Login lub e-mail Hasło   

Zagłada.

...
Wyświetlenia: 335 Zamieszczono 14/04/2017
div>
 
To był piękny dzień w tym smutnym kraju... Polsce, ojczyźnie, domu...
Domu który nie oferował swoim domownikom nic po za wegetacją, domu który kaleczył swoje dzieci a te ruszały w świat, nie pewne jutra.
"Ah wiosna, ah wiosna" - pragnie się zanucić czując zapach kwiatów i rozkoszne promienie słońca raz po raz przerywane chłodnym jeszcze wiatrem.
Trwają świąteczne przygotowania, kobiety krzątają się czyszcząc, gotując, sprzątając, strojąc... mężowie cieszą się z możliwości spędzenia paru dni w domu, razem z dziećmi, tak rodzinnie.
Zapach ciasta roznosi się po mieszkaniu, dzwony biją na kolejną mszę. babcia zerka na dziadka przerywając rozwiazywanie krzyżówki - ten, dziwnie wpatrzony w kolorowy ekran telewizji mruczy coś dziwnego pod białym już wąsem.
 
- Co oglądasz? - Pyta się go staruszka, nakładając na cienki nos posrebrzane okulary.
Mąż odwraca się ze łzami w nabiegłych krwią oczach, kręcąc tylko głową  jakby w niedowierzeniu, jakby coś tragicznego właśnie miało miejsce a informacja o tym z  wolna trafiała do jego mózgu.
Kobiecie przypomniał się Smoleńsk, i nie, nie chodzi o tego gniota a zdarzenie sprzed siedmiu laty. Pomimo rozwijającego się alzheimera nadal pamiętała. - Być może z powodu co miesięcznych obchodów tego wydarzenia.
Nie wiedziała tylko po co nadal się o tym mówi, przecież to już było.... Choć nie byłą już tego taka pewna wpatrując się w przerażoną twarz męża który właśnie zaczął niepokojąco sapać.
 
- Krzychu co ci się stało, w telewizji coś mówią? Pogłoś, pogłoś, bo ja też chcę wiedzieć!
Krzych drżącymi dłońmi zdołał wcisnąć odpowiedni guzik na wiekowym już pilocie. Obraz na plazmie zapląsał, a z odbiornika wydobyły się dziwne dźwięki przypominające krzyki ludzi. Spocony prezenter mówił coś do mikrofonu.
 
- Jesteśmy tu w Krakowie, blisko centrum wydarzeń, nie możemy uwierzyć w to coś się dzieje, mamy prawdopodobnie do czynienia z masowym atakiem paniki spowodowanym prawdopodobnie hipnozą...
Wciąż docierają do nas nowe informacje świadkowie twierdzą że pomnik sławnego Smoka Wawelskiego ożył oraz ziejąc ogniem odleciał, szerząc popłoch i terror.
Wokół nas jest pełno wozów policyjnych, jak samo państwo słyszycie wszędzie słychać sygnały karetki. Według wstępnych szacunków iluzji uległo około 300 osób, z czego 13 mocno poturbowanych trafiło do szpitala.
Jak podają władze sytuacja jest stabilna lecz spora część poszkodowanych wymaga natychmiastowej opieki psychologicznej... Wciąż nie wiemy co mogło być przyczyną ataku paniki. Eksperci podejrzewają że doszło do użycia broni chemicznej co w połączeniu z co kilku dziesięciominutowym wyziewem ognia z pomnika smoka dało efekt jego "ożywienia". Jak wiemy takie rzeczy są przecież nie możliwe, co innego twierdza jednak przerażeni..
 
- Krzychu wyłącz to gówno. Głowa mnie boli. Herbatę zaparz a nie głupot słuchasz, TVN pewnie. Tabletki zażyłeś? Te od doktora niebieskie co w szufladzie masz.
 
Krzychowi zadrgały powieki a z mięsistych warg spadła na dywan soczysta kropla gęstej śliny. Chciał ostrzec swoją żonę przed tym co widział właśnie przez otwarte okno.
Mieszkali na 8smym piętrze starego bloku w spokoju jak dotąd. Wnuki kochały ich a oni nie martwili się o przyszłość żyjąc skromnie z niedużej emerytury.
To wszystko w jednej chwili stało się nieważne gdy ogromnych rozmiarów morda smoka zaglądała przez okno, zionąc siarkowodorowym oddechem. W pokrytym łuską łbie płonęły dwa żółte ognie jaszczurzych ślepi.
Łopotał wielkimi skrzydłami, unosząc się w powietrzu, jego ogon strącał starannie poukładane doniczki jego sąsiadki Krysi.
A Krzychu płonął.
Tak jak i reszta jego mieszkania wraz z żoną.
 
 
 
 
........................................................................................

Podobne artykuły


24
komentarze: 12 | wyświetlenia: 961
22
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1961
17
komentarze: 8 | wyświetlenia: 799
17
komentarze: 15 | wyświetlenia: 769
16
komentarze: 38 | wyświetlenia: 882
16
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1162
16
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1351
15
komentarze: 92 | wyświetlenia: 1022
15
komentarze: 1 | wyświetlenia: 651
15
komentarze: 8 | wyświetlenia: 645
15
komentarze: 21 | wyświetlenia: 706
15
komentarze: 4 | wyświetlenia: 896
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 612
14
komentarze: 12 | wyświetlenia: 887
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

wnioskuję, iż kaczyński zmartwychwstał ... ;-) hehe smok był karłowaty, bo inaczej ogonem strącałby kominy a nie doniczki ...

Gorącą atmosferę wielkanocną stworzyłeś. ;)

  sklepikarzu  (www),  15/04/2017

Dobre tylko jak dla mnie przydługie

@sklepikarzu: trzeba nagrać, a potem po wo li ... odsłuchiwać , albo na przyspieszonym , co w życiu przeczytałeś najdłuższego ? nagrania od sowy i przyjaciół ?

  Henear,  15/04/2017

Z okazji tego że prawdopodobnie przez parę miechów nie będę w stanie publikować żadnych artów (i z okazji wielkanocy rzecz jasna) ogłaszam Konkurs. Wyślij mi na maila lub zostaw w komentarzu temat na krótkie opowiadanie. Jeśli spodoba mi się pomysł, napiszę je i opublikuję na Eioba.
Czas od teraz do poniedziałku. :D

@Henear: zdradź rąbka tajemnicy, znaczy uchyl ... za gramanicę wyruszasz ...na kilka m-cy ? kompa nie bierzesz, samobójstwo ? ...i reinkarnacja ;-)

  Henear,  15/04/2017

@Dyl Sowizdrzał: Tak, wylatuję z tego kraju w końcu. Fajną robotę sobie znalazłem do października.
Kompa nie biorę bo czas na mały odwyk :) Telefon biorę, pykacza palcowego, to na nim się nie da pisać więcej niż smsa.

@Henear: hmmm, to powodzonka , do października żałoba na eiobie ;-) ale może coś ciekawego po powrocie ci przyjdzie do głowy, zawsze jakaś odskocznia od cebulandii i eiobowni ... pokusiłbym się o rapsod żałobny ale ... życzę naprawdę owocnego wyjazdu, a nawet zakotwiczenia na dużo dłużej jak się da... tutaj raczej nie zapowiada się wesoło, sam bym stąd wyp...lił z biletem tylko w jedna stronę...

@Henear: ja bym się wstrzymał z tym "fajnie" do powrotu. Fajnie jest wszędzie, gdzie nas jeszcze nie ma.

@Hamilton Starszy: Może i masz rację ale dla mnie "fajnie" to "ciekawiej" niż tutaj.

Ciekaw jestem co na to doktor od smoków. Nie potwierdza i nie zaprzecza. Ostatnio chyba zszedł na psy.

@Hamilton Starszy: hehe, doctor od smoków, trzyma dzieci na kolankach ...;-) albo ze swoją smoczycą lepi makowiec, hehe

@Dyl Sowizdrzał: zdziera siarkę z zapałek pod Wawelem. Robi drinka dla wawelsmoka. Oby nam przez pomyłkę prezydenta znów nie wysadził. Macierewicz się nie rozdwoi bez misia.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2016 grupa EIOBA. Wrocław, Polska