Login lub e-mail Hasło   

Jak wybrać firmę skupującą auta?

Pierwszym krokiem w sprzedaży używanego auta do skupu jest wybór odpowiedniej firmy. Ilość przedsiębiorstw oferujących w danym mieście skup pojazdów jest ogromna.
Wyświetlenia: 299 Zamieszczono 14/03/2017

Wystarczy sprawdzić internetowe katalogi firm - ilość funkcjonujących skupów może przyprawić o zawrót głowy. A wybór odpowiedniego z nich jest niezwykle istotny - tylko sprzedaż samochodu do dobrego i uczciwego skupu zapewni rzetelność i bezpieczeństwo transakcji, bezproblemową i szybką wycenę auta oraz uczciwą cenę za sprzedawany samochodów. Dlatego warto poświęcić nieco czasu i wybrać skup samochodów, który spełni wszystkie oczekiwania.

Porównanie ofert kilku firm

Decydując się na sprzedaż auta do skupu pojazdów warto zapoznać się z ofertami co najmniej kilku z nich. Wiele firm zajmujących się skupem aut oferuje swoim potencjalnym klientom wstępną wycenę online - na podstawie zdjęć i opisu dokonanego przez właściciela pojazdu. Oczywiście wycena nie jest zobowiązująca do sprzedaży, a pozwala jedynie na wstępne określenie kwoty, jakiej można spodziewać się za sprzedaż auta. Warte podkreślenia jest to, iż cały czas zdarzają się firmy, które próbują zaniżać wartość pojazdów, a porównanie wstępnych ofert w kilku skupach pozwoli na uniknięcie przedsiębiorstw stosujących nieuczciwe praktyki.

Sprawdzenie jakości obsługi

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o nawiązaniu współpracy z firmą oferującą skup samochodów, warto zapoznać się z proponowanym standardem obsługi klienta. Wiele informacji może dostarczyć strona internetowa przedsiębiorstwa, z której klient może dowiedzieć się o podstawowych warunkach sprzedaży auta. Należy tu zwracać uwagę na takie kwestie, jak czas oczekiwania na wycenę auta, dojazd do klienta bądź warunki zapłaty za sprzedane auto (gotówka czy przelew). Warto też zapoznać się z umową kupna - sprzedaży jeszcze przed jej podpisaniem. Wszelkie wątpliwości należy wyjaśniać przed zawarciem umowy - pozwoli to na uniknięcie późniejszych nieporozumień i niezadowolenia z przeprowadzonej transakcji.

Opinie o firmie

Jedną z podstawowych zasad w wyborze odpowiedniego skupu aut jest sprawdzenie opinii o danej firmie. Narzędziem umożliwiającym zebranie wszelkiego rodzaju opinii jest internet - w tym przypadku warto prześledzić strony internetowe oraz różnego rodzaju fora, które mogą dać odpowiedź na temat uczciwości i rzetelności danego skupu. Dobrym rozwiązaniem jest także popytanie wśród rodziny i znajomych, gdyż często zdarza się tak, iż ktoś z najbliższego kręgu korzystał wcześniej z usług firmy skupującej pojazdy.

Sprzedaż auta do skupu pojazdów to niewątpliwie szybka i skuteczna droga do pozbycia się używanego auta. Jednak aby transakcja była udana i przyniosła więcej plusów niż minusów, należy wybrać odpowiedni skup aut - czyli taki, który charakteryzuje się rzetelnością, uczciwością i wysoką jakością obsługi klienta.

Więcej na do1000zl.pl

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1067
14
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1170
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 724
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 656
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1012
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 831
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 743
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 712
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 884
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 604
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 574
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 531
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 910
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1006
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 490
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska