Login lub e-mail Hasło   

Minikamery – do czego je wykorzystać na co dzień?

Minikamery wielkości paczki papierosów nie są już gadżetami z filmów o Bondzie. Każdy z nas może z nich korzystać. Przeczytaj, do czego można wykorzystać je w życiu codziennym.
Wyświetlenia: 293 Zamieszczono 13/04/2017

Nagrywanie w samochodzie

Minikamery są bardzo chętnie wykorzystywane przez kierowców. Za ich pomocą nagrywa się przebytą trasę, aby ją następnie przeanalizować lub po prostu nagrać interesujące widoki. Kamera jest również przydatna w razie stłuczki lub wypadku. Mając nagranie, łatwiej udowodnimy, który kierowca był sprawcą. Policja bierze pod uwagę tego typu filmy jak dowód. A jeśli jesteśmy już przy policji – część kierowców używa minikamer, aby nagrywać policjantów dokonujących kontroli. Pozwala to udowodnić ich przełożonym, że na przykład mandat został nałożony niesłusznie lub policjant był nieuczciwy. Wiele wideorejestratorów posiada dodatkowe funkcje, na przykład uruchamia się po wykryciu ruchu. Jeśli ktoś będzie chciał dostać się do samochodu lub uszkodzi go, zostanie nagrany.

Kontrola pracowników i biznesu

Kamery w sklepach są dla nas już oczywistością. To normalne, że ochrona wypatruje w tłumie złodziei, kieszonkowców i innych podejrzanie zachowujących się osób. Właściciel niewielkiego sklepiku również może monitorować swój biznes. Minikamery są coraz tańsze, dlatego prawie każdy może sobie na nie pozwolić. Oprócz dowodu na kradzież nagranie pokaże również, czy pracownicy są uczciwi i rzetelnie wykonują swoje obowiązki. Pracodawca może sprawdzać ich przez internet, nie ruszając się zza biurka nawet w innym mieście czy na dalekich wakacjach.

Monitoring dziecka i niani

W codziennym życiu wideo rejestrator ułatwia opiekę nad małym dzieckiem. Kamerę można umieścić nad dziecięcym łóżeczkiem i obserwować obraz z niej podczas wykonywania domowych obowiązków. Dzięki temu można spokojnie oddalić się od niemowlaka, aby zająć się innymi sprawami. Spoglądając na ekran i kontrolując zachowanie dziecka, rodzic może zareagować zanim maluch wezwie go krzykiem i płaczem. Wielu rodziców obawia się zostawić dziecko z nianią – słyszy się wiele historii o nieodpowiedzialnych (i gorzej!) opiekunkach. Zostawiając w domu uruchomioną minikamerę łatwo sprawdzić, czy niania jest kompetentna i właściwie opiekuje się pociechą. - mówi autor bloga http://bezpieczenstwodziecka.blox.pl/html.

Obserwacja przyrody

Do podglądania dzikiej przyrody również przydatne są minikamery i fotopułapki. Niewielką kamerę można łatwo ukryć, poza tym dostępne są modele specjalnie przeznaczone do umieszczania na drzewach, pokryte odpowiednim kamuflażem, który sprawia, że po zamontowaniu stają się prawie niewidoczne. Fotopułapki to urządzenia do fotografowania zwierzyny, ale także do monitoringu domu, posesji, lasu itp. Aparat reaguje na ruch, dzięki czemu robi zdjęcia właśnie wtedy, gdy w zasięgu pojawiają się zwierzęta lub intruz. Minikamer oraz fotopułapek używają leśnicy, myśliwi i przyrodnicy. Umieszczenie fotopułapki i oglądanie wykonanych przez nią zdjęć może być świetnym pomysłem na edukację ekologiczną dziecka, a także rodzinną rozrywkę.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1480
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1585
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1206
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2043
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2903
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2420
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1537
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 981
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 800
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 532
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2322
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1643
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 678
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska