Login lub e-mail Hasło   

Czy warto zainstalować klimatyzację w swoim domu?

Klimatyzacja w mieszkaniu nadal jest w dużej mierze luksusem. Urządzenie klimatyzacyjne posiada sporo zalet, lecz nie jest to jednak najtańsze rozwiązanie.
Wyświetlenia: 371 Zamieszczono 28/04/2017

Zanim zdecydujemy się na zainstalowanie klimatyzacji w naszym mieszkaniu, warto poznać kilka szczegółów na ten temat.

Wady i zalety

 

Klimatyzator w prywatnym mieszkaniu może okazać się zbawieniem dla osób, które cierpią z powodu upałów. Dzięki niemu nie tylko odetchniemy z ulgą w ciepłe dni, ale nawet sami będziemy mogli regulować temperaturę w pomieszczeniach. Jest to bardzo dobre rozwiązanie również w okresach przejściowych. Dzięki klimatyzacji mamy również wpływ na wilgotność powietrza, dzięki czemu możemy uniknąć rozwoju grzybów i pleśni.

 

Jak już wcześniej było wspomniane, klimatyzacja nie jest najtańszym sposobem na obniżenie temperatury w mieszkaniu. Często ma też naraża nas na różnego rodzaju infekcje związane z układem oddechowym. Jest to spowodowane częstą i nagłą zmianą temperatury. Jest to niebezpieczne głównie dla dzieci oraz osób starszych.

Nie warto również wierzyć w mity dotyczące klimatyzacji, często pochodzące z epoki starych modeli. Wiele osób twierdzi, że klimatyzatory są nośnikiem infekcji oraz grzybów. Należy więc zaznaczyć, że nowoczesne urządzenia posiadają specjalne filtry i zabezpieczenia, które chronią przed tego typu drobnoustrojami. Należy jednak w odpowiedni sposób korzystać z klimatyzatora i odpowiednio często go serwisować.

Urządzenia równią się cenowo, jednakże wpływa na to moc, głośność pracy oraz design.

 

Na jaki klimatyzator się zdecydować?

 

Wybierając klimatyzator, należy sugerować się przede wszystkim powierzchnią naszego mieszkania. Musi on „udźwignąć” taką przestrzeń, aby zapewnić równomierne chłodzenie w każdym zakątku. Na rynku dostępne są klimatyzatory w pełni zautomatyzowane, przeznaczone głównie do dużych mieszkań oraz przenośne, które często wykorzystywane są do w celu chłodzenia mniejszych pomieszczeń.

Zawsze warto również zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania, długość gwarancji oraz funkcje dodatkowe. Droższe urządzenia z reguły są bardziej zaawansowane technologicznie, posiadają więc kilka dodatkowych i ciekawych funkcji. Wśród nich jest często możliwość dogrzewania pomieszczeń, pełna regulacja wilgotności oraz sposobność oczyszczania powietrza. Tańsze modele często posiadają jedynie funkcje chłodzenia, przy czym niestety jednocześnie osuszają je.

 

Jak widać, wszystko zależy od naszych oczekiwań, warunków mieszkaniowych oraz jak to w większości przypadków wynika – możliwości finansowych. Klimatyzacja w mieszkaniach cały czas jest pewnym wyznacznikiem luksusu, lecz zanim zdecydujemy się na jej zainstalowanie, zastanówmy się czy tak naprawdę jej potrzebujemy.

Sprawdź koniecznie ofertę: Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 62028
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31759
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 33231
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64374
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65727
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29738
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23883
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 29200
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24414
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26763
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 13036
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska