Login lub e-mail Hasło   

Świadome wychowywanie dzieci.

Rodzimy się by doświadczać tego pięknego świata i wyrażać siebie. Nasze dzieci również :-)))
Wyświetlenia: 314 Zamieszczono 13/04/2017

Gdy masz świadomość możesz świadomie wychowywać dzieci.

Artykuł jest teoretyczny a nie praktyczny, gdyż w czasie gdy wychowywałem dzieci nie miałem świadomości. Dzieci wychowałem więc normalnie i są normalne. Teraz praktykuję swoje teorie na wnukach.

Najpierw list do mnie :
" odbieram wszystko jako atak przeciwko sobie/ np. to,. że nie mam kompletnie wpływu przez kilka dni na mądre dziecko, czy nie godzę się z wyborami swojej [...] córki... /"
...
Mi się wydaje, że zawsze odpowiadamy w pewnym sensie za swoje dzieci :( i za ich decyzje. Poza tym to chyba zrozumiałem, że chcemy je ochronić od cierpienia nawet jeśli one tego chcą."

W liście pojawiło się kilka elementów : cierpienie, chęć ciągłej kontroli dziecka, chęć decydowania za dziecko (sprzeciw na jego decyzje), odpowiedzialność za dziecko, ochrona dziecka przed 'złem'.

Normalny związek z dzieckiem.

To typowe, normalne spojrzenie na życie i wychowywanie dzieci. W/g mnie normalne związki charakteryzują się własnością, posiadaniem partnera, drugiej strony związku. Lub dokładniej próbą jego posiadania gdyż posiadanie drugiej osoby się nie udaje.
Wskazuje na to cierpienie i niemożność osiągnięcia czystej radości ze związku z dzieckiem, dla kobiety często będącej związkiem najważniejszym.
Dlaczego tak się dzieje ?
Społeczeństwo od tysięcy lat wszczepia nam pogląd, że dziecko jest 'własnością' rodziców. Społeczeństwo i kościół katolicki w naszej kulturze niszczą prawdziwą miłość zastępując ją następującymi pojęciami :
dziecko nie jest pełnoprawnym człowiekiem zdolnym decydować i odpowiadać za siebie w swoim pełnym zakresie. Robi z niego rzecz i wszelkie prawa przyznaje rodzicom.

A jak dziecko wygląda od strony świadomości i prawdziwej miłości ?

Jeśli mamy choć trochę świadomości widzimy dziecko jako normalnego człowieka. Niewiele różniącego się od nas. Potrzebującego od nas opieki a nie zarządzania. Widzimy go jako człowieka, który przyszedł na ten piękny świat i zanim zacznie go zwiedzać i podziwiać powinien najpierw nauczyć się trochę jego praw. Podstawowym prawem tego swiata jest konsekwencja. Każde zdarzenie wywołuje konsekwencje w człowieku, którego dotyczy zdarzenie. Podobne konsekwencje wywołują działania człowieka i tego właśnie powinno nauczyć się dziecko w procesie wychowania.
Podkreślmy :
W procesie wychowania powinniśmy nauczyć, pokazać dziecku :
- jak funkcjonuje świat ludzi,
- że każde działanie powoduje konsekwencje.

Noworodek nie podejmuje żadnych decyzji dotyczących jego świata zewnętrznego. A 18-20 latek powinien już podejmować wszystkie decyzje go dotyczące. Okres od narodzin do 20-tu lat powinien być okresem stopniowego oddawania decyzji dotyczących dziecka - dziecku.
U ludzi normalnych, niemających świadomości ten proces jest zakłócony i dzieci muszą 'wyrywać' swoje decyzje z rąk rodziców.

A co po 20-tce dziecka ?

Po prostu przyjaźń z dzieckiem.
Zdefiniowana tak : "przyjaciel to ktoś, kto da dobrą radę, gdy się o nią poprosi ale będzie milcząco nas akceptował, gdy się nie poprosi ".
Najprościej uznać, że dziecko już jest samodzielne w swych decyzjach i oddać mu całość decydowania o nim w jego ręce. Uznać, że okres wychowywania był tym okresem w którym daliśmy dziecku mnóstwo dobrej miłości z której ma korzystać przez całe swoje życie.
A co jeśli dziecko zmierzą w złą stronę alkoholizm, narkotyki, prostytucja ?
Cóż ...
Okazaliśmy się złymi rodzicami. Musimy zająć się sobą. Odnaleźć w sobie świadomość i miłość, by na tej bazie móc w przyszłości pomóc swojemu dziecku.
W końcu alkoholicy, narkomani i prostytutki też są czyimiś dziećmi.

Jak to działa w praktyce ?

Ostatni etap, czyli bycie przyjacielem dziecka działa Super. Ze spokojem i miłością przyglądam się jak moje dzieci wędrują przez życie. Cieszę się ogromnie z ich sukcesów i ze spokojem patrzę na porażki.
Np
Radziłem synowi by został informatykiem. Zrealizował to i sporo zarabia.
Gdy budował dom nie posłuchał mnie co do problemu z wodą gruntową i teraz ze spokojem patrzę jak boryka się z wodą w garażu.

Praktyka przekazywania decyzji w ręce dziecka.

Swoje teorie sprawdzałem na wnuki. Jest to trochę bardziej skomplikowany proces. Po pierwsze należy oddzielić decyzje dziecka, które przekazujemy dziecku a które nie. Ja przyjąłem, że pozostawiam sobie decyzje przede wszystkim w kwestii bezpieczeństwa wnuka.
Np jeśli wnuk chce przejść na czerwonym świetle, to zdecydowanie mu to uniemożliwiam. Następnie ja decyduję co kupujemy w sklepie do jedzenia. Jedną rzecz w sklepie może wybrać samodzielnie. Natomiast wszystkie inicjatywy i decyzje dotyczące zabawy pozostawiam całkowicie jemu.
Dobrze to działa w rzeczywistości. Wnuk uważany za niejadka po kilkunastu wekendach ze mną sam zaczął wyciągać jedzenie z lodówki. Uspokoił się i wyciszył rzadko powstawały konflikty między nami. Starałem się też umiejętnie, nieagresywnie zachęcać go do przyjęcia moich decyzji. Np jeśli nie chciał się ubrać to wychodziłem do innego pokoju i zajmowałem się swoimi sprawami. Na szczęście zajmowałem się nim w wekendy, kiedy nie mieliśmy raczej żadnych limitów czasowych.

~|~

Świadome wychowywanie dziecka to według mnie zobaczenie w noworodku człowieka takiego samego jak my i uświadomienie sobie, że przyszedł on na ten świat by wyrażać i realizować siebie a wychowanie to proces zapoznawania ze światem ludzi i przygotowywanie go do samodzielnego życia od około 20-tej rocznicy jego urodzenia. Często nieświadomym daję przykład bocianów, które gdy przyjdzie czas po prostu wyrzucają swoje dziecko z gniazda.

~|~

Chcesz pokazać jakiś tekst znajomym? Po prostu wklej go
i przekaż im otrzymany link.
justpaste.it

Podobne artykuły


24
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2488
23
komentarze: 37 | wyświetlenia: 1262
21
komentarze: 44 | wyświetlenia: 1871
20
komentarze: 37 | wyświetlenia: 1305
19
komentarze: 23 | wyświetlenia: 1346
19
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1507
18
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1213
17
komentarze: 45 | wyświetlenia: 1622
17
komentarze: 23 | wyświetlenia: 901
17
komentarze: 8 | wyświetlenia: 19281
16
komentarze: 83 | wyświetlenia: 940
16
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1317
16
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1057
15
komentarze: 38 | wyświetlenia: 775
15
komentarze: 22 | wyświetlenia: 1054
 
Autor
ArtykułZwierzęta mają tę przewagę,że nie ma chyba u nich tak rozbudowanego ego, nie ma tego"moje" dziecko...nawet gupia(czyżby?)domowa kura wie kiedy wypuścić kurczaki "spod spódnicy" :-)

@szubrawiec: dobrze sie rozumiemy ...
Tylko, że ego, umysł to cudowny mechanizm. Bardziej skomplikowany od całej kury. Jedyny problem to to, że utożsamiamy się z nim. Zamiast go używać - on używa nas :-)))
Budzenie świadomości to właśnie proces odzyskiwania kontroli, panowanie nad tym cudownym narzędziem.
To troche jak z alkoholem.
Gdy sie upijesz - on rządzi. Chcesz ws ...  wyświetl więcej

o rety ! ...
"W/g mnie normalne związki charakteryzują się własnością, posiadaniem partnera," do chu...ja pana, chłopie , posiadać można auto, kolczyki z tombaku, pierścionek po babci, paczkę kondomów czy domek na Mazurach, ile jeszcze można tego słuchać jak kolejny ... ignorant wypowiada się słowami , ...posiadam trójkę dzieci , ale już w posiadaniu pewnej wiedzy nie jest, pierdoląc takie ...  wyświetl więcej

@Dyl Sowizdrzał: He he ...
Tak.
Tej najmłodszej zupełnie odpie**doliło. Uznała, że jest chłopakiem. Żyje jako wtyczka do Internetu. Jest gruba, nie sprząta i w ogóle nie nadaje się do życia ...
Hmm ... co by tu jeszcze NEGATYWNEGO ?
Do ojca czasem mówi ... Ty ch*uju.
.
Chyba Ci starczy ... co ?
czy jeszcze wymieniać ?

@Koriolan: eee... ty ch...ju, to prawie jak po imieniu , ahahahaaha ale ciesz się, że do ojca, albo nie , bo jak tak mowi do własnego starego to jak do ciebie , jako dziadzia ? hahahaaha

@Dyl Sowizdrzał: Badylu! Powtarzam Ci po raz enty...czytaj ze zrozumieniem, wyłapując ukrytą ironię! NORMALNE ZWIĄZKI- należy czytać jako NIENORMALNE(ale obowiązujące w naszej kulturze)!

@szubrawiec: hahha, granat zaczepny rozwalił wychodek, rozlalo się po okolicy gówienko ... uderz w stół ... obrońcy uciśnionych zewrzyjcie szeregi , hahahha

@Dyl Sowizdrzał: he he ...
Nie zrozumiałeś ...
To ja jestem jej ojcem :-)))

@Koriolan: bo tak piszesz, sądziłem ,że to wnuczka ... dla mnie z obserwacji różnych rodzin wynika, ojce wychowuja dzieci po swojemu a dzieci jak dorosną nie chcą właśnie tak żyć jak ich rodzice ... a głupota jest niestety dziedziczna w wielu rodzinach to widać...

@Dyl Sowizdrzał: he he ...
To chyba się usrałeś ze szczęścia, że nie masz dzieci :-)))

@Dyl Sowizdrzał: he he ...
Spoko luzik ...
Szubrawiec jeszcze młody jest ...
Wyrobi się ...
:-)))

@Koriolan: łusrałem się po pachy same ... hehehe nie będę miał wyrzutow sumienia czy czegos tam, że debile. córka nie będzie grala w pornusach a syn zostanie śpiewakiem operowym...

kurwa jego mać, kurwa jego mać
jaaaaaki piękny walczyk ...
po chuju, po chuju
mi się z tobą tańczy
ja wódki nie pije , na babyyyy , nie chodzę
a jak mi się zachce, sam sobie dogodzę,
a jak mi się zachce, sam sobie dogodzę,...

...
Znudzony onanizmem 6 letni Franio
zobaczył swoja siostrę i rzucił się na nią
a skutek tego zajścia

...  wyświetl więcej

@Dyl Sowizdrzał: Nie mundrz się...zabierzem Cię na dziewki...Kostkową szalupą, spuścisz z krzyża to i łagody będziesz jak pana Wróbla...owieczki..haahaaa uhahaaaa...

@szubrawiec: owieczki wrobla są regularnie i systematycznie gwałcone więc pierd...le taką łagodność przez dupę a łajba kostki najprawdopodobniej zatonie szybciej niż zdisek zdąży odwiązać cumy ... juliusz 2 osra wam caly pokład i ktoś się pośliźnie a co do dziewek i gust waszych , oj stronię ... znaleźć sztuczną nogę czy szczękę w lodówce ...

@Dyl Sowizdrzał: ale gowno spiewasz ...
.
Masz tu fajna piosenkę ...
https://m.youtube.com/watch?v=(...)umYvmjE
.

@Koriolan: Kolejna piosenka zbeszczeszczona przez Komitet Obrony Debili...

@Dyl Sowizdrzał: abp to ...
https://m.youtube.com/watch?v=(...)t2J7w1s
.

@Dyl Sowizdrzał: ja pierdyle ...
Wódki Ci zabrakło ?
Jesteś taki marudny. ....

@Koriolan: taa, chomik mi pękł, skręciłem go taśmą i uciekł ebanyDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska