Login lub e-mail Hasło   

Zaborczość kobiet?

Zaborczość w związku, jest pozbawieniem drugiej osoby jej indywidualności w celu zaspokojenia własnych potrzeb. Zazdrość to uczucie frustracji z nieposiadania własnego niewolnika
Wyświetlenia: 2.309 Zamieszczono 03/04/2017

Zaborcze - to wieś w Polsce, położona w województwie podkarpackim, w powiecie mieleckim, w gminie Przecław. Ponieważ nie ma miejscowości Zaborczy, więc jak z tego "jasno" wynika, pojęcie jest rodzaju żeńskiego. Zaborczość w związku, jest pozbawieniem drugiej osoby jej indywidualności w celu zaspokojenia własnych potrzeb. Zazdrość to uczucie frustracji z nieposiadania obiektu zaspokajającego naszą potrzebę.

Oto wypowiedź mojej znajomej Sylwii: "Mam chyba ten problem, chciałabym zamknąć swojego chłopa w złotej klatce, chciałabym wszystkie rzeczy robić tylko z moim facetem. Jak tylko popatrzy się na inną, uśmiechnie się do kogoś innego, to krew się we mnie gotuje. Strasznie mnie to męczy, ale nie potrafię inaczej. On uważa, że jestem zaborcza i zazdrosna".

Całkowita kontrola

Zaborczość to taka sytuacja, w której nie pozostawia się partnerom w związku przestrzeni dla ich własnego życia, w której kontroluje się innych tak dalece, jak to tylko możliwe. Zaborczość to potrzeba posiadania kogoś na wyłączność. A przecież związek to nie niewolnictwo, ale pole do negocjacji. Jednak większość kobiet nie rozumie tak prostych prawd, próbując całkowicie zagarnąć dla siebie teren prywatny swojego partnera. Zaborcza kobieta chce wiedzieć absolutnie wszystko o życiu swojego partnera.

Zaborczość jest szkodliwa, bo zniewala drugą osobę, wyniszcza ją psychicznie, uniemożliwia kontakty z innymi ludźmi. Czasami taki związek może przypominać nałóg albo dwuosobową sektę. Od zaborczości już tylko cienka granica oddziela nas od chorobliwej zazdrości o partnera, od zazdrości urojonej. Przejawia się ona podejrzewaniem partnera o notoryczne zdrady, ciągłym sprawdzaniem partnera i kontrolowaniem jego wszystkich działań.

W efekcie doprowadza do stanów depresyjnych. W niektórych przypadkach może doprowadzić do destrukcyjnych zachowań, nawet do samobójstwa lub morderstwa w afekcie.

Dlaczego jest zazdrosna?

Zaborczość i zazdrość, bardzo często wynika z poczucia niskiej wartości. Poprzez zagarnięcie na własność innej osoby, strona zaborcza chce podbudowywać swoje ego. Niestety, wielu mężczyzn przystaje na dominację partnerki (nie chodzi tylko o seks), dla własnej wygody godzą się na organizację przez nią zakupów, pracy, urlopu, życia! Jednak jest bardzo cienka granica między dbaniem o ukochanego, a zabieraniem mu osobistej wolności.

Przeglądanie maili i telefonu, dzwonienie po kilkanaście razy dziennie, sceny zazdrości bez powodu, to obsesja i jedna z poważniejszych przyczyn rozpadu związków (312 rozwodów na 1000 nowo zawartych małżeństw w Polsce). Bo przecież szpiegowanie upokarza nas, bez względu na pobudki.

Jednak w dzisiejszych, nawet tak sfeminizowanych czasach, trudno nawet mówić o posiadaniu praw do kogoś. Nie ma prawa własności. Jest za to dwustronna umowa - formalna bądź nieformalna. Są mężczyźni, którzy komfort związku postrzegają w nieco inny sposób. Chcą mieć wpływ nie tylko na życiowe decyzje. Potrzebują przestrzeni i oddechu, co często utrudnia im zaborczość i zazdrość partnerki. W efekcie mężczyźni duszą się i często z takiego związku odchodzą.

Mężczyźni różnią się od kobiet

Jeśli kobiety chcą zatrzymać partnera przy sobie na dłużej, winny zacząć dostrzegać różnice między płciami. Powinny być bardziej świadome swoich zachowań pod wpływem emocji i przede wszystkim spuścić z tonu. Ważne, by zwracać uwagę na potrzeby swoje i partnera. Przestać być egoistą z nastawieniem na branie i zacząć dawać, no i przede wszystkim nie pozbawiać partnera jego przestrzeni do własnego życia.

Jednak to nie tylko kobiety są zazdrosne, często to one padają ofiarą zaborczych partnerów. Męska zazdrość potrafi równie mocno zachwiać posadami związku i skutecznie zatruć życie partnerki.

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1207
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 724
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 935
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1403
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1613
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1328
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1324
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1572
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 727
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 742
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1114
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 546
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 921
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Jak widzę art., który jeszcze nie ma żadnego głosu, daję tego pierwszego. Róbcie tak samo! :-):-):-) Pozdrawiam, panie Zdziśku, jużem myślał, żeś się pan wyrzekł eioby, cóż nasza eioba byłaby warta bez pana, pana Kostki, Dyla Sowizdrzała, pana Świstaka i innych, którzy nakręcają atmosferę, że aż się człek nie może doczekać by tu wpaść na chwilę...:-)

@Dyl Sowizdrzał: haahaa..po pierwsze...primo...nie złość się miły Dylu, żem Cię umieścił obok pana Świstaka, pan Świstak to już kultowa postać eioby, po drugie...primo...ultimo...jużem Ci kiedyś mówił, że....czy z lewej czy z prawej beton to beton...haahaaa

@Dyl Sowizdrzał:Nie dziw żesie moim odkrywaniem pewnych życiowych kwestii...niech Cię nie zmyla szubrawczy nick...wszak szubrawiec jeszcze młokos i żółtodziób...choć i swoje też widział...:-)

  Hamilton,  03/04/2017

@Dyl Sowizdrzał: 5 punktów będzie, zakład? Dojdzie Kostka i dama z szaletem. Może przejdzie i będzie " Róbta w majty" z podziwu.

  Koriolan,  03/04/2017

He he ...
Art o tyle dobry, że mówi o życiu.
Żeby Dyl nie musiał się pytać ...
Daję pkt żeby ludziska czytali o ważnych sprawach w związku. Odkrywali siebie i qwskie problemy jakie mają ....
.
Ad Art.
Ładnie opisane Ale WNIOSKI do d*py.
Prawie WSZYSTKIE związki to niewolnictwo. Zazdrość to frustracja, że niewolnik NIE ROBI tego co mają robić niewol ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  03/04/2017

@Dyl Sowizdrzał: tu nie chodzi o mnie i moja żonę. .. rzuciłem ja 10 lat temu. Ale jak pacze na związki dookoła ... to serce mi się kraje ...
Chociaż nie mam serca :-)))
A potem jak w związku ... pieprzy się cały świat wokół ...
Popatrz na kaczkę świstaka i inne zwierzątka ....
Jakby mogło być fajnie gdyby oni porządnie zerżneli jedna lub nawet dwie kobiety choć raz ...

@Koriolan: raczej mogę się tylko zgodzić z fragmentem ,, wnioski z dupy'':):) a teraz pardą ale muszę spuścić z tonu :)

@Koriolan:
"rzuciłem żonę" hahahahahahhaa .......................a nie widziałem tego, dzięki Kostce zobaczyłem :D, rzucenie żony wyglądało pewnie tak że dostałeś takiego sztifla że ci szpilka w tym spasionym tyłku została :D.
A dalej znów zapędy na playboya hahaahhaha .............
I will miss u forever, ty kawałku trash-a :)

@Dyl Sowizdrzał:
HA HA :)
Przypadek:) , ale co się uśmiałem, jeszcze "pacze" napisał.
-Halo ? Jarek ? Możesz mnie przenocować ?
-A co się stało ?
-Rzuciłem żonę.
HAHAAHAHAAH
Tak pewnie wyglądało realnie porzucenie małżonki hahahhahaa .........

p.s.
Bank wyjechał na flekach:), jak koleś pisze, że "rzucił żonę" to bankowo to wyglądało "troszkę inaczej" hahaaha .......

@Dyl Sowizdrzał:
Hm, bo to podobne trochę hahaha ... kolesie, akurat w momencie gdzie muszą wręcz już być odpowiedzialni, to im się włącza "freedom" i się kończy łysieniem.,RD, albo liczeniem nic nie znaczących statystyk :).

@Dyl Sowizdrzał:
Dołożyłbym wizje kolonizacji Ameryki Północnej po bitwie pod Grunwaldem, no okay .. można by przyjąć że to forma odreagowania, ale żeby taki rasizm się włączył ? hahaah .........
Różnie to bywa :), wiesz, ja uważam że są panie, którym warto się "poddać", ale to są tak jednostkowe przypadki, że nawet nie ma sensu myśleć o tym :), ale takie całkowite poddanie, to znudzi nawet taką panią :).

@Dyl Sowizdrzał:
Całkowite poddanie nie ma sensu, kobiety są emocjonalne, pozwolić całym życiem rządzić emocjami..... to zły pomysł :).

  liwa,  03/04/2017

najkrócej jak mogę: poj**any tekst! to napisałam Ja - Kobieta..

  Hamilton,  04/04/2017

Już myślałem, że przynajmniej co 10 art przepchnie do popularnych. Przy takiej ilości odsłon (87). Widać, że chłop rozchwytywany. Może następnym razem?

Ten artykuł uzyskał 14030 odsłon w wiadomościach24.pl i 12898 odsłon w interia360.pl. Razem 26928 odsłon.

  liwa,  19/04/2017

@Zdzisław Sadowski: napisz to słownie, bo nie znam cyfr..

  Hamilton,  19/04/2017

@Zdzisław Sadowski: i 220 na eioba.pl przez 17 dni. 26 tysięcy uzyska w 2032 roku. Wszyscy zrobimy w majty z podziwu. Gdybym miał takie sukcesy przyznałbym sobie brązową odznakę "Zasłużony działkowiec". I to balkonowy.

Panowie i pani, dziękuję za czujność, nie wiedziałem że cały czas przeglądacie moje konto, nawet komentarze do zamieszczonych pół miesiąca temu artykułów. Cóż, ",,Czuj, czuj, czuwaj", abyście nie przegapili jakiegoś komentarza.

  Koriolan,  20/04/2017

@Zdzisław Sadowski: ja pisząc komentarze ustawień sobie "poczta i panel". Informacje o komentarzach przychodzi mi na pocztę 'hurtem'.
Smartfon mi robi 'czuwaj', akurat do tego nadaje sie swietnie :-)))

Kobiety chciałyby się zniewolic swojego faceta, a jak im się to uda, chciałyby mieć znowu maczo. Ot nie.......... kobiet.

@zgred: I tak se pieprzy Zdzisek do Zdziska, a w tle nocnik i kołyska.

Wydawało by się, że H Starszy, to poważny człowiek a to po prostu fanatyk, patrz art Zdzisława: http://eiba.pl/5 Przeczytaj spokojnie swoje komentarze, może pozostała w tobie odrobina rozumu, wtedy zobaczysz swoją................ A jak nie, to siadaj na nocnik i baw się ........... dzieciaku.

  Hamilton,  27/03/2018

@Z. Kostka: nawet myśli o nocniku i dzieciaku zapożyczyłeś od Dyla. Wymyśl coś oryginalnego wazelinko. Poopowiadaj nam o tych plagiatach.

  Hamilton,  27/03/2018

@Z. Kostka: "Fanatyzm to ślepa i bezkrytyczna wiara w słuszność swoich poglądów". Święte słowa pana Zdziska. On też jest przykładem totalnego braku dystansu do swej boskiej osoby. Biegnij do pana. Zdzisek weźmie ci kredyt na kilka tysięcy procent i będziecie pisać razem łzawe artykuły z cyklu "Dwie sieroty w banku".

  Hamilton,  27/03/2018

@Z. Kostka: I szybciej dacie się zabić niż przekonać, że takich kredytów w polskich bankach nie ma.

@Dyl Sowizdrzał: Niech oceni ktoś poważny, może Henear, czy na tym poziomie jaki wy reprezentujecie jest jakikolwiek sens z wami dyskutować, jeżeli wy nie wyrośliście z nocnika, a wasze słownictwo i wyrażenia pasują do dzieci w waszym wieku. Cóż na głupotę i dziecinadę nie ma rady! Prawda Henear?

  Hamilton,  27/03/2018

@Z. Kostka: napisz coś mądrego o moich plagiatach. Pośmiejemy się razem. Prawda Henear?

  Hamilton,  27/03/2018

@Z. Kostka: " Dyskutowanie z fanatykami oznacza uprawianie zabawy w przeciąganie liny z przeciwną drużyną, która po swojej stronie linę przywiązała do grubego drzewa". - to cytat z dzieła Zdzisława. Większego fanatyka wątpliwej jakości dzieł Zdzisława S. od Kostki nie ma na całym świecie. Właź zatem waść na drzewo i pilnuj liny, bo rozmowa z tobą jest jak dyskusja z wiadrem wazeliny.

  Hamilton,  27/03/2018

@Dyl Sowizdrzał: jak Zdziskowi i Kostce admin odejmie te punkty, które sobie sami przyznawali to będą rywalizować z Lajlą, minilordem Lipskim i magystrem od pogody o laur zwycięstwa, a Kostka zostanie prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

  Henear,  27/03/2018

@Z. Kostka: Nie wiem, muszę spytać taty ;)
Widzisz że z nimi dyskutuję. Popełniliście błąd panowie, od samego początku zakładając że od razu staniecie się tutaj gwiazdami. Szacunek i miejsce w każdej społecznej grupie zdobywa się z czasem, w przypadku dołączenia do jednej z nich jest się ocenianym i mierzonym przez jej członków - nie można wpaść nagle i zadeklarować się jako ktoś wyjątkowy ...  wyświetl więcej

  Henear,  27/03/2018

@Henear: Dokładnie Henear!

  Hamilton,  27/03/2018

@Henear: coś mi się wydaje, że dla tych dżentelmenów przestałeś już być poważny i na poziomie. Pozostaje zapytać blyskotkę o bezstronną opinię, albo Lajlę.

@Henear: "Zdzisław jest jak zwykle, wszędzie najlepszy! Jego osiągnięcie warte nie tylko odnotowania, ale i uczczenia. Brawa na stojąco. Zdzisław jest jak zwykle, wszędzie najlepszy! Wszędzie najlepszy! Najlepszy!. Zawsze! " - to jedyna krytyczna opinia do zaakceptowania przez Zdziska i Zbyska.

@Henear: Dzięki Henear, wiedziałem że mogę liczyć na rozsądek z twojej strony. Jednak nie orientujesz się do końca w tej sprawie. Nie zakładaliśmy, że od razu staniemy się tutaj gwiazdami, nie deklarowaliśmy się jako ktoś wyjątkowy. Gwiazdami, zrobili nas tu Hamilton Starszy i Dyl Sowizdrzał, którzy swoimi komentarzami imputowali nam właśnie to gwiazdorstwo (jak prześledziłbyś ich komentarze, to z ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  27/03/2018

@Z. Kostka: "Nie deklarowaliśmy się jako ktoś wyjątkowy". Świnia Hamilton wam to wmówił. Oto pierwsze wejście skromnego do bólu smoka.

- Pracując w Stoczni skończyłem wieczorowo studia na Politechnice otrzymując tytuł inżyniera mechanika. Jako ciekawostkę podam, że byłem też aktywnym racjonalizatorem, za wynagrodzenia za wnioski racjonalizatorskie kupiłem mojego pierwszego małego fiata. Wy

...  wyświetl więcej

@Z. Kostka: a krzyżem kawalerskim dostał twój pan chyba między ślepia, bo nijak go nie można znaleźć na żadnym z wykazów. Rób z siebie idiotę, ale nie ze mnie.

@Z. Kostka: na listach komuchów odznaczonych medalem Janka Krasickiego też twojego pana brak. Naciuloł ci w tych wywiadach jak synkowi z II b.

@Dyl Sowizdrzał: tak czy inaczej połowę ich odsłon to nasze dzieło. Napędziliśmy im ruch na stronach i żadnej wdzięczności. Mieliby średnią po 300 jak Lajla.

@Dyl Sowizdrzał: wygląda na to, że ja mu kazałem pieprzyć ile miał odsłon na tych portalach. Coś mi się wydaje, że Kostka to też alter ego von Sada. Nawet nadprezes tysiąclecia nie ma aż tak śliskiego płaszczaka.

@Dyl Sowizdrzał: spełnia wszelkie kryteria:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Urojenia
a jeśli tak jest to pozostaje współczucie i życzenia powrotu do zdrowia. Może lepiej nie zwracać na nich uwagi, bo to tylko pogorszy stan. Zarzucanie innym zazdrości i zawiści dla ich dokonań jest dość podejrzane.

Jeżeli nie jesteś jeszcze przekonany, że Hamilton Starszy i Dyl Sowizdrzał to hejterzy, to przeczytajcie ich hejty pod tym artykułem, lub pod artykułem: "Przepraszam ale koleżanka poprosiła mnie pierwsza". Wiecie, chyba, że za hejtowanie pod naszymi artykułami, admin zlikwidował pierwsze konto Dyla Sowizdrzała (wtedy Hamilton Starszy się jeszcze uchował), ale teraz obydwoje powinni ponieść solidar ...  wyświetl więcej

@Z. Kostka: i po roku cię to tak nagle zabolało. Masz refleks. Coś mi się wydaje, że przyczyna leży tu:
Najnowsze statystyki 14:12 2018-04-04
Kostka - 652
Sadowski - 625 od 10.02.2017
a blyskotka - 760 od 24.05.2017

@Z. Kostka: nie denerwuj się. Złość piękności szkodzi, a ty nie masz czym szastać. Najważniejsze, że ten artykuł uzyskał 14030 odsłon w wiadomościach24.pl i 12898 odsłon w interia360.pl. Razem 26928 odsłon. I nie zaprzeczysz, że tylko to się w życiu tak naprawdę liczy. Oprócz statystyk odsłon na eioba ma się rozumieć. I tych stoczonych walk na śmierć i życie na polach kapusty w Raichu.

  Hamilton,  04/04/2018

@Dyl Sowizdrzał: no to czeka ich huragan odsłon, tylko broń boże na blyskotkę, bo zrobi się chryja jeszcze większa. A co jak się obrażą i odejdą z eioba.? Gdzie się podzieję na stare lata jak to klęknie?.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska