Login lub e-mail Hasło   

Dylu...nie idź tą drogą!

Parafrazując słowa Aleksandra Kwaśniewskiego(Ludwiku Dorn i Sabo! Nie idźcie tą drogą)apeluję:Dylu Sowizdrzale i Wy, wojujący ateiści nie idźcie tą drogą!
Wyświetlenia: 1.286 Zamieszczono 27/03/2017

 Nie jestem człowiekiem religijnym, nie utożsamiam się z żadną religią, wyznaniem, ba jestem nawet przeciwnikiem zinstytucjonalizowanych religii, które moim zdaniem zniewalają człowieka i czynią więcej złego niż dobrego.Przerażają mnie też ludzie nadmiernie religijni, często bardzo napastliwi, roszczący sobie prawo do własnej interpretacji Boga i Jego świętych pism, ale...na boga, dajmy też ludziom prawo do wiary, religii, wolności, nie narzucajmy wszystkim wokoło swojego ateizmu w tak agresywny sposób.Owszem, o zbrodniach KK(i nnych też;wy-protestanci,hinduiści i inni wcale nie jesteście lepsi) trzeba mówić, by prawda ujrzała światło dzienne, ale...nie z takim zacietrzewieniem, agresją wręcz fanatyzmem.Czymże się różnisz w swej agresji wojujący ateisto-fanatyku od tych dawnych i "współczesnych inkwizytorów"?Czy gdybyś miał taką władzę i możliwości jak dawniej KK to czyż nie postępował byś podobnie(stos dla wszystkich katoli i innych inaczej myślących czy inne tortury?)Powiesz, z głupotą, zaściankowością trzeba walczyć a ja ci mówię(parafrazując tym razem pana Wałęsę)nie w taki sposób, nie tędy droga,agresja rodzi agresję.Powtarzam Tobie, Dylu Sowizdrzale i Wam, wszystkim wojującym fanatykom nie tylko tym religijnym:NIE IDZCIE TĄ DROGĄ...

Ps. Do napisania tego art.skłoniła mnie obserwowana agresja w komentarzach pod art.niektórych użytkowników eioby w wykonaniu pana Dyla.Jestem od niedawna na eioba,każdy ma prawo wyrażać swoje opinie, ale ludzie... szanujmy się trochę nawzajem.Czyż nie można w sposób merytoryczny wygłaszać swoich uwag, komentarzy, poglądów? Po cóż ta agresja? Komu i czemu ma to służyć?

Wszystkich stylistów, estetów języka polskiego z góry przepraszam za błędy i styl pisania.Jestem prostym chłopakiem ze wschodu Polski.Pozdrawiam pogodnie.Szubrawiec:-)

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1601
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 667
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1161
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 771
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 655
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1027
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 736
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 394
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 453
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 354
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 627
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 471
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 522
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 521
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 966
 
Autor
Artykuł  swistak  (www),  28/03/2017

Agresja wraca do agresora, jeżeli atakowany z politowaniem i współczuciem pomyśli o postępackim lewaku u którego rozumek znęca się nad duszą, która wyje z tęsknoty za Bogiem. Wiara to dar dla pokornych, łaska od Boga dla tych co jej zapragną, prosząc o zdjęcie zasłony z oczu serca. Dopiero ona pozwala zobaczyć, Kto stworzył świat, który wygląda na tyle lat, na ile zechciał Wszechmogący Bóg.

@swistak: Swistaku, dzięki za komentarz, nie do końca jednak zgadzam się ze stwierdzeniem"...jeżeli atakowany z politowaniem i współczuciem pomyśli o postępackim lewaku...".Niby dobrze gadasz, ale jest w tym mimo wszystko, pewien rodzaj pychy, gdyż takim stwierdzeniem stawiasz siebie wyżej od tegoż lewaka.Nie dzielmy tak ludzi,dążmy do porozumienia i do merytorycznej dyskusji bez oceniania.Pozdrawiam pogodnie. :-)

  Hamilton,  28/03/2017

@swistak: dusza twa nie znękana, bo rozumku brak.

@Hamilton Starszy: Pomyslowo !

  Koriolan,  29/03/2017

Ech ... obśmiałem się czytając komentarze :-)))
.
A Art ?
Normalny ... wzięło szubrawca na poprawe świata. Każdy tak ma jak coś w sobie odkryje ....
Bo to mała rzecz ... Ale cholernie cieszy :-)))

Prawdopodobnie maksymalny popis bełkotu i zniesławień ów Dyl dał na http://eiba.pl/5 . Czy temida nie powinna się tym ciężkim przypadkiem zająć?

  swistak  (www),  30/03/2017

@Dyl Sowizdrzał: to przecież język, styl i sposób myślenia, żywcem z kultury politycznej liberalnego lewactwa

@swistak: Gdyby nie liberalizm to Dyl juz by sie dawno usmazyl na stosie jako pochodnia
oswiaty boskiej !!

@swistak: wolisz kulturę polityczną panienki Pawłowicz zawsze dziewicy? Ja przepadam. To moja idolka. Będzie świętą. I jaka ładna, mądra i wyszczekana jak łyżew.

Kościół zachowywał się często w odrażający sposób. Ale nas nie upoważnia to do tego samego. Tak naprawdę tylko radykalni komuniści są obecnie realnym zagrożeniem. A dzisiaj komunizm jest na skraju wymarcia (Kuba,KRLD, z tym, że na Kubie panuje realna tolerancja religijna) i to wszystko. Owszem, części ateistów brakuje kultury i wyczucia, ale raczej ateistycznej inkwizycji by nie zrobili i jest ich znacznie mniej niż fanatycznych katolików i innych.

@kempolek: Sluszne uwagi !

@kempolek: Dzięki za rzeczowy komentarz;trafnie zauważyłeś, że jest ich mniej, ale wyobraźmy sobie, że mogłoby być ich więcej.Zauważ, że już teraz, żeby daleko nie szukać, na eiobie są ludzie, którym przeszkadza słowo Bóg(i nie mam na myśli bynajmniej tego katolickiego-raczej chodzi mi o pewne uniwersum;Siłę Wyższą, jakkolwiek kto ją pojmuje).Zauważ, że fanatyk na każdym kroku, wprost albo poprzez ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  04/05/2017

@_serpico_: kuń by sie uśmioł i łowca tysz. Chłop sie dokształca. Jasne strony trolizmu.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska