Login lub e-mail Hasło   

Unifikacja społeczności unijnej

1 maja 2017 r będziemy obchodzić trzynastą rocznicę przynależności do Unii Europejskiej
Wyświetlenia: 1.529 Zamieszczono 23/03/2017

1 maja 2017 r będziemy obchodzić trzynastą rocznicę przynależności do Unii Europejskiej. Co prawda, do grudnia 2009 r. UE była kombinacją struktur ponadpaństwowych, (uwspólnotowionych) oraz międzynarodowych (Wspólnota Europejska). UE posiada cechy zarówno organizacji międzynarodowej jak i konfederacji, czy nawet państwa federalnego. Trwa spór, za co dokładnie można uznać Unię. Federaliści doszukują się w niej państwa federacyjnego lub konfederacji, zwolennicy koncepcji "Europy ojczyzn" uważają, że to organizacja współpracy między państwami, a więc bliższa organizacji międzynarodowej.

 

Ścierają się zarówno odrębne wizje poszczególnych państw członkowskich, jak i doktryn politycznych. Jednak coraz większą władzę w Unii zdobywa Komisja Europejska (organ wykonawczy Unii Europejskiej), ze swoimi rozporządzeniami wykonawczymi, dyrektywami, które mają na celu zunifikowanie gospodarki, rolnictwa i wprowadzenie określonych regulacji prawnych w państwach członkowskich. Niektóre kontrowersyjne decyzje Komisji Europejskiej przeszły już do lamusa historii. Między innymi Komisja Europejska zaliczyła (na wniosek Francuzów) pospolitego ślimaka winniczka do kategorii ryb lądowych, a marchewkę (na wniosek Portugalii) zaliczono do owoców.

 

I chociaż śmiejemy się z kuriozalnych decyzji Komisji Europejskiej, to niestety są one prawem dla wszystkich krajów Unii. Silniejsze ekonomicznie kraje potrafią zawsze przeprowadzić w Komisji Europejskiej swoje wnioski, chociażby najbardziej absurdalne, aby ratować interesy swoich gałęzi przemysłu czy gospodarki. Gdyby Polska miała w Unii takie poparcie, to nie musielibyśmy pogrzebać przemysłu stoczniowego, nie musielibyśmy się bać o kary związane z emitowaniem dwutlenku węgla do atmosfery.

 

Nie wiadomo, czy zbieracze winniczków, będą musieli się zapisać do związków rybackich czy wędkarskich, chyba będzie ich też obowiązywać karta wędkarska, a przy hodowli i zbieraniu winniczków stosowanie się do przepisów gospodarki rybackiej, czy regulaminu wędkarstwa. A jeżeli ślimak to ryba, to trzeba się jeszcze liczyć z tym, że z Brukseli mogą nadejść decyzje nakładające na zbieraczy ślimaków winniczków limity połowowe, oraz ograniczenia, podobne do tych, jakie nałożono na polskich rybaków łowiących dorsze, czy śledzie.

 

Może, więc nie śmiejmy się z kuriozalnych decyzji Komisji Europejskiej, tylko sami występujmy do Komisji Europejskiej z takimi samymi nawet wydawałoby się absurdalnymi wnioskami, aby ratować nasze rodzime dziedziny przemysłu czy gospodarki. Może, więc w ramach integracji społecznej, w nawiązaniu do starych nie tylko słowiańskich zwyczajów (postrzyżyny, oczepiny), Komisja Europejska zunifikuje stan cywilny obywateli w państwach Unii. Przykładowo, dziewica i prawiczek, nosiliby długie włosy. Po odbyciu pierwszego stosunku (kawalerowie i panny) musieliby skrócić włosy do ramion. Po ślubie, mąż i żona nosiliby krótkie włosy. Wdowy, i rozwiedzione musiałyby zapuścić włosy z powrotem do ramion i farbować się na rudo. Wdowcy i rozwiedzeni musieliby się strzyc na jeżyka. Lesbijki musiałyby farbować, krótkie włosy na kolory niespotykane wśród ludzi. Gejowie goliliby głowy na zero. Osoby duchowne powróciłyby do tradycyjnej Tonsury.

 

Nie wspomnę o tym, że można by też zunifikować ubiory i nakrycia głowy, poszczególnych stanów cywilnych, w rozbiciu na narodowości. Być może w ten sposób uniknęlibyśmy wielu tragicznych nieporozumień, zdrad małżeńskich, tragedii dzieci i rozbić rodzin. Lesbijki i geje uniknęliby kłopotliwych falstartów, bo nie zawsze "swój pozna swego". Unifikacja stanów cywilnych, mogłaby też objąć przestępców seksualnych, pedofilii, którzy musieliby się golić na przykład na "irokezów". Poprzez unifikacje stanów cywilnych, świat stałby się lepszy, ludzie rozpoznawalni, a czyż nie o to chodzi w integracji społecznej i europejskiej?.

 

 Ps. A może wy także macie jakieś interesujące wnioski do Komisji Europejskiej, zbierzmy je i przedstawmy naszym europosłom.

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1204
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 722
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 930
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1374
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1609
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1325
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1318
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1549
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 727
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 734
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1112
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 545
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 918
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Koriolan,  23/03/2017

Temat unifikacji to ciekawy temat. Niestety pod koniec zeszło mi na seks. To pewnie jakieś braki w tej dziedzinie.
No i małe niedoinformowanie. Autor nie wspomina o walce Polski o oscypki oraz o ogórki kiszone, które Unia uważała za towar zepsuty.
.
Ale pomijając drobiazgi unifikacji jest istotnym zjawiskiem. Np Harry Potter jako najlepsza książka dla młodzieży we wszystkich ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  16/04/2017

Warto byłoby też w określony sposób ubierać debili. Ile zaoszczędzonego czasu.

Niezły pomysł, tylko trzeba by wprowadzić kary za uchylanie się od stosowania ustaleń.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska