Login lub e-mail Hasło   

Jolanta Brzeska "popełniła samobójstwo" poprzez podpalenie się w środku lasu.

Oto do czego była zdolna mafia reprywatyzacyjna foto: Mateusz Opasiński (Wikipedia / CC by SA 3.0) Kiedy kilka lat temu urzędnicy do spółki z sędziami w majestacie...
Wyświetlenia: 381 Zamieszczono 18/04/2017

 Oto do czego była zdolna mafia reprywatyzacyjna


foto: Mateusz Opasiński (Wikipedia / CC by SA 3.0)

Kiedy kilka lat temu urzędnicy do spółki z sędziami w majestacie prawa zatwierdzali kolejne skandaliczne reprywatyzacje jedyną siłą, która mogła ten proceder zatrzymać, byli wówczas lokatorzy przejmowanych kamienic. Jolanta Brzeska była ich przedstawicielem. Głośno domagała się wstrzymania procesów reprywatyzacyjnych. I nie chodziło jej o pieniądze, za które "spadkobiercy" nabywali nieruchomości, lecz o ludzi, którzy z tego powodu byli wyrzucani na bruk. I właśnie dlatego Brzeska musiała dokonać samospalenia w środku lasu...

          


            

Jolanta Brzeska mieszkała w kamienicy, którą w 2006 roku przejął "przedwojenny spadkobierca". Od tego czasu zaczął się jej prywatny koszmar. Pełnomocnik nowego właściciela, niemal natychmiast po przejęciu kamienicy, jednostronnie rozwiązał umowę najmu kwaterunkowego i po raz pierwszy podniósł jej czynsz. Potem były kolejne podwyżki czynszu, aż doszło do sytuacji, w której opłata ta zaczęła znacznie przekraczać otrzymywaną przez nią emeryturę. Za zaległość w płatnościach Brzeska otrzymała w końcu nakaz eksmisji.

       


   

Takich jak ona było więcej. Razem z innymi ludźmi pokrzywdzonymi przez dziką reprywatyzację założyła Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów. Brzeska zaczęła również uczestniczyć w protestach związanych z realizacją innych wyroków eksmisyjnych. Udzielała wsparcia moralnego oraz służyła samodzielnie zdobytą wiedzą prawną. Prowadziła też rejestr spraw eksmisyjnych, ich postępu i przebiegu. Często uczestniczyła w obradach warszawskiej Rady Miasta, domagając się przyjęcia i realizacji postulatów związanych z obroną lokatorów w związku z dziką reprywatyzacją. Jedno jest pewne - była bardzo niewygodna dla mafii, która wyspecjalizowała się w "odzyskiwaniu" przedwojennych majątków Warszawy

1 marca 2011 Jolanta Brzeska wyszła z domu. Okazało się, że już nigdy do niego nie wróciła.
Sześć dni później została znaleziona martwa w Lesie Kabackim pod Warszawą. Jej ciało było spalone. Dopiero badania genetyczne potwierdziły jej tożsamość.

Szokujące w tej sprawie było postępowanie organów ścigania, które w początkowej fazie śledztwa badały
hipotezę samobójstwa poprzez podpalenie siebie samej. Dopiero ekspertyza biegłych z 2013 roku ostatecznie wykluczyła tę wersję. Postępowanie w sprawie jej zgonu prokuratura umorzyła w kwietniu 2013 r. z powodu niewykrycia sprawców.

W ubiegłym roku minister sprawiedliwości i prokurator generalny
Zbigniew Ziobro nakazał wznowienie śledztwa w sprawie zabójstwa Jolanty Brzeskiej i powierzenie go prokuraturze spoza Warszawy. Równocześnie wszczęto postępowanie wobec prokuratorów prowadzących wcześniejsze śledztwo za - tu cytat - "rażące braki i zaniechania na pierwszym etapie śledztwa związanego z wyjaśnieniem okoliczności tragicznej śmierci Jolanty Brzeskiej". Ziobro zarzucił pierwszemu śledztwu przyjęcie błędnej kwalifikacji czynu, brak planu śledztwa, zaangażowanie niedoświadczonych prokuratorów i funkcjonariuszy, niedokładne oględziny na miejscu, gdzie znaleziono zwłoki oraz nieprzeprowadzenie wielu dowodów lub badanie ich długo po zdarzeniu.

Źródło: Jolanta Brzeska zamordowana! (Se.pl)
Źródło: Jolanta Brzeska (Wikipedia)

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1271
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1111
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 565
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 685
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 727
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 772
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 614
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 380
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 754
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

Lipski - znów dokonałeś odkrycia roku.

@Hamilton Starszy:
Tak tak wiem !

@Hamilton Starszy:
Tak jak ty o zamachu. I kto by pomyślał.
Zdolniacha z ciebie.

@milord36: przynajmniej tym razem udało ci poględzić bez błędu ortograficznego.

Warto wspominać takie osoby, jak ta pani, być może ktoś coś w sobie poczuje i ruszy w nim sumienie, może następnym razem ktoś nie odważy się zabić? W tamtym miejscu nie ma od dawna śladów po tym zdarzeniu. Obrzeże lasu Kabackiego, blisko parku w Powsinie, łatwo dojechać tam samochodem i żadnych zabudowań, uczęszczanych dróg w zasięgu wzroku.

@Janusz Nitkiewicz:
Aby takimi kategoriami myśleć trzeba być człowiekiem mieć serce.
A nie jak Hamilton Starszy mieć polodowcowy głaz.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska