Login lub e-mail Hasło   

Zamiast botoksu - mezoterapia.

Mezoterapia to forma walki z przemijającym czasem i oznakami starzenia się skóry, takim jak zmarszczki czy starcze przebarwienia,
Wyświetlenia: 395 Zamieszczono 17/04/2017

Mezoterapia - sposób na zmarszczki.
 - usuń oznaki starzenia -
dermaroller
W 1952 roku, Micel Pistor, pewien francuski lekarz, zaczął leczyć swoich pacjentów wstrzykując im leki bezpośrednio w okolice chorych miejsc. Uważał on bowiem, że wstrzyknięcie substancji działającej bezpośrednio w miejsce gdzie jest potrzebna dział o wiele lepiej, szybciej i efektywniej niż podawanie jej drogą konwencjonalną czyli np. za pomocą tabletki. Poza tym nie każdą substancję da się tak zaaplikować. Obecnie z dobrodziejstw tej metody korzystają min. cierpiący z powodu kontuzji stawów i mięśni sportowcy, ludzie uskarżający się na bóle migrenowe, czy przewlekłe bóle reumatyczne. Metoda ta została również wprowadzona do gabinetów kosmetycznych, gdzie pod nazwą mezoterapia pomaga pozbyć się zmarszczek, rozstępów, czy cellulitu.

A zmarszczki to problem każdego z nas. Pojawiają się po prostu w pewnym okresie życia i uświadamiają nam, że pierwszy etap młodości mamy już za sobą. Zmarszczki to znak, iż nasza skóra zaczyna się starzeć, że staje się mniej jędrna i mniej elastyczna. Wykorzystajmy więc zabiegi przeciwzmarszczkowe, jakie oferuje nam współczesna medycyna i kosmetologia.
Dziś więc kilka słów o mezoterapii, jej rodzajach i działaniu oraz o tym, że stała się, oprócz oczywiście operacji plastycznych i botoksu, wiodącym zabiegiem poprawiającym wygląd naszej skóry i niwelującym zmarszczki. I tak, dzięki nim, każda kobieta, nawet najbardziej zabiegana i zaniedbana może się przeistoczyć z Kopciuszka w królewnę.

Najprościej ujmując mezoterapia to taka odżywka dla skóry w strzykawce bądź w ampułce. Ze względu na metodę wtłoczenia substancji aktywnych pod skórę rozróżnić możemy kilka rodzajów mezoterapii. Są to :

Mezoterapia mikroigłowa
metoda ta polega na wstrzykiwaniu pod skórę substancji czynnych czy gotowych "koktajlów" mających zadziałać w danym miejscu w pożądany przez nas sposób.do wykonania mezoterapii mikroigłowej niezbędny jest kartridż oraz urządzenie, które ma możliwość regulacji prędkości pracy igieł od 60 do 170 uderzeń na sekundę.

Derma Roller-
czyli wałek naszpikowany mikroigiełkami - jest to łagodniejsza forma mezoterapii igłowej. To tez jeden ze skuteczniejszych sposobów na odmładzanie i pozbycie się zmarszczek. Derma Roller przeznaczony jest dla osób, które chcą wygładzić zmarszczki, poprawić kondycję skóry, zniwelować blizny po trądziku i sińce pod oczami. W wyniku zabiegów skóra odzyskuje jędrność i zdrowy kolor, a także staje się nawilżona i elastyczna.

Mezoterapia bezigłowa -
chyba najbardziej komfortowa i najbardziej bezpieczna metoda - stanowi bowiem alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej i derma rollera. Jest ona innowacyjną metodą, polegającą na transporcie substancji czynnych w głąb skóry właściwej. Umożliwia nam to kilka czynników. Są to m.in. : pole elektryczne, wykorzystujące zjawisko elektroporacji oraz fale ultradźwiękowe (w przypadku sonoforezy.) W zwiazku z tym, że podczas zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, nie ma też ryzyka pojawienia się podrażnień.

Pamiętajmy jednak, że zmarszczek nie da się usunąć. Można jednak zadbać o to aby były niewidoczne lub widoczne w niewielkim stopniu. Zapobiec możemy również tworzeniu się nowych. Mezoterapia więc to najnowocześniejszy, nieinwazyjny, lub mało inwazyjny, system odmładzania skóry, spłycania zmarszczek ale także redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej, który Jest wspaniałą, niskokosztową alternatywą dla botoksu i operacji plastycznych, na które nas nie stać. 


Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2088
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 810
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 854
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1483
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1281
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 415
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 932
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 960
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 671
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 648
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 695
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 969
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1112
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 572
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 579
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska