JustPaste.it

5 cech profesjonalnego mycia dachów

Zobacz na co warto zwrócić uwagę wybierając wykonawcę?

Zobacz na co warto zwrócić uwagę wybierając wykonawcę?

 

mycie-dachu-karcherem_small.jpg

Mycie dachów należy do kanonu prac alpinistycznych i jest usługą oferowaną zarówno osobom prywatnym, jak też firmom. Wybierając solidną opcję czyszczenia można mieć pewność, że wszystkie działania będą przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi normami oraz standardami, a odświeżony dach zyska estetyczny wygląd. Fachowa realizacja zlecenia to domena wykonawców z odpowiednim doświadczeniem oraz zaangażowaniem. Powierz zatem swój dach specjalistom, którzy przywracaniem czystości pokryć dachowych zajmują się na co dzień.

Wszystko, co ważne w myciu dachów i innych pracach na wysokości

Tempo, w jakim na dachu osiadają oraz rozprzestrzeniają się zanieczyszczenia sprawia, że mycie dachu bywa wystarczające raz na 5 lat, ale może też być potrzebne znacznie częściej, na przykład gdy rozwój grzybów i mchów na pokryciu dachowym stwarza ryzyko przedostania się tych mikroorganizmów pod dachówki poprzez trwałe uszkodzenia. W tej i innych sytuacjach zlecając usługę czyszczenia warto mieć na uwadze poniższe kwestie.

1. Odpowiedni sprzęt do prac wysokościowych

Prace na wysokości powinny odbywać się ze sprawnych i funkcjonalnych podnośników koszowych lub z pomocą specjalnych lin w systemach asekuracyjnych oraz dostępowych. Takie przygotowanie sprawia, że bez względu na przebieg prac oraz ewentualne nieplanowane sytuacje, działania będą solidnie przeprowadzone do ostatnich czynności, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

2. Właściwie dobrane preparaty o optymalnym działaniu

Skuteczność mycia dachu zależy również od użytych środków, które są inne w przypadku podstawowego czyszczenia, a inne, gdy należy przeprowadzić odgrzybianie, usuwanie porostów lub pleśni. Standardowe czyszczenie może się odbyć za pomocą sodowania, natomiast do działań zaawansowanych stosowane są środki bardziej radykalne, lecz równie bezpieczne.

3. Specjalistyczna odzież pracowników

Wysokiej jakości odzież ochronna zabezpiecza przed szkodliwym wpływem cząsteczek zanieczyszczeń oraz odpryskami preparatów czyszczących, które w nadmiernej ilości mogą być drażniące dla skóry i oczu. Podstawą przy takich pracach alpinistycznych jest również kask ochronny, a także specjalne okulary protekcyjne.

4. Należyte przeszkolenie osób zatrudnionych do prac na wysokości

Odbyte szkolenia BHP do prac na wysokości stanowią podstawę merytorycznego przygotowania osób zatrudnionych przy myciu dachów i innych czynnościach wysokościowych. Jest to zgodne z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 28 czerwca 2005 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie BHP (z późniejszymi zmianami). Niezbędne są także dalsze szkolenia okresowe.

5. Badania pracowników wysokościowych 

Zdolność do pracy na wysokościach orzeka lekarz medycyny pracy podczas badań wstępnych, następnie pracownicy powinny poddawać się badaniom okresowym. Dla pozwolenia na pracę powyżej 3 metrów badania okresowe odbywają się co 2-3 lata, a po ukończeniu przez pracownika 50. roku życia – raz do roku.

Wygoda i spokój z gruntownym myciem dachów przez zawodowców

Bez względu na to, czy pokrycie dachu stanowi dachówka ceramiczna, betonowa lub blachodachówka, po kilku latach od ich ułożenia potrzebne jest usunięcie zanieczyszczeń, aby zapobiec niszczeniu powierzchni oraz przywrócić estetykę całości.

Współczesne metody mycia dachów spełniają wszelkie standardy, a prawidłowo stosowane preparaty pozwalają nie tylko na odpowiednie czyszczenie, lecz również impregnację i pielęgnację czyszczonych powierzchni.

Co poza myciem dachów proponują specjaliści?

Dopełnieniem usługi może być na przykład naprawa niewielkich fragmentów pokrycia, usuwanie korozji, wymiana pojedynczych dachówek lub malowanie całych połaci. Wśród profesjonalistów nie ma działań przypadkowych, takim fachowcom w dziedzinie mycia dachów można zatem zaufać.