Login lub e-mail Hasło   

Recepta na zdrowie

Dosyć rzadko sprawdzamy stan swojego zdrowia. To poważny błąd, gdyż choroby cywilizacyjne dotykają coraz więcej osób.
Wyświetlenia: 298 Zamieszczono 27/04/2017

Błędne koło

 Nie każdy zdaje sobie sprawę, że choroby cywilizacyjne są przyczyną aż 80% zgonów. Na część przyczyn występowania chorób XXI wieku wciąż mamy bezpośredni wpływ. Co więcej, zmiana nie wymaga od nas wielkich wyrzeczeń i totalnego przeorganizowania dotychczasowego życia. Wystarczy, że zaczniemy od drobnych modyfikacji naszych zwyczajów, które zaowocują długotrwałą poprawą zdrowia. Wielu specjalistów zwraca uwagę na błędne koło związane z chorobami cywilizacyjnymi. Na przykład, zachorowanie na otyłość znacznie zwiększa ryzyko nadciśnienia czy cukrzycy typu II. Katalizatorem występowania współczesnych chorób jest często stres, którego rozładowanie jest trudne, ale nie niemożliwe. Najważniejsze, aby znaleźć taki sposób, który będzie dla nas najodpowiedniejszy. W walce ze stresem pomóc mogą zajęcia z medytacji czy pływanie, które redukują zarówno napięcie mięśniowe, jak i to związane ze stresem. Warto znaleźć sobie nowe zainteresowania, które pomogą nam się zrelaksować i odprężyć. Nie można też zapominać o badaniach, które pozwolą nam monitorować stan naszego organizmu. Prywatna Lecznica Certus oferuje dopasowany do płci pakiet badań dla menedżerów. Szczególnie zaleca się jego wykonywanie osobom, których praca dostarcza wielu obciążających czynników stresogennych.

 Jak często się myjesz?

 Zaskoczyło Was to pytanie? Odpowiedź na nie na pewno przyszła natychmiastowo. A co, jeśli by zapytać o to, kiedy ostatnio wykonywaliście badanie profilaktyczne? Tym razem odpowiedź pewnie nie była tak szybka. W przypadku chorób cywilizacyjnych profilaktyka odgrywa ogromne znaczenie. Regularne badania powinny być dodatkowo wsparte zdrowymi nawykami żywieniowymi oraz odpowiednią dawką aktywności fizycznej. Przekąska w postaci batonika dostarcza około 200 kalorii, a spożywana codziennie wpływa na szybki wzrost wagi, zmierzając nieuchronnie do otyłości. Wiele osób zakłada również, że skoro spożywanie gorzkiej czekolady, zawierającej minimum 70% kakao, to zdrowa alternatywa dla pozostałych słodyczy, więc może jeść ją bez negatywnych konsekwencji. Dwie kostki dostarczają ponad 200 kcal, co zwiększa naszą dzienną dawkę przyjmowanych kalorii i powoduje tycie. Tak samo jest z jogurtami owocowymi, które z pozoru pożywne, w swoim składzie nierzadko zawierają znaczne ilości cukru. Kolejnym niezdrowym nawykiem, który dotyczy współcześnie wielu osób jest palenie papierosów. Warto wiedzieć, że wypalenie jednego skraca  życie aż o 8 minut! Dodając do złej diety i nałogów brak aktywności fizycznej, znacznie podnosimy ryzyko zachorowania na miażdżycę. Zalecana dawka ruchu to treningi ok. 3-4 razy w tygodniu. By w pełni czerpać satysfakcję z ćwiczeń warto zacząć od wykonania specjalnych badań, które sprawdzą nasze predyspozycje zdrowotne. Taki pakiet testów możemy znaleźć, np. w ofercie Prywatnej Lecznicy Certus w Poznaniu. Błędy żywieniowe, stosowanie używek oraz lekceważenie roli aktywności fizycznej w naszym życiu jest głównym powodem rozprzestrzeniania się chorób cywilizacyjnych. Co gorsza, wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ich styl życia wpływa na rozwój takich dolegliwości jak cukrzyca czy nadciśnienie. Warto zadbać o profilaktykę, która pomoże wykluczyć ich występowanie, bądź pozwoli w porę podjąć odpowiednie leczenie, poprzez dedykowane komplety badań m.in. Pakiet Cukrzyca, Nadciśnienie czy Palacza dostępne w poznańskim Certusie.

 Daj dobry przykład

Regularnie chodzimy do fryzjera, kosmetyczki i kupujemy nowe ubrania. Oprócz dbania o wygląd nie wolno zapominać o kondycji naszego ciała. Już niewielkie zmiany prowadzą do poprawy funkcjonowania organizmu. Co ważne, dbając o swoje zdrowie, dajemy też dobry przykład dzieciom. To starsi są dla nich wzorem do naśladowania. Pokazujmy im zatem, jak ważne są dobre nawyki i profilaktyka prozdrowotna. W ten sposób przyczynimy się do zmniejszenia występowania chorób cywilizacyjnych.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1480
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1585
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1206
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2043
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2903
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2420
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1537
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 981
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 800
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 532
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2322
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1643
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 678
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska