Login lub e-mail Hasło   

Lokalizator GPS do roweru – jak to działa?

Każdy właściciel roweru obawia się, że jego jednoślad może zostać skradziony. Rowery niestety często padają łupem złodziei.
Wyświetlenia: 472 Zamieszczono 28/03/2017

Jednym z rozwiązań, które może pomóc w odnalezieniu roweru, jest lokalizator GPS.  Przeczytaj, jak działa to urządzenie i jaka jest jego skuteczność. 

Namierzanie i lokalizacja

Lokalizator GPS do roweru umożliwia sprawdzenie, gdzie jednoślad znajduje się w danym momencie oraz zabezpieczenie roweru. Wysyłając do urządzenia żądanie podania lokalizacji, otrzymamy link do mapy z współrzędnymi określającymi z dużą dokładnością położenie jednośladu. Lokalizacja może zostać określona na żądanie, po wysłaniu komendy. Poza tym urządzenie GPS można zaprogramować, aby wysyłało automatycznie raporty co jakiś czas. Ta funkcja jest przydatna, jeśli zostawiamy na dłużej rower w jednym miejscu – na przykład w piwnicy w okresie zimowym. Trzecią możliwością jest ustawienie Geofence, czyli bezpiecznej strefy. Lokalizator wyśle powiadomienie, jeśli rower opuści bezpieczną strefę lub zostanie wykryty ruch. Ustawienie Geofence sprawdza się nie tylko wtedy, gdy chcemy przechytrzyć złodziei. Jest to również narzędzie przydatne dla rodziców, którzy chcą sprawdzić, czy ich dziecko nie oddala się zbytnio od domu.

Jak działa lokalizator GPS?

Urządzenie namierzające można ukryć w kilku miejscach, dostępne są na przykład modele w formie tylnej lampy sygnalizacyjnej, a także przeznaczone do montażu w rurze sterowej. Lokalizator ukryty w rurze sterowej jest niewidoczny, ponadto jest mało prawdopodobne, że złodzieje na początku zajmą się demontażem tego elementu – zwykle zaczynają od części łatwych do zdemontowania. Żeby lokalizator działał prawidłowo, trzeba w nim umieścić czynną kartę SIM, która nie jest zablokowana kodem PIN i jest wyposażona w środki na wysyłanie SMS-ów i transmisję danych. Dzięki tej karcie będziemy otrzymywać raporty i wiadomość o lokalizacji na żądanie. W zależności od rodzaju urządzenia, do karty może zostać przypisanych kilka numerów telefonów, na które będą przychodzić powiadomienia. Lokalizator GPS jest zasilany akumulatorem. Czas jego działania na jednym ładowaniu jest zależny od modelu oraz ustawień raportowania. Okres czuwania może wynosić od 30 do nawet 90 dni. Jeśli ustawimy częste automatyczne raporty, to musimy się nastawić na codzienne ładowanie akumulatorów. Jednak ta drobna niedogodność nie powinna nas odstraszać, jeśli chcemy zabezpieczyć wartościowy sprzęt.

Jak lokalizator może pomóc w znalezieniu roweru?

Gdy rower zostaje skradziony, możemy podać policji szczegóły i miejsce zdarzenia. Mając w rowerze lokalizator GPS uzupełnimy te informacje danymi pochodzącymi z urządzenia. Policja będąc w posiadaniu dokładnych współrzędnych ma większe szanse na odnalezienie roweru. Oprócz nowoczesnych zabezpieczeń warto również oznakować rower na najbliższym posterunku policji. Gdy stróże prawa odnajdą większą liczbę skradzionych jednośladów, to będą mogli łatwo skontaktować się z prawowitym właścicielem. Posiadanie lokalizatora GPS nie zwalnia z używania tradycyjnych zabezpieczeń – dobrze jest zainwestować także w solidny U-lock, który będzie pierwszą barierą do pokonania przez złodzieja.

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1050
14
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1162
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 719
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 650
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1006
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 828
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 737
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 707
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 878
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 600
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 571
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 526
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 895
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 980
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 482
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska