Login lub e-mail Hasło   

DDA/DDD-a cóż to takiego?

Dorosłe dzieci alkoholika(alkoholików) oraz dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych(dzieci, których rodzice, bądź jedno z nich wykazywało jakąś dysfunkcję, np.pracoholizm).
Wyświetlenia: 1.306 Zamieszczono 25/03/2017

Spośród wszystkich komunikatów, które do nas docierają najważniejsze są te, które sami sobie nadajemy.Wewnętrzne pouczenia, jakie pod swoim adresem kierujemy i rozmowy, jakie ze sobą prowadzimy determinują nasze postawy, sposób postępowania i, co oczywiste, nasze życie.Jeżeli w dzieciństwie nas krytykowano i zawstydzano to i nasz wewnętrzny dialog będzie się cechował samoponiżaniem.A kto przywykł do silnych dawek sarkastycznych uwag pod swoim adresem i do codziennych, negatywnych podsumowań własnego postępowania, ten będzie z wolna coraz bardziej wykoślawiał swoją samoocenę, zabijał w sobie twórczość i gasił ducha.

My, dorosłe dzieci alkoholików, mamy do wyboru albo nadal tkwić w przeszłości i wierzyć we wszystkie brednie, jakie nam wpojono albo zacząć myśleć pozytywnie, zmienić dotychczasowe przekonania i wyzwolić się ku doświadczeniom lepszym, bardziej ekspansywnym.Taki będzie nasz świat , jakie będą nasze przekonania.Decyzja do nas należy. Jeżeli wolimy trzymać się kurczowo przeświadczenia, że jesteśmy ofiarami, to nimi będziemy.Jeśli natomiast wybierzemy radość i miłość, staną się one naszym udziałem.

Kiedy wreszcie zrozumiemy, że uporczywe trzymanie się dawnych upokorzeń i krytycznych sądów do niczego nie prowadzi, utracą one swą moc i przestaną nas krępować.Afirmacje służą do tego, by nas obudzić-by nam w pełni uświadomić i uzmysłowić wybory, jakich codziennie dokonujemy. Kiedy już nauczymy się panować nad naszymi myślami, w sukurs pójdą uczucia i zachowania.

A oto przykładowa afirmacja na poszczególny dzień:

WOLNOŚĆ

Dzisiaj afirmuję swoją wolność od wszelkich uzależnień!

Żyję i jestem wolny!

Jakże często szedłem za głosem serca, ale trafiałem pod zły adres.Poszukuję pełni-kompletności i integracji.Teraz już wiem, że żadne środki chemiczne, żaden związek z drugim człowiekiem, żadne niezdrowe uzależnienie nie zapewni mi pogody ducha.Zdarzało się, że szukając sensu zwracałem się ku środkom chemicznym, jedzeniu, "miłości",lecz kończyło się to na uczuciu pustki, odrętwienia, zagubienia.

Dzisiaj nie szukam spełnienia w ludziach i rzeczach.Oświadczam, że uwolniłem się od niezdrowych uzaležnień.Jestem dzieckiem Boga(jakkolwiek Go pojmuję) i uczę się widzieć siebie, tak jak mnie widzi Bóg.Afirmuję dzisiaj swoje życie i swoją wolność od wszelkich uzależnień. 

Rozmyślania dla dorosłych dzieci

Rokelle Lerner. Akuracik.Codzienne afirmacje.

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1611
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 669
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1166
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 774
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 657
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 742
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1030
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 967
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 397
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 481
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 522
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 628
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 523
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 471
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 454
 
Autor
ArtykułWidzę to trochę inaczej.
Ludzie wybudowali sobie umysł, ego takie lub inne. Ale nie TO jest problemem. Problemem jest UTOŻSAMIENIE się z tym ego, brak wiedzy, że MY jesteśmy czymś innym. Nie jesteśmy umysłem ...
.
JESTEŚMY ŚWIADOMOŚCIĄ
.
W artykule utożsamienie z umysłem widać tu : ' nas krytykowano i zawstydzano'. Przyjmujesz, że ktoś mówiąc o Twoim ciele i umy ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Ach Ty mój Koriolanku, Ty wszystko widzisz inaczej...:-)

  nse,  26/03/2017

@Koriolan: "Widzę to trochę inaczej. " ... kup sobie bibułki do czyszczenia okularów ;) ... DDA to problem naszego Polskiego społeczeństwa, taka pozostałość po komunistycznych rządach, które wolały ludzi doprowadzać do alkoholizmu ..., byle tylko mieć na ludzi "haka" ... cień takich rządów będzie się jeszcze bardzo długo za nami ciągnął :( Społecznie to my dopiero trzeźwiejemy, choć to wolny proce ...  wyświetl więcej

  nse,  26/03/2017

@tojfel: "Gość który chlejąc upadł, ale upadając zrozumiał ze musi się zmienić - jest godzien najwyższego szacunku. Powinniśmy zapomnieć mu jego winy i pomóc w dążeniu do poprawy."
... z podkreśleniem słowa "ZROZUMIAŁ" , inaczej próżny trud i wysiłek nas wszystkich :(

@Mariusz Kajstura: He he ...
Nie noszę już okularów :-)))
I inaczej też widzę problem AA.
Osho określił to tak :
Jeśli tysiąc osób śpi i śnią im się koszmary. Każdemu inny to lekarstwo i tak jest jedno : OBUDŹ się.
.
Wiem, że w Polsce pół litra wódki jest tańsze niż książka. Ale Polacy pili zawsze. I dalej to będą robić.
Zresztą świadomość jest potr ...  wyświetl więcej

@tojfel: Cóż ...
Swoje zdanie napisałem pod Art o heroinie gdzie leczącego sie autorka nazwała herosem. Sprzeciwiłem się temu bo heros to ktoś kto zrobił nadludzki wysiłek dla dobra ogólnego a nie wysiłek by podnieść się z gnoju do którego samodzielnie się wsadziło głowę.
To samo z alkoholikami.
I ponownie ...
Kto se zrobił kuku a potem odrobił ... wyszedł zaledwie na " ...  wyświetl więcej

  nse,  26/03/2017

@Koriolan: Nie przejmuj się, tak mi się napisało ..., bo często powtarzasz te same zwroty i mnie podkusiło :) Ja też widzę inaczej z powodu uszkodzonej siatkówki, ale to nie znaczy że jestem ślepy, będąc świadomym pewnych dysfunkcji daje się te podstępne odkształcenia percepcji korygować ;)

  nse,  26/03/2017

@Koriolan: "Co wiem na temat alkoholizmu ? " ... mój brat i ojciec byli alkoholikami i to bardzo inteligentnymi, jak tak czasem patrze wstecz to dochodzę do wniosku że to właśnie ich inteligencja sprawiła że nie zeszli z zabójczej dla nich drogi :(

@Mariusz Kajstura: he he ...
Nie przejmuje się ...
Jak byłem mały to się przejmowalem ...
Teraz jestem duży :-)))

  nse,  26/03/2017

@Koriolan: ... to Ty kiedyś byłeś Mały ? ... ;)

@Mariusz Kajstura: hmm ...
To raczej nie inteligencja ich trzymała ...
Tylko brak świadomości :-)))
Normalna rzecz i normalnych ludzi :-)))

@Mariusz Kajstura: ... mały. ..
Wiesz ... jakoś trzeba uzasadnić, że byłem głupi :-)))

  nse,  26/03/2017

@Koriolan: fakt, "mały" to łagodniejsza forma ... :))))

  nse,  26/03/2017

@Koriolan: "To raczej nie inteligencja ich trzymała ... " ... wiesz inteligencja jest jak ferrari, tylko przyspiesza obrany kierunek, czasem ten kierunek jest zły i jazda kończy się tragicznie :(

Jak widzę artykuł z 5-cioma głosami, to dodaje ten szósty, aby przeszedł do popularnych. Róbcie to samo!

  dhipolska  (www),  27/03/2017

Nawet nie wiedziałem że jest coś takiego jak DDD, DDA, ale fajnie że to wyjaśniłeś.

@dhipolska: Dzięki za komentarz:-)Fajnie, że Ci się podobało-:)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska