Login lub e-mail Hasło   

Pomarańcze w szklarni oraz oranżerie

Oranżeria jest to szklarnia zwykle w postaci parterowego budynku, niekiedy połączonego z tarasem. Ogromną jego zaletą jest fakt, iż jest on ogrzewany przez cały rok, dzięki czem...
Wyświetlenia: 270 Zamieszczono 12/04/2017

Oranżeria jest to szklarnia zwykle w postaci parterowego budynku, niekiedy połączonego z tarasem. Ogromną jego zaletą jest fakt, iż jest on ogrzewany przez cały rok, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w  przypadku uprawy roślin tropikalnych oraz roślin ozdobnych. Zapraszamy na greenhouse-service.pl, by zobaczyć najlepsze szklarnie i oranżerie. 

Kilka słów o pomarańczy

Pomarańcza jest rośliną pochodzącą z krajów tropikalnych, dlatego nie powinniśmy przekraczać odpowiednich dla niej temperatur tj.37 stopni (podczas lata). Jej rozkwit przypada na okres zimowy, dlatego oranżerie sprawdzą się w tym przypadku znakomicie, ze względu na fakt, iż są one w stanie zapewnić całkowitą ochronę naszym cytrusom. Nie należy zapominać również o istocie podłoża na jakim będzie ona rosnąć (odczyn pH powinien być kwasowy). Pamiętać musimy koniecznie o istocie jaką jest odpowiednie nasłonecznienie. Rośliny te nie lubią również gdy są przesuwane z miejsca na miejsce, gubią wtedy bowiem swoje liście i stają się o wiele słabsze.

Różnice między szklarnią a oranżerią  

Różnice między szklarnią a oranżerią nie są znaczące, ponieważ obie z nich są przeznaczone do tego aby stworzyć odpowiedni mikroklimat dla hodowanych w nim roślin. Pierwsza z nich jest zdecydowanie bardziej znana w Polsce i wiele miłośników ogrodnictwa jest jej posiadaczem. Dzięki niej jesteśmy w stanie przez cały rok uprawiać warzywa oraz inne rośliny w naszych ogrodach. Jedynym jej minusem jest fakt, iż nie jest ona ogrzewana zimą. Wielu z nas zastępuje ją tak zwanym tunelem foliowym, ponieważ jest on znacznie tańszy i prostszy do wykonania, jednak chroni tylko przed niewielkimi wahaniami temperatur.

Interesują Cię szklarnie ogrodowe?Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1272
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1112
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 567
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 690
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 730
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 776
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 637
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 383
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 755
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska