Login lub e-mail Hasło   

Wysłałem ojca na casting: Metamorfozy Strefa Piękna i Zdrowia

W nawiązaniu do tekstu piosenki: Lepszy model - Kasi Klich, zapowiedziałem ojcu, który ostatnio się zaniedbał, że albo weźmie się za siebie, albo mama wymieni go na lepszy model
Wyświetlenia: 1.502 Zamieszczono 13/04/2017

Ojciec po rzuceniu palenia znacznie przytył, zaniedbał też codzienne golenie, przestał się elegancko i modnie ubierać, preferując obszerne, rozlazłe ubiory, bo wygodnie i nie ciśnie. Gdy dowiedziałem się, że Strefa Piękna i Zdrowia organizuje otwarty casting na Metamorfozy: "Nie wiesz jak zrzucić zbędne kilogramy? Jak się zdrowo odżywiać? Co na siebie włożyć? Jak poradzić sobie z cerą, włosami i ciałem?", zgłosiłem ojca do letniej edycji metamorfoz pn. "Powitaj lato w nowej odsłonie!"

Ojciec początkowo się "burzył", ale gdy dowiedział się, że to są dopiero eliminacje i będzie musiał rywalizować z innymi, młodszymi (a on tak kocha rywalizację) o trzy miejsca w finale, a na dodatek mama cały czas podśpiewywała piosenkę: "Lepszy model" - to odpuścił. Powiedział, co mu szkodzi dla żartu spróbować. Zastanawiał się, co specjalistki mogą zmienić w jego wizerunku, czy do jego krótkich włosów dodadzą dredy, czy ubiorą go na różowo, lub w kwiaty, czy każą mu zapuścić wąsy.

Dlatego, gdy dostał emaila ze Strefy Piękna i Zdrowia: "Gratulujemy serdecznie, zakwalifikował się Pan do kolejnego etapu w konkursie (castingu), w którym nagrodą jest metamorfoza ze Strefą Piękna i Zdrowia. W związku z tym zapraszamy do studia koncertowego S1, był już pogodzony z nieuchronnym, chociaż jeszcze nie zdawał sobie sprawy z tego, co go czeka.

Nie wiedział, że w Studiu S1, czeka go bezpośredni casting przed wieloosobową komisją. Ponieważ 10 kwietnia, był u nas upał (pierwszy dzień „prawdziwego” lata), ojciec chciał wystąpić w letnim ubiorze (krótkich spodenkach), ale wyperswadowaliśmy mu to, mówiąc ojciec ubierz się w garnitur, będziesz się lepiej (szczuplej prezentował). Okazało się, że ojciec był jedynym facetem w garniturze i to był pierwszy błąd (drugim: wiek) w jego wizerunku.

Na casting Metamorfozy zgłosiło się 15 osób, 10 kobiet i 5 mężczyzn, w komisji konkursowej było 10 osób przepytujących kandydatów. Wśród kandydatów było 5 osoby powyżej pięćdziesiątki, wśród nich ojciec (ojciec od razu powiedział, że na pewno odpadną najstarsi). Co z tego, że ojciec w garniturze, na tle młodszych prezentował się naprawdę nieźle, jeżeli do dalszych (psychologicznych) kwalifikacji wybrano 6 osób, poniżej 40 - tki.

Bylimy trochę zli, tym bardziej, że drażnił nas dobry humor ojca, który śmiał się, że takie metamorfozy to nie dla pięćdziesięciolatków, że jednak łatwiej chyba o "Lepszy model", niż zmianę wizerunku pięćdziesięciolatków. Łatwiej formować wizerunek "zagubionej" trzydziestolatki, gdzie największe zmiany będą dotyczyć cery, fryzury, makijażu, stylu ubierania, czyli pójście na łatwiznę i redukcję kosztów. Na koniec organizatorzy castingu ze Strefy Piękna i Zdrowia, podziękowali wszystkim tym, którzy odważyli się na udział w castingu. Zapowiedzieli, że spośród wybranych dziś, sześciu osób, jeszcze tym tygodniu wybiorą trójkę, która przejdzie metamorfozę. Życzyli powodzenia w jutrzejszych testach u psychologa.

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1191
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 716
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1324
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1556
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 921
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1290
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1538
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1313
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 720
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 398
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1074
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 906
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 1154
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Mówisz pani, że wymienisz męża na...lepszy model?...uważaj no paniusiu, coby przypadkiem pan Kostka z panem Zdziśkiem nie zabrali pani mężusia na swoją łajbę, która co na razie w krzokoch stoi, ale już niebawem ma zacne zamiary wypłynąć..na dziewicze podboje...hm....pilnuj kobito lepiej tego mężulka bo to on Ciebie wymieni na...młodszy model...hahaaaaaaa

  liwa,  13/04/2017

durne decyzje, gówniane przemyślenia, to i bezsensowny tekst..

@liwa: Pani kochana, a czemuż to pani minusujesz mie już od pewnego czasu;jam grzeczna, szubracza szumowinka;miejże paniusiu trochę litości dla mnie...

  liwa,  13/04/2017

@Dyl Sowizdrzał: edytowalam odpowiedź, była nie na temat.. sorki :)

  liwa,  13/04/2017

@szubrawiec: ooooo pogladasz??? tylko nie mnie..

@liwa: "Com uczynił, żeś nagle pobladła?
Com zaszeptał, żeś wszystko odgadła?
Jakże milcząc poglądasz na drogę!
Kochać Ciebie nie mogę, nie mogę!..."

  liwa,  13/04/2017

@szubrawiec: hahahaa, twoja strata :)
cera mleczna, to i wygląda blado..
możesz, możesz, tylko nie chcesz..

@liwa: chcem, chcem, chcem...tyko nie wim jak...bom jeszcze...żółtodziób...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska