Login lub e-mail Hasło   

Reforma Emerytalna

. Nie pytajcie tych, którzy zawsze byli zaskoczeni. Nie pytajcie tych, którzy nie spodziewali się upadku komuny. Nie pytajcie tych, których zaskoczył kryzy...
Wyświetlenia: 310 Zamieszczono 06/04/2017

.

Nie pytajcie tych, którzy zawsze byli zaskoczeni. Nie pytajcie tych, którzy nie spodziewali się upadku komuny. Nie pytajcie tych, których zaskoczył kryzys. Zapytajcie sami siebie: CZEGO BYŚCIE CHCIELI? Jakiego świata byście chcieli w roku 2050-tym?

Rząd straszy. Opozycja chętnie podbija bębenek, bo czarna przyszłość podnosi jej, że tak powiem: słupek. A ludzie? - Czarnowidzów przybywa. Cymbały cymbalą. Trąby trąbią.

Czy ktoś wie, co nas czeka?

Zastanówcie się, co zależy od nas , a co od niezależnych okoliczności? - To nie jest tylko pytanie o Polskę.

Jakby Polska nie była potężna, lub jakby nie była słaba, to będzie w  2050-tym roku około 0,5% ludzkiego świata. Pół procenta Polaków pośród ludzi. A świat jeszcze się zmniejszy. Kilometr będzie krótszy dla ludzi, towarów, informacji i rakiet międzykontynentalnych. Odległości się zmniejszą, a prędkości zwiększą. Tego procesu już nikt nie zatrzyma.

Chcielibyście, żeby nie było III wojny Światowej?

Jeśli tak się stanie, to w roku 2050 będzie żyło na świecie około 8 miliardów ludzi. Na to mamy już wpływ. Lepiej jest, gdy ludzi nie przybywa zbyt gwałtownie, ponieważ  każda gwałtowna zmiana to dodatkowy problem. Ludzie będą starsi. Nie unikniemy tego.

Czy starczy dla wszystkich żywności?

Nie ma żadnych problemów. Wystarczy. Najwyżej będzie ona zmodyfikowana genetycznie. Aż takie strasznie szkodliwe to nie jest.

Czy starczy energii na podstawowe potrzeby?

Też wystarczy. W tej dziedzinie jest tyle nowych, niewykorzystanych wynalazków, zablokowanych przez pazerne koncerny, że gdyby je wdrożyć, przestalibyśmy rozmawiać o zagrożeniu energetycznym. To dlaczego w 2050 roku emeryci mają nie otrzymywać emerytur? Dlaczego młodzi mają nie mieć żadnych dochodów z powodu powszechnego bezrobocia?

Wykorzystanie aktualnych możliwości medycyny gwarantuje w 2050 średnią długowieczność na poziomie 95 lat. Tych starych będzie procentowo więcej niż dziś i NIE BĘDĄ ZDROWSI NIŻ DZIŚ. Ludzie starzy z reguły przed śmiercią są chorzy.

Opieka na ludźmi starymi i chorymi, to też jest praca dla młodych. W znacznej części praca w przemyśle farmaceutycznym i innym, a nie jedynie opieka lekarska i pielęgniarska.

To jest jedynie matematyczna łamigłówka. Wcale nie taka trudna. Poszukajcie rozwiązań tej zagadki i pokażcie je politykom.

.

Adam Jezierski

.

Podobne artykuły


30
komentarze: 47 | wyświetlenia: 5296
15
komentarze: 27 | wyświetlenia: 2790
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1678
42
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6435
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21191
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17804
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22137
25
komentarze: 10 | wyświetlenia: 22555
19
komentarze: 12 | wyświetlenia: 21440
16
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4669
16
komentarze: 16 | wyświetlenia: 19033
 
Autor
ArtykułHe he ...
Gdy będzie III wojna światowa ... to na pewno nie będzie nas 8 mld.
Hmm ...
Ja bym optowal za ... 800 mln. Tak dla równości :-)))

@Koriolan:
Napisałem artykuł na temat przebiegu III Wojny Światowej. Jest na eioba.pl >>> http://eiba.pl/4 ...-:))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska