   

 Te trzy "ognie samozagłady" to geneza zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych krzywd. Jakość naszych intencji kreuje świat, w jakim żyjemy. A świat ten wybucha ogniem, ponieważ żarzy się on w naszych sercach.

Zachłanna konsumpcja ludzkości i chciwość kapitału, który powstaje dzięki wyczerpującym się surowcom, doprowadza do zabójstw, gwałtów, tortur i wymuszeń. Dzieje się tak, ponieważ człowiek nienawidzi drugiego człowieka, ponieważ nie uznaje się bliźniego jako pełnowartościowego, posiadającego równe prawa członka społeczeństwa. Ślepy, ogłupiały i oszukany świat brnie tą ścieżką ku zagładzie, ponieważ ludzie nie zdają sobie sprawy lub nie chcą wiedzieć, że może być inaczej.

Jeśli nie będziemy karmili Ognia Samozagłady, z pewnością zgaśnie. Ostatecznie on także jest nietrwały.

Więc co tam Panie i Panowie w polityce?

Podobne artykuły


18
komentarze: 3 | wyświetlenia: 821
15
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1625
15
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1233
15
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1018
15
komentarze: 16 | wyświetlenia: 837
15
komentarze: 2 | wyświetlenia: 712
15
komentarze: 7 | wyświetlenia: 676
15
komentarze: 5 | wyświetlenia: 732
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 872
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1120
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1873
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1037
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1039
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 955
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 674
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Henear,  13/03/2017

Przystosowywanie się do ciągle zmieniających się warunków środowiskowych, oraz niepewność jutra zmuszające człowieka do ciągłego przeprogramowywania swoich zachowań mocno zużywają organizm, przyspieszając proces starzenia się.

"Więc co tam Panie i Panowie w polityce?" ... jak to co ? , olać ją jak drzewko które ma uschnąć z nadmiaru wylanego na nie moczu ;)

@Mariusz Kajstura: Brawo!! W Kodflagu Morskim jest flaga "Podążacie ku zagładzie". Wywiesiłem na balkonie... żartuję. Uściski Braciszku

W końcu będzie święty spokój. Lejcie Panowie i pijcie dużo, żeby czasami nic nie odrosło:))

@wianeczek: Masz rację. .. Święty spokój to cudowne lekarstwo o każdej porze i w każdej sytuacji Pozdrawiam Serdecznie
PS Gdy kończyliśmy szkolenie wojskowe na studiach.. postawiliśmy skrzynkę piwa przed oficerem prowadzącym zajęcia .. Było to w lasku i na trawie i w słoneczku. Po kil;ku butelkach, oficer, bez żenady... jak to na wojnie, zaprezentował nam to o czym wspomniałaś .. jednoczesne picie i lanie. Potem był egzamin... wszyscy zdali celująco. Żartuję

  awers,  14/03/2017

Dobrze, że nie ustajesz w uspokajaniu ludzkości. To sztuka tyleż cenna, co nieopłacalna. Złość jest na tyle wyniszczająca właściciela, że powinna znaleźć ujście, a w naszym kraju rzeczywistość zastawia wiele pułapek. Cieszę się, że choć Ty zachowujesz stoicki spokój i medytacyjne podejście do życia. Pozdrawiam.

  seta1212,  14/03/2017

Święta prawda Bracie Wilku.Zaczynam coraz bardziej zazdrościć Ci twoich puszczańskich szlaków ))

  leki  (www),  15/03/2017

Nawet powiem że to jest obowiązek aby złość znalazła ujście ponieważ ona nas wyniszcza, powoduje że w środku coś w nas pęka. Stajemy się zamknięci w sobie, dusimy wszystko co nas gryzie. A to wielki błądDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2016 grupa EIOBA. Wrocław, Polska