Login lub e-mail Hasło   

Najstarsza demokracja

Każda okazja jest dobra i każdą okazję należy wykorzystać, żeby sprawdzić, czy nasi stronnicy stoją wiernie po naszej stronie.
Wyświetlenia: 578 Zamieszczono 26/03/2017
.

Polska jest najstarszą demokracją !!!

To my mamy najstarsze tradycje demokratyczne. Grecy niby też mają stare tradycje. Ale? Kiedy to było? Dotyczyło jakichś małych starożytnych miejscowości.

Jeszcze Szwajcarzy są. No tak. Siedzieli w swoich górach. Każdy w swojej dolinie. Żeby wybrać się do sąsiadów i przyłożyć im baseballem, trzeba było przeprawiać się przez Alpy, to wymyślili sobie taki oryginalny system polityczny i teraz cierpią z nudów. Nic się u nich nie dzieje. Nawet w bankach nie ma kolejek.

Wróćmy na swoje podwórko. U nas demokracja od XV wieku, z przerwami na zabory i PRL. Praktykowanie czyni mistrza i dlatego my Polacy jesteśmy mistrzami metody demokratycznej. Zasada jest taka, że trzeba zgromadzić jak najwięcej głosów swoich stronników. Banał! Prościzna!!! Metoda też jest prosta.

Wrzucamy jakiś temat i różnimy się. Czasem pięknie, czasem brzydko, a czasem ohydnie.

Gdy oni mówią: strzyżono, to my powiemy: golono. Wieszcze nasi nas tego uczyli.

Gdy oni mają jakieś zdanie, to my korzystamy z prawa do posiadania swojego własnego zdania, które oczywista oczywistość jest przeciwne. I nikt mam nie wmówi, że białe...

Każda okazja jest dobra i każdą okazję należy wykorzystać, żeby sprawdzić, czy nasi stronnicy stoją wiernie po naszej stronie.

Staramy się wrzucać do mediów właściwe tematy i szybko zajmować stanowisko, które rokuje lepsze nadzieje na podniesienie słupków. Tak, żeby im pozostawały gorsze zdania przeciwne.

Setki lat praktyki spowodowały, że jesteśmy najlepsi. Potrafimy się pokłócić w takich sprawach, gdzie zagraniczni politycy nawet nie podejrzewają możliwości wystąpienia różnicy zdań.

My zawołaliśmy - Polacy są najlepsi - To jest nasze zdanie!!!

Czy jest możliwe zdanie przeciwne? Bardziej patriotyczne?

Żaden Niemiec czy Anglik by na to nie wpadł, ale jest możliwe.

Oni będą wołać: Bzdura!!! Polacy nie są najlepsi we wszystkich możliwych dziedzinach!!! Nie jesteście prawdziwymi patriotami, bo wam to nie przeszkadza, że Polacy nie wygrywają wyścigów na wielbłądach!!!

PS. Zobaczymy, który marsz będzie lepszy: Nasz Wielki i Wspaniały Pochód, czy ich pożal się boże spacerek.

.

Adam Jezierski

.

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1521
16
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1025
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 954
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 894
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 796
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 836
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 676
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1020
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 885
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 718
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 478
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 733
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska