Login lub e-mail Hasło   

Antyreklama

Nieudolna reklama jest najczęściej antyreklamą.
Wyświetlenia: 222 Zamieszczono 24/04/2017

Antyreklama.

Reklama to zespół działań mających na celu zainteresowanie towarem, usługami, terenem, firmą, osobą lub grupą osób. Najczęściej chodzi o namawianie do dokonania zakupów.

.

Antyreklama to reklama ujemna. Reklama na odwyrtkę.

Antyreklamą można oprawiać świadomie, nieświadomie lub „przy okazji” czyli mimochodem. Podobnie jest zresztą ze zwykłą reklamą. - Mówienie i pisanie o szkodliwości palenia i zażywania narkotyków może mieć następujące skutki uboczne. 1) Przypomina uzależnionemu, że powinien „zapalić”. 2) Wzbudza zainteresowanie młodzieży, która podejmie „eksperymenty”.

Podejrzewam, że nieumiejętne informowanie o szkodliwości może czasem przynosić więcej szkody niż pożytku.

.

Nieudolna reklama jest najczęściej antyreklamą.

Największe oddziaływanie ma reklama i antyreklama docierająca do odbiorców przy pomocy mediów. Wielokrotnie powtarzana powoduje oczekiwane a czasem nieoczekiwane skutki społeczne.

Polskie media i polscy dziennikarze usiłowali ostatnio z okazji Międzynarodowego Dnia Książki pobić rekord świata w zakresie reklamowej nieudolności.

Zmasowane audycje radiowe i telewizyjne, artykuły prasowe i internetowe miały promować czytelnictwo. Tak deklarowali ich autorzy.

.

A co to były za programy?

Czy wyobrażacie sobie wywiad z dyrektorem fabryki samochodów, który prosi o kupowanie określonych modeli ponieważ od trzech miesięcy nie ma pieniędzy na wypłaty dla pracowników?

Czy wyobrażacie sobie prezesa koncernu produkującego jogurty, który żali się, ze klienci prawie wcale nie kupują jogurtów z powodu takiego, że przerzucili się na picie soku pomidorowego?

Po takiej audycji następuje wywiad z klientem marketu, który twierdzi, że jogurty są za drogie a następnie kolejny wywiad z właścicielem krowy twierdzącym, że nie ma co jeść. Ani on ani jego krowa.

.

Nie wyobrażacie sobie takich audycji reklamowych?

Nie zetknęliście się z reklamami czytelnictwa emitowanymi z okazji Międzynarodowego Dnia Książki w mediach wszystkich opcji.

.

Nie słyszeliście tych jęków wydawców, autorów, księgarzy i profesorów ekspertów od marketingu. Tego biadolenia uroczyście skondensowanego z okazji obchodzonego przez nich święta.

.

PS. Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki sprzedałem w swoim Antykwariacie 3 (słownie trzy) książki i mnóstwo ludzi życzyło mi powodzenia w interesach. Bo bardzo szkoda byłoby, żeby taki dobry Antykwariat uległ likwidacji.

PSS. Też mam nadzieję, że ludzie zapomną o Międzynarodowym Dniu Książki i moja firma dochodowa od lat 30, nadal będzie dochodową.

.

Adam Jezierski

Podobne artykuły


15
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2100
47
komentarze: 20 | wyświetlenia: 24446
42
komentarze: 10 | wyświetlenia: 16802
40
komentarze: 31 | wyświetlenia: 51503
26
komentarze: 8 | wyświetlenia: 3431
24
komentarze: 21 | wyświetlenia: 2432
24
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2411
21
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1782
19
komentarze: 47 | wyświetlenia: 2008
19
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1091
18
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1644
17
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1514
17
komentarze: 28 | wyświetlenia: 1654
17
komentarze: 19 | wyświetlenia: 2691
 
Autor
Artykuł"Antyreklamą można oprawiać świadomie, nieświadomie lub „przy okazji” czyli mimochodem. Podobnie jest zresztą ze zwykłą reklamą. - Mówienie i pisanie o szkodliwości palenia i zażywania narkotyków może mieć następujące skutki uboczne. 1) Przypomina uzależnionemu, że powinien „zapalić”. 2) Wzbudza zainteresowanie młodzieży, która podejmie „eksperymenty”." Zgadzam się z panem w zupełności. Przecież, ...  wyświetl więcej

@Dyl Sowizdrzał: No toś mnie capnął:-)Ok.remis:-)

@Dyl Sowizdrzał:
Naucz się czytać.

Reklama najlepszego antykwariatu w Gdańsku, którego właściciel nie ma co jeść, bo sprzedał przez miesiąc 3 książki.
Trzech ludzi przyszło kupić książki, a całe mnóstwo się zleciało z życzeniami, by antykwariat nie uległ likwidacji.
Jesteś nie tylko wybitnym fizykiem, matematykiem, elektronikiem, antykwariuszem, ale i wybitnym bajkopisarzem.

@Hamilton Starszy:
Dzięki. Cieszę się, że czytałeś moje bajki pisane pod pseudonimem dr Cat Mrucuss.
Warto, żeby inni też poczytali. Podaję kilka linków.
http://eiba.pl/3
http://eiba.pl/w
http://eiba.pl/2vp

@Hamilton Starszy:
Z drugiej strony twoich opinii nie można brać na poważnie, ponieważ nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

@Adam Jezierski: Mruccusa polecam :)

@Adam Jezierski: niewiele rozumiem, ale w odróżnieniu od ciebie, nigdy sam sobie nie uwierzyłem, że jestem w czymś dostatecznie dobry. Nie sądzisz, że reklamowanie samego siebie jako wybitnego fizyka, inżyniera, pisarza, antykwariusza jest antyreklamą. Mam nadzieję, że przeczytasz to ze zrozumieniem. Podobno potrafisz czytać.

@Hamilton Starszy:
Inną często stosowaną metodą jest opłacenie klakierów.
Można płacić gotówką albo stanowiskami będącymi w nomenklaturze partii ...--:)))

@Adam Jezierski: ulubiony argument każdej miernoty, ja płacę moim klakierom w każdy wtorek od 7 - 17.

@Hamilton Starszy:
Ile płacisz i komu płacisz?

@Adam Jezierski: zapytaj Kitka. On wie lepiej. To kwoty sięgające milionów dolarów. On ma dokładne dane. Dla mnie milion w te lub wewte to pryszcz.

@Hamilton Starszy:
Jak będę w okolicach Mediolanu to zapytam Kitka.

@Adam Jezierski: będziesz pytał nie zbłądzisz.

@Adam Jezierski: mam nadzieję, że wybierając się do Mediolanu nie będziesz zaprzęgał koni. Gdybym był wybitnym fizykiem skorzystałbym z dobrodziejstw internetu.

przyznaję, że nie słyszałam. i może coś w tym jets. trochę jak te statystki mówiące o tym, ze tylko 37% Polaków czyta książk (o ile się nie pomyliłam) no i nie wiem tak naprawdę... w moim otoczeniu wszyscy czytają. tzn nie no, nie wszyscy, ale tak naprawdę to nie sądzę, żebym w swoim otoczeniu miała osobę, która nie przecztała choćby 3 stron w ciągu roku. i też trochę mnie drażnią te statystyki

@engii5: Ale czytanie 3 stron, sms-ów czy maili, to nie jest czytanie książek ;) Zdaje się, że cała ankieta z podsumowania 2016 roku dotyczyła książek, a nie czytania w ogóle.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska