Login lub e-mail Hasło   

Macierewicza do dymisji

Wezwanie do żołnierzy i oficerów Wojska Polskiego!
Wyświetlenia: 989 Zamieszczono 28/03/2017

Drugi rok rządów Antoniego Macierewicza doprowadził do bardzo głębokiego kryzysu w armii przekładającego się na bezpieczeństwo Polski. O tym właśnie mówiłem podając rozmaite argumenty. Dziś ta sytuacja jest jeszcze gorsza. Proszę wierzyć, widziałem różnych ministrów, ale takich cudów nie było.

Jednym z dowodów na to nie tylko moja dymisja, ale są odejścia z wojska najważniejszych dowódców. Tacy generałowie jak generał Gocuł, Tomaszycki zawsze mieli swoje własne poglądy, nigdy nie mieli poglądów partyjnych, takiej, czy też jakiejkolwiek innej opcji, starali się najlepiej jak potrafią - a robili to naprawdę doskonale - wykonywać swoją robotę, no cóż - być może byli niewygodni dla Macierewicza.

Dokładna lista nazwisk najwyższych rangą oficerów Wojska Polskiego, którzy podali się do dymisji, złożyli wnioski o odejście do cywila lub zostali zdymisjonowani, jest długa. Obejmuje ona około 30 generałów i ponad 200 pułkowników. W Sztabie Generalnym wymieniono 90 procent oficerów na stanowiskach dowódczych, a w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych - 82 procent.

Nie ma w służbie czynnej ani jednego czterogwiazdkowego generała. Teoretycznie więc Polska nie posiada równego stopniem rozmówcy dla najwyższych dowódców sił zbrojnych USA i szefów obrony państw NATO.

Pod rozkazami Macierewicza wywiad wojskowy przestał praktycznie istnieć. Szef MON dzieli najsilniejszą dywizję pancerną w Polsce, osłabiając jej wartość bojową. Ściany wschodniej na pierwszej linii mają bronić zamiast żołnierzy zawodowych, weekendowi. Amerykanie nawet nie chcą z Polską rozmawiać na temat przekazania w ręce Macierewicza rakiet Tomahawk.

Z tego powodu serdecznie zapraszam wszystkich żołnierzy do udziału w akcji protestu, która odbędzie się 29 marca w warszawskiej dzielnicy Wesoła, podczas pokazów sprzętu batalionowej grupy bojowej NATO, która przyjeżdża do Polski.

W spotkaniu weźmie udział szef MON. Zademonstrujemy rządu i amerykańskim sojusznikom swoje niezadowolenie z polityki Macierewicza i będziemy wymagać się jego dymisji.

Podobne artykuły


13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 636
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 820
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1146
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1414
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1106
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1108
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1321
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1238
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 666
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1401
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 406
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 441
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 507
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Teoretycznie więc Polska nie posiada równego stopniem rozmówcy dla najwyższych dowódców sił zbrojnych USA i szefów obrony państw NATO". Czy chodzi o coś innego? Od dawna jesteśmy lokajami.

Cóż działania partii PiS są niespecjalne w wielu dziedzinach. Niestety, mądrych następców też nie widać ...

Zamiast generałów będzie teraz miś (będzie szefem flanki białostockiej).

Nie popieram świra Maciara- ale oni Odchodzą bez Żalu na Wysokie Emerytury -a na to miejsce nie brakuje całego sztabu oficerów chętnych na awans -co też mają "doświadczenie" co to jest wojsko i dobra płaca.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska