Login lub e-mail Hasło   

Zmień pracę...

... gdy jest zbyt stresująca.
Wyświetlenia: 307 Zamieszczono 8 dni temu

 

 

Piękno jest w nas, ale rzadko w codziennych wyzwaniach -  w pracy, domu etc.  Kiedy one stają się ważniejsze i w nich lokujemy piękno, to w nas ono maleje. Tak więc im bardziej świat staje się okrutny i materialistyczny, tym bardziej usiłujemy okryć własną nagość i wypełnić  pustkę nielubianą pracą, niewolą w rodzinie i wszystkimi posiadanymi rzeczami.

Wszelka zależność wywołuje w nas pragnienie posiadania i stajemy się niewolnikami pracy, rodziny i posiadanych rzeczy. Posiadam ten dom - jestem tym domem, jestem tą pracą. Co nie znaczy, że musimy wyrzec się tego wszystkiego. Chodzi o to, że gdy rzeczy zewnętrzne nabierają wielkiego znaczenia, nas dręczy wewnętrzne ubóstwo.

Gdy panuje wewnętrzne ubóstwo, pojawia się usilne pragnienie wypełnienia go. To jest bezdenne piekło przeciwieństw wypełniających nasze żywoty i wywołujących codzienną walkę. Wszystkie te przeciwieństwa są tożsame, są bowiem gałęziami wyrastającymi z jednego korzenia - z braku miłości.

Miłość nie wywodzi się z zależności, nie ma ona swego przeciwieństwa. Piękna, podobnie jak miłości, nie można z niczym porównać.

" Wyciągnięty na ziemi, patrzę w niebo. Na tle błękitu przesuwają się lekkie chmury. Wybieram jedną, śledzę ją, utożsamiam się z nią. Szybko sam staje się tą chmurą i jak ona, bez ciężaru, bez myśli, bez emocji, bez pragnień, bez oporu, bez kierunku,  płynę po ogromnej powierzchni nieba. Nie ma tam celu do osiągnięcia. Po prostu błądzenie, unoszenie się jak pusta chmura. I jak chmura zmieniam kształt, przyjmuje różne formy, potem się zacieram, dematerializuje, znikam. Chmury już nie ma. Mnie już nie ma. Pozostaje tylko świadomość - swobodna, bez związków - świadomość, która się rozprzestrzenia."

 https://www.youtube.com/watch?v=Xuy_eAUZG_k&t=30s

 

Podobne artykuły


18
komentarze: 3 | wyświetlenia: 654
15
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1489
15
komentarze: 6 | wyświetlenia: 846
15
komentarze: 7 | wyświetlenia: 525
15
komentarze: 16 | wyświetlenia: 650
15
komentarze: 2 | wyświetlenia: 539
15
komentarze: 5 | wyświetlenia: 573
15
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1043
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 683
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 931
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1703
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 830
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 964
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 899
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 321
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Dziękuję

  Skalny Kwiat  (www),  7 dni temu

Hehe... też mam rzucić? Bo widoki takie zachęcające do dołączenia ;)

  Noemi*,  7 dni temu

Co prawda opadło ze mnie przekonanie, że praca jest moją pasją życiową. Stała się koniecznością ze względów ekonomicznych, ale do porzucenia pracy jeszcze nie dojrzałam. Chociaż taka wolność od wszystkiego co znane jest niezwykle nęcąca:-)

@Noemi*: Kwiatuszku..Rzuć pracę? Masz rację... rada? Jest zbyt radykalna. . Zmień pracę jeśli niesie stresy - byłoby łagodniejsze. Mam w tym doświadczenia.. Kilka razy zmieniałem zawody i co za tym idzie życie - a raczej stare przyzwyczajenia i nawyki. To zawsze wychodziło mi na dobre. Do tego trzeba odwagi, zdrowego rozsądku i wsparcia przyjaciół o których się może i zapomniało. W każdym wieku mo ...  wyświetl więcej

  awers,  7 dni temu

Relatywizm jest stanem świadomości prowadzącym do samozaspokojenia się w tym, co już wiem. Gdybyś Braciszku był psychiatrą, wiedziałbyś z doświadczenia, że samowiedza nie wystarcza do leczenia cudzych chorób. Ot taka refleksja do jeszcze głębszej: " Wszystkie te przeciwieństwa są tożsame, są bowiem gałęziami wyrastającymi z jednego korzenia - z braku miłości." Niech chmura będzie z Tobą.

@awers: Jasne, że zgadzam się z Tobą... Cóż , zdarza się, ze "mały znak zapytania" w odpowiednim czasie postawiony uruchamia jasne spojrzenie i ułatwia podjęcie decyzji, która pokonuje to co wydawało się niemożliwe. To taki "psychiczny efekt motyla". Serdecznie Pozdrawiam Braciszku

  ckkp  (www),  7 dni temu

A jak się ma własną działalność, która kosztuje sporo stresu ale która nieźle funkcjonuje ? Chyba to by była szalona decyzja

@ckkp: ... to najprawdopodobniej, pewnego dnia, leząc na łożu i gapiąc się w sufit padnie pytanie; i po co to wszystko było ?

@Mariusz Kajstura: Masz rację. Jeśli dobrze pamiętam to trzy razy zdarzyły mi się takie dramatyczne sytuacje. Gdy przeszedł sztorm z 10 B na morzu Śródziemnym byłem kompletnie zobojętniały i zadałem sobie p[pytanie: co ja do cholery robię na małym jachcie, który niby jest domem ale strasznie kiwa i może zatonąć? Drugi raz po pracy w kaskaderce: leżałem na podłodze i nie mogłem się ruszyć kilka dni ...  wyświetl więcej

@Marcin Sznajder: Dokładnie, o czujność na sygnały ostrzegawcze chodzi :)

  seta1212,  6 dni temu

Marcin -i mnie się to przydarzyło i NIE ŻAŁUJĘ !
Zawsze doceniałem Twój twórczy niepokój podszyty wrażliwością na piękno (kobiet w szczególności) więc nie grozi Ci braciszku żaden marazm duchowy.
Tym kapitałem wrażliwości nadrobisz każdy kryzys.
W przypadku pogłębionej frustracji, masz nas po swojej stronie, Grasia się dołączy...))

@seta1212: Z Serca dziękuję i Grasi i Tobie Januszu. Zawsze mam wątpliwości .. chyba takie same jak Awers
"Relatywizm jest stanem świadomości prowadzącym do samozaspokojenia się w tym, co już wiem. Gdybyś Braciszku był psychiatrą, wiedziałbyś z doświadczenia, że samowiedza nie wystarcza do leczenia cudzych chorób. Ot taka refleksja do jeszcze głębszej: " Wszystkie te przeciwieństwa są tożsa ...  wyświetl więcej

tych dwóch ..."białych" na zatopionej kładce to bezrobotni ? selfie na dechach w dechę, a jakie stylowe łokulary ! , wow... ;-) a takie dziewki ze skrzydłami to widziałeś pan w rzeczywistości czy kolejne uwstecznienie w starczym wieku ? poza tym jak utożsamiałeś się z ...heheh chmurą, okazalo się , że to dym z komina sąsiada ? czy smuga po lecącym odrzutowcu ...? heheh dobry tytuł ... dziadzia-dzi ...  wyświetl więcej

  Violka  (www),  11 godz. temu

Nie zawsze się da :/Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2016 grupa EIOBA. Wrocław, Polska