Login lub e-mail Hasło   

Badania Jobswype w lutym: Europejczycy do utrzymania potrzebują drugiej pracy

Przerażające wysokie wyniki – około 70% w każdym kraju, w którym przeprowadziliśmy ankiete na naszych stronach Jobswype.
Wyświetlenia: 290 Zamieszczono 22/03/2017

Przyczyną tego stanu rzeczy mogą być np. różnica wynagrodzenia w zależności od płci, prace na pól etatu bądź rosnące koszty utrzymania. Takze 85% Polaków odpowiedziało na nasze ankietowe pytanie: „Potrzebujesz więcej niż jednej pracy, by mieć wystarczające środki do życia?” TAK.

Wiedeń, 24.02.2017 – Wyniki najnowszej akiety wyszukiwarki ofert pracy Jobswype są jednoznaczne tak jak nigdy dotąd: Większość ankietowanych ze wszystkich 10 krajów, w których Jobswype oferuje swoje usługi, potrzebuje więcej niż jedną prace. Wyniki badań wynoszą ponad 70% we wszystkich krajach, co stanowi wysoki wskaźnik. Duża częśc odpowiedziało TAK na pytanie „Potrzebujesz więcej niż jednej pracy, by mieć wystarczające środki do życia?”. Wynik jest jednoznaczny. Nie ma różnicy w tym przypadku, czy jest to wschód czy zachód Europy.
Możemy zauważyć tylko niewielkie różnice między państwami. Na Węgrzech aż 94% ankietowanych odpowiedziało na pytanie TAK, prowadzą tym sposobem listę. Drugie miejsce zajmuje Rumunia (92%), następnie Wielka Brytania (86%), Irlandia (84%). Polska, Austria oraz Szwajcaria zajmuje to samo miejsce z 85%, za nimi są sąsiedzi Słowacja (82%). Niemcy wykazują 81%. Na końcu są Czechy z 77%. Można wyciągnąć wniosek: tendencja do dodatkowej pracy jest wysoka.
Nierówne wynagrodzenie, praca na pół etatu, cięcie wypłaty
Powody dla którego pracownicy decydują się na dodatkową prace mogą być różne. Według niemieckich badań* większość osób decyduje się na drugą prace ze względu na fakt, że główna praca nie jest na pełny etat. Różnice w zarbkach ze wyględu na płeć mogą być także przyczyną podjęcia wiecej niż jednej pracy – wynika z tych samych badań. Kobiety z reguły zarabiają mniej niż męźczyźni, bądź jako samotnie wychowujące matki mają więcej wydatków.
Opieka, ksztacenie, badania to typowe zajęcia dla prac na niepełny etat. Zarobki w nowych krajach człowkowskich EU są niższe a mają podobne koszty utrzymania, co również przyczynia się do podjęcia dodatkowych prac.Na wyniki ankiet mają różnieź wpływ odpowiedzi studentów, emerytów, którzy podejmują się prac na pół lub mniej etatu.
Wyniki naszej ankiety pokazują, że Europejczycy nie są zadowoleni ze swojego wynagrożenia. Jest to sygnał na alarm do pracodawców, by podnieśli zarobkia także do polityków, by zniejszyli podatki, by obywatelą więcej zostawało w portfelu.
Ta ankieta została przeprowadzona w lutych 2017 roku. Liczba ankietowanych: 1405.
*) Badanie: Tanja Schmidt, Dorothea Voss: Arbeitsmarkt- und geschlechtsdifferenzielle Einflussfaktoren für die Ausübung einer geringfügigen Nebenbeschäftigung, in: Industrielle Beziehungen, Nr. 1/2014
O Nas
Wyszukiwarka ofert pracy Jobswype jest serwisem firmy Webintegration IT Service GmbH z siedzibą w Wiedniu. Na stronie zebrane są oferty pracy z internetowych giełd pracy, oferty od doradzców personalnych, blogów o karierze, różnych instytucji oraz firm. Jobswype jest międzynarodową europejską wyszukiwarką, która ma zasięg 10 krajów w siedmniu językach.
Polska: http://www.jobswype.pl
Pytania na adres:
Jobswype Web Integration IT Service GmbH
Stutterheimstr. 16-18, 1150 Wiedeń
service@jobswype.net
JobswypeJobswype Studia pokazują: Tendencja do dodatkowej pracy jest wysoka. Naszą prasę oraz grafikę znajdziecie Państwo pod adresem: https://www.jobswype.pl/prasa

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 828
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1151
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1115
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 645
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1423
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1407
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1117
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1246
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1336
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 669
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 511
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 668
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 366
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Pytania są zbyt ogólne, przez co odpowiedzi dają niepełny obraz sytuacji. Nie wiadomo, jak ludzie wydają swoje pieniądze i co uważają za konieczne wydatki. Część z nich moze być od czegoś uzależniona, a wtedy nie ma wypłaty, która wystarcza. Jednak problem jest i to poważny. Obywatele tzw. krajów pierwszego świata też ubożeją. Oczywiście poza garstką najbogatszych. Oni ciągle się bogacą.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska