Login lub e-mail Hasło   

Wolność wyklucza jednolitość...

Demokracja liberalna staje się egalitarnie polityczną wówczas kiedy nie ma dla niej różnicy między wiedzą a ignorancją. I to dotyczy zarówno wybranych, jak...
Wyświetlenia: 573 Zamieszczono 02/04/2017

Demokracja liberalna staje się egalitarnie polityczną wówczas kiedy nie ma dla niej różnicy między wiedzą a ignorancją. I to dotyczy zarówno wybranych, jak i wyborców. Z polityki uczyniono obszar, w którym obowiązują prawa inne , niż te obowiązujące w codziennym życiu.

Ideologia zastosowana w tym systemie... wyparła rozum, przezorność i doświadczenie. Inaczej mówiąc zdrowy ludzki rozsądek został uznany za coś niepoprawnego.

Protest sierpniowy dotyczył prawa do pluralizmu. Wykorzystano zakłamanie i przemilczenie, co przyniosło sukces w stworzeniu demokracji anty-pluralistycznej. Politycy ujrzeli swoją szansę na sukces w ujednoliceniu własnych wyborców nie podług wieku, ale dzięki "selekcji" ( jaka cały czas trwa i burzy ludzkie prawidła rozumowania ), wykorzystali władzę do niszczenia szkół, środków masowego przekazu ogłupiając doszczętnie społeczeństwo do stwarzania nacisku na władzę - wyprowadzając na ulicę.

Owe metody sprawdzają się w społeczeństwach nie widzących swojej krzywdy, gdyż partie mogą prowadzić konstruktywną debatę i dojść do porozumienia. Demokracja jest totalitarna już w samym "zarodku", ponieważ jej niedoścignionym ideałem jest w "pełni upolityczniony naród".

Wystarczy otworzyć jakikolwiek portal, aby się przekonać, jak dużo jest opinii powielających opis danej sytuacji przekazanej przez polityków i pracujące dla nich media. Jeżeli człowiek nie chce uczestniczyć w matolstwie - uznawany jest za idiotę i traktowany z pogardą.

Demokracja liberalna opiera się nie na dwóch ale na trzech filarach;

- wolności wziętej z liberalizmu,

- rządach większości

- ujednolicania.

Wolność i ujednolicanie wzajemne się wykluczają i stają się przyczyną prawdziwego rozdarcia ( świadkami jesteśmy od ponad 20 lat ).

Do tego dochodzi kolejny problem ; ukierunkowanie ideologiczne jest zmuszone do tolerowania wszystkich światopoglądów i nie może odrzucić roszczeń tyczących władzy.

Przykładem jest wszelka bluźniercza sztuka opłacana z naszych podatków. Każda ingerencja w nią jest uważana za napaść na "wolność".

Jutro może być za późno! śpiewał Waldemar Kocoń

Człowiek dostał jedno zadanie ; aby badał duchy, które do niego przemawiają. I szukał jedności w Duchu, jaki ożywia jego ciało. Dlaczego to takie ważne zadanie opiszę w następnym arcie ...

Podobne artykuły


13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 958
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1108
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1009
12
komentarze: 283 | wyświetlenia: 651
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1847
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 696
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 849
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 547
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 991
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 638
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 506
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  02/04/2017

Tutaj możemy posłuchać przesłania W. Koconia https://www.youtube.com/watch?(...)r5ynKCw

  Kitek,  02/04/2017

Artykuł bardzo ogólny. Od dawna zdaję sobie sprawę, że liberalizm jest bezpoglądowością. Nie bawiąc się w szczegóły w praktyce jest to tym samym, co demokracja. Ktoś kiedyś powiedział o demokracji: jedzmy gówna miliony much nie mogą się mylić. Największym wyrazem liberalizmu jest wolna wola. To jest właśnie cały ten zgiełk czyniony przez ludzi.

@Kitek: na razie jesteś za, kiedy będziesz przeciw?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska