Login lub e-mail Hasło   

Dla domu i pojazdu i rodziny - ubezpieczenie Assistance

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.multifinancial.pl/
W cieniu ubezpieczeń OC, AC i mieszkaniowego, znajduje się ubezpieczenie Assistance. Przyjrzyjmy się mu bliżej.
Wyświetlenia: 278 Zamieszczono 24/04/2017

Wszyscy właściciele samochodów mają obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC. Wielu ludzi wykupuje ubezpieczenie dla domu lub mieszkania. Niektórzy, bardziej przezorni podpisują umowę na ubezpieczenie na życie. W cieniu każdej z tych dziedzin znajduje się ubezpieczenie Assistance. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Jeśli typowe ubezpieczenie komunikacyjne, ubezpieczenie mieszkania czy ubezpieczenie na życie wiążą się z zadośćuczynieniem za poniesione straty, tak Assistance spełnia zupełnie inne funkcje. Ubezpieczenie to dotyczy dużo mniejszych, bardziej przyziemnych problemów i ma nam pomagać w zwykłych sprawach, oferując szeroki wachlarz usług.  Co ciekawie, ubezpieczenie to możemy nabyć nie tylko w agencji ubezpieczeniowej w Gliwicach, Katowicach, Łodzi czy każdym mieście, ale i często nawet w lokalnym banku, jako dodatek do karty kredytowej czy kredytu mieszkaniowego.
Na chwilę obecną przedstawiony opis Assistance nie wydaje się zbyt precyzyjny, jednak z racji mnogości jego możliwości i dziedzin życia, taki właśnie jest. Przejdźmy zatem do poszczególnych jego typów, by wszystko to lepiej wyjaśnić.


Assistance komunikacyjny
Jak zostało to wspomniane, każdy właściciel pojazdu musi mieć wykupioną polisę OC. Aby to zrobić, zgłaszamy wniosek przez internet lub udajemy się do agencji ubezpieczeniowej, aby z pomocą ekspertów wybrać najlepszy wariant. Bardziej zapobiegliwi wykupują jeszcze AC, tak aby w sytuacji, gdy to oni będą sprawcami, mieć z czego naprawić swój samochód. Jak widać, oba te ubezpieczenia działają po fakcie. Następuje zdarzenie, jest szkoda, którą to potem firma ubezpieczeniowa naprawia zwracając nam poniesione koszty.
Assistance komunikacyjny działa w momencie wystąpienia szkody. I odnosi się do szerszego grona czynników niż OC i AC razem wzięte. Obejmuje on pomoc w razie nie tyle wypadku co również awarii, braku paliwa czy przebitej opony. Dzięki temu ubezpieczeniu możemy liczyć na darmowe holowanie, samochód zastępczy, dowóz paliwa czy np. wymianę przebitej opony. Często w zimie Assistance ratuje nas, gdy rozładował się nam akumulator i nie możemy odpalić pojazdu. Jak widać są to drobnostki, ale w wielu przypadkach to właśnie taka pomoc jest nam częściej przydatna, niż ta związana z kolizjami i wypadkami na drodze.
Podstawowy pakiet Assistance komunikacyjnego często dodawany jest do ubezpieczenia AC w swojej najbardziej podstawowej, ubogiej wersji. Rozwiązania oferujące większe możliwości, jak np. samochód zastępczy czy przywiezienie popsutego samochodu z zagranicy wymagają dodatkowych opłat.

 

Assistance dla domu, mieszkania
Każdy kto ma dom lub mieszkanie wie, jak często zdarzają się w nim drobne awarie i usterki. Odpukać, prawdopodobieństwo pożaru czy wichury zrywającej dach z naszego domu jest dość niskie i jesteśmy przed tym chronieni za pomocą ubezpieczenia domu i mieszkania,.


Domowy Assistance chroni właśnie przed takimi „małymi katastrofami”, jak zatkana kanalizacja czy zwarcie w instalacji elektrycznej. Najczęściej w pakiet Assistance wchodzą usługi grupy fachowców: dekarza, hydraulika, elektryka, stolarza, szklarza i ślusarza. Niektóre pakiety oferują też naprawdę pogwarancyjną domowych sprzętów, takich jak piekarnik czy lodówka.

W sytuacji pożaru czy zalania mieszkania, ubezpieczenie to może zapewnić czyszczenie mebli, malowanie, czy transport ocalałego dobytku w inne miejsce.

Ten typ gwarancji jest udzielany bardzo często przez banki, jako dodatek mający skłonić nas do wyboru tego, a nie innego kredytu lub usługi, jak karta kredytowa i konto oszczędnościowe. Najczęściej jednak jest to Assistance w podstawowej wersji, dlatego jeśli jesteśmy zainteresowani tego typu usługą, udajmy się do firm zajmujących się ubezpieczeniem mieszkania i wypytajmy ich o szczegóły.

 

Assistance medycyny
Ta forma stanowi zwykle część pakietu ubezpieczenia na życie. Obejmuje najczęściej ochronę samego ubezpieczonego, jak i jego rodziny. Gwarantuje  pokrycie kosztów przewozu chorego, opieki poszpitalnej, jak np. wizyty pielęgniarek, lekarzy czy fizjoterapeutów. Ważnym elementem tego ubezpieczenia jest też możliwość pokrycia kosztów wypożyczenia/zakupu aparatury leczniczej i rehabilitacyjnej.

 

Assistance w podróży i prawny
Assistance w podróży łączy pewne cechy wersji komunikacyjnej i medycznej. Oferuje transport chorego do Polski, naprawę samochodu, czy transport w sytuacji, kiedy musimy szybciej skończyć nasz urlop. W jego skład często wchodzą też usługi tłumacza. Dodawany jest do ubezpieczenia, które wykupujemy w biurach podróży wyjeżdżając na zagraniczne wakacje.

Assistance prawny zapewnia pomoc prawną w szerokiej gamie sytuacji. Przygotowuje wzory umów, organizuje wizyty w kancelariach prawnych. Doradcy udzielają telefonicznych porad prawnych w nagłych wypadkach.

Wyżej wymienione dziedziny to tylko nieliczne z całej bogatej gamy rozwiązań, jakie oferują pakiety Assistance. Znaleźć możemy na przykład też Assistance informatyczny czy skierowany typowo do firm. Dlatego jeśli interesuje nas tego typu ubezpieczenie pomagające nam w problemach dnia codziennego, warto wybrać się do agencji ubezpieczeniowej i zapytać o ofertę dla siebie.

Podobne artykuły


7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2405
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 74952
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648663
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15340
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21776
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40694
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17595
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13257
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53494
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22915
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18343
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23526
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska