Login lub e-mail Hasło   

Najbardziej szkodliwa jest ideologia lewacka.

Po publikacji felietonu o lewakach pojawiła się cała masa refleksji i wątpliwości, co może świadczyć o tym, że treść dotarła również do adresatów. Sedno tych refle...
Wyświetlenia: 338 Zamieszczono 17/03/2017

 

Po publikacji felietonu o lewakach pojawiła się cała masa refleksji i wątpliwości, co może świadczyć o tym, że treść dotarła również do adresatów. Sedno tych refleksji jest mniej więcej takie:

„Ty ch*ju, dlaczego uważasz, że wszyscy ludzie nie powinni się kochać i co to w ogóle jest lewactwo?”

Nie jestem w stanie odpowiadać na każdą wiadomość, więc odpowiem zbiorczo.

Celem felietonu nie było wywołanie nienawiści do lewaków, bo to tacy sami ludzie jak my, a niektórzy lepsi od nas. Celem było wywołanie refleksji i ostrzeżenie przed skutkami ich nierozważnych i często nieprzemyślanych działań.

Jestem jak najbardziej za tym, żeby na świecie panował pokój i powszechna miłość bliźniego, nawet jeśli ten bliźni wyznaje inny światopogląd. Są jednak pewne ideologie, które powodują, że ten szczytny cel staje się trudny do realizacji. W obecnych czasach najbardziej szkodliwą z nich jest ideologia lewacka.

Pojęcie lewactwa jest pojęciem bardziej intuicyjnym, choć jego zdefiniowanie metodami naukowymi jest również możliwe. Preferuję jednak podejście praktyczne, czyli tworzenie obrazu tego zjawiska przez ukazywanie negatywnych skutków jego oddziaływania na otoczenie. Robię to konsekwentnie pisząc od ponad 10 lat teksty, których zbiór ukaże się niebawem w postaci książki.

Wspomniałem, co prawda, na wstępie, że odpowiedź będzie zbiorcza, ale zrobię jeden wyjątek i podejdę indywidualnie do poniższego zapytania:

„Autorze, a jak Pan rozróżni lewacką istotę od prawicowej, np. na lotnisku, po eksplozji, pośród uciekających w chaosie, pomiędzy gruzami spadających sufitów?
A jeżeli odróżni, to pomoże lewakowi, czy kopnie go w ryj?”

Odpowiem tak:
W takiej sytuacji pomagać należy każdemu, nie pytając o postawę ideologiczną. Ostatnią rzeczą, o której bym myślał udzielając bliźniemu pomocy, byłoby to, czy jest prawakiem, czy lewakiem.
(Aczkolwiek, gdyby w stosie gruzów leżał Martin Schulz, a obok fajna laska, to miałbym dylemat  )

Ponieważ większość zapytań na temat definicji lewactwa pochodziła od pań rodzaju żeńskiego (tak sądzę), pozwolę sobie odpowiedzieć krótkim apoftegmatem, który wyjaśni częściowo istotę zjawiska, będąc równocześnie pewnego rodzaju wskazówką:

Lepiej dupy dawać w krzakach, niż w rodzinie mieć lewaka.

Podobne artykuły


13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 958
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1108
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1009
12
komentarze: 283 | wyświetlenia: 651
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1846
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 696
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 849
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 547
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 991
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 638
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 505
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł  Hamilton,  17/03/2017

Lipski - zrzynasz cudze teksty i nie potrafisz nawet uciułać średnio jednego punkta na artykuł. Taki z ciebie pisorz. Ty byś się nie nadawał nawet na pisarza kompanii, ofermo batalionowa. Gdyby był poprzedni admin, za te liczne konta i plagiaty wyleciałbyś na zbity pysk gamoniu, a twoją bujną czupryną umyliby korytarz, schody i parking. To pisze jakaś prostytutka ideologiczna.

@Hamilton Starszy:
Powiedział co wiedział.
Gamoniu to do lustra proszę tam go zobaczysz .

@milord36: nie mam lustra. Tobie sieroto wysłałem z litości.

@Hamilton Starszy:
Co nie wygodne artykuły?
Wyzwiskami obrażać na tyle cie stać? Pierdoło

  Hamilton,  17/03/2017

@milord36: żerujesz na innych jak alfons na kobietach. I zasłaniasz się jakimiś ideami jak spódniczką. Pokrako. Dyskusja z "kopiuj-wklej" mnie nie podnieca. Z sedesem jest ciekawiej.

Lipski - renomę sobie już tu wyrobiłeś. Jesteś wiarygodny jak stalinowski komsomolec w wojskowej latrynie.

  Koriolan,  17/03/2017

Artykuł jest pełny podziałów i sądów. Ktoś kiedyś powiedział "dziel i rządź". Ten artykuł jest właśnie podziałem by potem rządzić.
Ale chyba nie myślicie, że to autor będzie rządził ?
No to kto ?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska