Login lub e-mail Hasło   

Jakiej płci jest Bóg Miłości

Dylematy logiczne różnego rozumienia Monoteizmu
Wyświetlenia: 1.969 Zamieszczono 28/04/2017

Jakiej „płci” w ogóle jest Bóg -jak rzekomo jest Bogiem “Miłości “ ?

Może jest Obojniakiem ( i kobietą i mężczyzną zarazem) -lub nielepiej aby Bóg Miłości był piękną Kobietą jak “Wenus” lub Matką -zamiast siwym brodatym “Starym Dziadem” -do straszenia dzieci po nocach lub chociażby neutralnym Wszechtronnym Obojniakiem , które przecież zdażają się w naturze raz na milion urodzin -też z winy lub ironii Boga .

Dlaczego akurat Bóg Izraela był przedstawiany jako wojowniczy mężczyzna- Wódz plemiania a nie na przykład łagodna kobieta wyrażająca się łagodną “poezją kobiecej miłości”- zamiast językiem groźnego Tyrana i Wodza armii wycinającej w pień sąsiednie od Żydów plemiona biednych i pokrzywdzonych przez Żydów pasterzy !

Papieża Jana Pawła I otruto w Watykanie ,który twierdził że "w idei Boga jest więcej z kobiety niż z mężczyzny".

Długowłosy Jezus o wyglądzie niegroźnego Hipisa w dzisiejszych czasach mógłby być chętnie obsadzany w rolach filmowych kochanków-amantów wszelkich “Marii Magdalen” ,a nie rewolucjonistów (jak kaliformijski Schwarzeneger czy Rambo z karabinem maszynowym zbawiajacy świat wycinaniem przeciwników “Demokracji po Amerykańsku”).

Jezus dziś więcej “zwojowałby” swoją “poezją miłości” jako śpiewający poeta z gitarą w ręku na scenie -jak J.Lenon czy Coen ( lub Niemen od piosenki “Dziwny jest ten świat”) -niż jako wymachujący pożółkłymi starodrukami “bosy krzykacz” w damskiej sukience po kostki na krakowskim Rynku -skąd zaraz zabrałaby takiego "Ulicznego Nauczyciela" Straż Miejska na badania psychiatryczne do Wariatkowa.

Ale tu pojawiają się ciekawe dylematy logiczno-teologiczne w obrębie monoteistycznych religii -bo Bóg Miłości nie może z natury być sam ( wg koncepcji chrześcijan -a odwrotnie do np. islamu) -bo “do miłości jak do tanga” trzeba najmniej “dwojga” ,a owocem miłości jest trzecia osoba ( jak dziecko jest „owocem” miłości ojca i matki). Tak więc powstała też idea “Trójcy świętej”.

Jest to więc inaczej pojęty monoteizm niż groźny i samotny Bóg -Przywódca stada tylko “Wybranego narodu żydowskiego” w Judaiźmie -czy podobne samotnicze pojęcie Boga Abrahama-czyli Allaha w Islamie ( który rozwinął się od tegoż samego żydowskiego Boga „Abrahama, Izaaka i Jakuba”).

Islamiści wierzą w Boga żydowskiego Praojca Abrahama jak w przywódcę -samca Alfa „stada baranów”-Żydów , bo za „baranów” uważaja Żydów i z nimi walczą. Ale islamiści walcza też między sobą jak „jeden baran z drugim” ( np. Sunnici z Szyitami)-podczas gdy chrześcijanie dawno już przezwyciężyli dawne podziały religijne w filozofii Ekumenizmu- podobnych i wspólnych „najwyższych wartości” -przez co nie warto się zabijać.

Dobro (w ujęciu filozofów chrześcijańskich-„Patrystyków” ) dlatego jest “dobre”, bo jego logika polega na tym ,że chce właśnie dobra innych i chce się “dzielić” -szczęściem i dobrem- bo cóż to byłoby za „dobro” ,którego nikt nie widzi, nie słyszy i nikt nic z niego nie ma ?

Bez zauważenia -bez działania i bez dzielenia się nie byłoby Dobro -„Dobrem”.

Dlatego Bóg Miłości w chrześcijaństwie z samej swej logiki nie mógłby być sam i „sam się kochać ze sobą” (ak masturbujący się w ukryciu egotyk )- tylko z natury idei Dobra ,które musi się dzielić dobrem aby było widziane „dobro” stwarzał świat zdolnych do pojęcia tego stworzeń.

Tak powstała też w neoplatoniźmie chrześcijańskim ( i w tzw. gnozie) logika chierarchii różnych Eonów (na różnym poziomie rozwoju ducha) -od prymitywnych do „pół zwierzęcia pół ducha” jakim jest człowiek -po przekraczających możliwości ludzkie Aniołów (czy UFO-ludków lub Demiurgów ) -jako logiczny skutek rozwoju poziomów logiki ducha.Tak zatem przedstawiliśmy antynomie pojęcia „Dobrego Boga” , które to Dobro jednak różni się w powyższych religiach monoteistycznych.

Pytanie kogoś dlaczego ma wierzyć w Boga -jak nie widział Boga jest tak samo odwrotnie postawione “na głowie “ i takim samym przyznaniem się do „ślepoty serca” jak pytanie dlaczego ma wierzyć np. w miłość matki do siebie lub miłość żony lub miłość dziecka - jak coś takiego nie widzi, nie da się „dotknąć i zważyć” i nie zaznał lub nie wie co to ( jak ślepy na świat egoista co nigdy nikogo naprawdę nie kochał) .

Miłości nie zobaczy ktoś kto jest na nią “ślepy”- i wielu jest takich ludzi „ślepych, głuchych i upośledzonych” - i idą przez całe życie tacy ślepi , zatwardziali- ( tzw.“twardziele” ) lub podli jak “zezwierzęceni podludzie”- ( “homo homini lupus” wg filozofii Hobbsa - “człowiek człowiekowi wilkiem “)

Ale czasem nawet pies “bardziej kocha” swego pana i jest o tyle „mądrzejszy” od swego gnębiącego go właściciela- stąd nie dziwi mnie , że w neoplatońskim świecie “kręgów duchowych” ( lub pojęciu „Mandali” filozofii Wschodu) ważniejszy jest poziom „rozwoju duchowego” istot żywych w wyczuciu najwyższych idei ( w tym Miłości) niż kim jest ta istota- czy „zezwierzęconym człowiekiem” czy „mądrzejszym” od swego właściciela psem.

W tym znaczeniu na różnych poziomach tegoż rozwoju „kręgów duchowych” znajdować się mogą „źli i niemądrzy” ludzie lub „dobre lub złe” psy, lwy czy inne stworzenia. W znaczeniu “reinkarnacyjnym” buddyzmu tzw. “złe” zwierzęta ( -w tym “glisty i robale ludzkie ” ) to prymitywne duchy “złych i głupich prymitywów”-w tym ludzkich podludzi ,co się ztrzymały w spirali rozwoju ducha .

W hinduiźmie i w Kalkucie „matka Teresa” zajmowała się m.in. „biednymi i chorymi Pariasami” dlatego, że sami hinduiści w systemie kastowym nie chcieli im pomagać uważając (wg hinduizmu), że bieda i choroby tej najniższej kasty są ich „karą-karmą” za zło wcześniejszych wcieleń i sami sobie są winni swojej „karmy”.

Z kolei w rozwoju spirali „Mandali duchowych” w buddyźmie mało istotny jest świat materializmu – bo najważniejszym celem życia od czasów szczęśliwego życia dziecka przy matce (o którym to celu wielu zabieganych później za “Mamoną” ludzi zapomina) jest -czy ostatecznie po zatoczeniu kręgu „akrobacji i fikołków życiowych” osiągnąłeś “ Ty Tłumanie Życiowy” taką jak w dzieciństwie szczęście, miłość i spokój ducha -co bez harmonijnego i dobrego współistnienia z innymi ludźmi i zwierzętami domowymi lub w samotności egoisty jest niemożliwe.

W ogóle dzieci mają lepszy dostęp do „mistycznych” pokładów człowieka i do podświadomości w marzeniach sennych i kontaktów transcendentnych z „Zaświatami” niż te same dzieci jako dorośli, gdzie następuje „usztywnienie” myślenia przez edukację i twarde realia życiowej walki o „byt i przetrwanie” w dżungli ludzkości. Nawet w badaniach EEG mózgu małych dzieci dominują inne (i o niższej częstotliwości ) „fale mózgowe” , które sprzyjają wyczuciu innych wymiarów i interferencji z polem magnetycznym ziemi .

Ale nie o to chodzi w życiu by „wiwijać fikołki” i tylko walczyć ze wszystkimi bo „tylko pieniądze się liczą” -tylko tacy ludzie jako „staruchy” stwierdzają na koniec życia po domach starców , że tylko miłość i szczęście bliskich się liczy ,o czym w czasie wywijania „fikołków życiowych” w środku życia zapominali . Na starość z powrotem stary człowiek jak małe dziecko cieszy się z najprostrzych czynności domowych i odruchów życzliwości innych ludzi i swoich bliskich -i to ostatecznie jest ich szczęściem ( a wielu na starość niedoczekuje szczęścia ) .

Nawet bogacz nie kupi pieniędzmi lub krzykiem czyjegoś szacunku lub miłości kochanki- bo na to sobie trzeba inaczej “zasłużyć” u ludzi- bo nie można np. “mieć miłości” lecz co najwyżej “być lub nie być” kochanym przez innych .

Stąd w tej „logice serca” -i w buddyjskiej „ filozofii karmy” nawet niebogaci, skromni ludzie -a nawet „dobre bo kochające” psy są bardziej „szczęśliwi “ i na wyższym poziomie „Mandali” rozwoju duchowego niż „ślepi i głusi” bogacze lub różni „wojownicy i napakowani twardziele” - trenujący “mięśnie i głupotę” (zamiast rozum i ducha).

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1272
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1112
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 567
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 689
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 730
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 776
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 629
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 383
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 755
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Cóż ...
Płeć jest kategorią ludzką ...

@Koriolan: Koriolanowicz, a sarny, niedziwiedzie, biedronki to przez zapylenie ?
Widzisz, swistak twierdzi, ze Jezus nauczyl wszyskie stwory jak zatykac ....te otwory !

@zakrawarski: no dobra ... źle się wyraziłem :-)))
Plac jest kategorią tego swiata ...
.
No i biedronki już mogę z biedronkami (znaczy samiczki z samicami)
:-))))

  swistak  (www),  30/04/2017

Prawdę objawił Jezus Chrystus i zawarł w ewangelii. Szukanie jej w innych religiach to strata czasu.

@swistak: Artykuł tak jak Eliade- nie krytykuje ideii wartości chrześcijańskich -tylko szerzej porównuje idee Duszy- jak w Życiu po Życiu ,gdzie "Anioły" nie odpytują "trupa w tunelu śmierci" o żadne dogmaty -tylko po prostu na ile kochał ludzi.

  Hamilton,  30/04/2017

@swistak: Prawdę objawił ojciec Tadeusz i zawarł w Radio Maryja. Zaprawdę powiadam ci, szukanie jej w innych telewizorniach to grzech i strata czasu.

Amorficzna świadomość chciała poznać samą siebie, dlatego stworzyła to wszystko... :-)

@Ziemowit Howadek: inne teorie mówi, że był jakiś błąd, zdarzenie ....
A jaka jest prawda ?

@Koriolan: Każda teoria musi odzwierciedlać jakąś logikę, która najlepiej jest rozpoznana przez matematykę... Jestem tego pewien.
https://img.webme.com/pic/4/4e(...)r-1.jpg

  nse,  06/05/2017

@Ziemowit Howadek: "Amorficzna świadomość chciała poznać samą siebie, dlatego stworzyła to wszystko... :-)"
...
Coś w tym jest, ja zacząłem budować różne modele by rozpoznać granice własnego szaleństwa, nie wierzyłem w słowa mądrali którzy podpierając się teoriami Autorytetów twierdzili że to co myślę jest niemożliwe ;)

@Mariusz Kajstura: Na tym polega rozwój, że przestajesz patrzeć jednostronnie i widzisz różne aspekty z wielu stron. Im trudniejsze sprawy ujmujesz, tym lepiej. Najtrudniej wyjść dualizmów, własnych przekonań, utartych schematów, aby w końcu mieć otwarty umysł. :-)

  nse,  07/05/2017

@Ziemowit Howadek: Dlatego mój pogląd w kwestii wiary jest inny niż powszechnie przyjęty, widzi się możliwość tam gdzie inni jej nie dostrzegają i pomimo trudności, a czasem wątpliwości realizuje się swoją wizje, w jednym miejscu coś się zatrzaskuje w drugim otwiera :)
Większość ludzi pytanych o wiarę zakłada że wiara to religia, czym wskazują że pomylili wiarę z tradycją. Jakimi ludzie dys ...  wyświetl więcej

@Ziemowit Howadek: he he ...
Logika jest niezła ... Ale jak objąć logiką coś co stworzyło logikę ?
To samo z matematyką. Matematyka jest jedynie ułudą dajaca strachliwym ludziom pewność, że się nie zgubia.
Oto Twoja pewność :-)))

@Dyl Sowizdrzał: Osąd na osądzie i zaszufladkowanie niewypowiedzianego - to droga do nikąd. Poczytaj Steinera, na pewno nie jest jezuitą. Kto myśli głową, ten myśli o dupie. Matematyka króluje. :-)

@Koriolan: Idąc drogą abstraktu, nie umiemy zadać pytania. Tam już nie ma logiki, nie mamy o co pytać. Trzeba poznać coś, aby wiedzieć, że jest inna możliwość, poza pojęciem. Tam nie ma nic, co znamy i to jest fascynujące! :-)

@Ziemowit Howadek: jesteś niezły jak na mój gust. Niestety widzę też w Tobie jakieś zaciachy ... wygląda to tak jakby to była dla Ciebie wiara. Jakbyś o tym przeczytał.
Przeskakujesz z logiki na matematatyke a potem na metafizykę w niespojny i nieuporzadkowany sposób ...
Byłem ciekawy Ciebie ...
Hmm ...
Może podaj swoją ulubioną lekturę ?

@Ziemowit Howadek: sorry już sprawdziłem ...
Jeśli to Steiner to nie musisz odpowiadać. Zobaczę o czym on pisze. Jeśli wolisz innego autora to napisz ... może akurat znam.

@_serpico_: nie przeszkadzasz. Fajnie, że się sam zaspokajasz w Internecie. To dobe miejsce. Jest tam dużo wiedzy starczy Ci na kilka żyć :-)))
Miłych snów :-)))

  nse,  06/05/2017

Bóg jest osobowością Duchową nie posiada płci jest całością, taką jak "Białe Światło", a dokładniej pełne widmo fal elektromagnetycznych jako uniwersalna forma energii to my w swej ograniczoności próbujemy nazywać i określać na potrzeby własnych możliwości rozumienia :)

@Mariusz Kajstura: Brakuje pojęć na określenie tego wszystkiego, co jest Bogiem. Każde stwierdzenie coś ogranicza. Logika załamuje się. Wszystko jest po coś. Najtrudniejsze jest zrozumienie jednoczesności, że coś, co doświadczamy, istnieje i jednocześnie nie istnieje zarazem. Rzeczy nie są takie, jakie wydają się być, ale nie są też inne.

  nse,  07/05/2017

@Ziemowit Howadek: Oglądając jak wygląda ruch w świetle migającego stroboskopu widać poruszające się cyklicznie przedmioty w kilku pozycjach jednocześnie zatracając pojęcie ruchu, opisujemy to co widzimy i te opisy stanowią kompilacje tego co obserwowane z możliwościami obserwacyjnymi.
Ile różnych obserwacji trzeba zweryfikować pod wpływem nagrań kamerą szybko klatkową lub wolno klatkową ??

  nse,  07/05/2017

@Dyl Sowizdrzał: Mi już na szczęście tak hormony nie buzują jak kiedyś, dzięki temu otrzymałem szanse oglądania rzeczywistości z perspektyw które nie są dostępne dla Facetów spacerujących z wiecznie twardą pytą ..., moim zdaniem ludzie pod wpływem propagandy dali się zatrzasnąć w świecie "orgazmów". Gdzie tylko nie spojrzeć to tylko "dupy" na tabloidach, reklamach w pogaduchach, nie długo zamiast mózgu w czaszce będą penisy i cipki ..., bo po co człowiekowi mózg, skoro myśli pytą ??

  nse,  07/05/2017

@_serpico_: Czymś innym jest półnaga kobieta w reklamie bielizny, a czymś innym w reklamie warsztatu samochodowego albo na jabolu, papierosach, itp ..., nie baw się tymi erystycznymi sztuczkami, bo tak dla zabawy ja też zacznę i będzie nieprzyjemnie.
Ps. Zapomniałeś wspomnieć o "teletubisiach", albo o tych którzy doszukują się w bajkach Disneya atrybutów męskiego przyrodzenia i robią z tego ...  wyświetl więcej

  nse,  07/05/2017

@_serpico_: Jakbyś przeczytał uważnie co napisałem to widziałbyś że ten fakt oddziaływania hormonów na fizjologie nie jest mi obcy, jednak masz problemy z rozumieniem tego co czytasz :(
"Mi już na szczęście tak hormony nie buzują jak kiedyś"
Jak czytasz to staraj się myśleć nad tym co czytasz, a nie zachowywać się jak pies Pawłowa który gdzieś w tekście sobie wykopał kawałek kości i teraz pieści tym swoje podniebienie merdając ogonkiem. :))))))

  nse,  07/05/2017

@_serpico_: Jak na razie paranoje to Ty zrobiłeś pod artykułem Piotrka, zachowujesz się jak piesek który szczeka by zasłużyć na kość :)))))))
https://www.youtube.com/watch?(...)iKnZi3E

  nse,  07/05/2017

@Dyl Sowizdrzał: Większość reklam to takie małpowanie jeden od drugiego gdzie sens stosowania jakiegoś chwytu gdzieś został w oddali :)
Albo małpowanie w biznesie, kiedy w ciągu kilku lat przykładowo w mojej dzielnicy bary zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu, a potem szefowie wzajemnie konkurując miedzy sobą zaczęli się tym piwem oblewać ku uciesze gawiedzi :))))))

  nse,  07/05/2017

@Dyl Sowizdrzał: "haha, trafne to z Lolkami ;-) dawno tego nie oglądałem i nie zastanawiałem się nad tym , haha ...heheh kurwa, nawet w dobranocce podprogowo feministki robią co chcą ;-) ale przykład uważam za dobry ! " ..., a "teletubiś pedał" to nie ? :)))))))))

@Mariusz Kajstura: he he ...
Niezły jesteś. Mam podobne zdanie :-)))
(Ad.serpico)

  nse,  07/05/2017

@_serpico_: Tak jak już śledzisz uczciwość Autorską na Eiobie, to tak statystycznie wskaż jaki jest odsetek artykułów czystego autorstwa ?? Zachowałeś się tam jak kura która gdacze z radości, bo znalazła ziarenko pszenicy na polu pszenicy :))))

  nse,  07/05/2017

@Dyl Sowizdrzał: " ... nie doceniasz jak widać ukrytej w reklamach propagandy ..." Oj, coraz bardziej doceniam i szczerze mnie to przeraża jak dostrzegam w jak łatwy sposób można ludziom zrobić wodę z mózgu w tym i mi.
Nie mamy zbyt mocnych narzędzi, by się jakoś przed taką nawałą propagandową obronić :(

  nse,  07/05/2017

@Dyl Sowizdrzał: o ku.., miało być pszenica :) Dzięki ;)

  nse,  07/05/2017

@Dyl Sowizdrzał: Broń Boże żebyś mi na słowo wierzył, a tym bardziej żeby ktoś przypadkiem mnie wziął za "autorytet" i zaczął polegać na tym co pisze. Brrr, teraz to mnie ciarki przeleciały ...

  nse,  07/05/2017

@_serpico_: Masz link skąd Piotrek to skopiował ? ... więc jednym komentarzem wystarczyło go wskazać, a ocenę faktu pozostawić czytelnikom. A tak to poczytaj sam zrobiłeś z siebie wielkiego inkwizytora Eioby :)

@_serpico_: spoko luzik :-)))
Admin działa ok :-)))
Przejdź się do nich i sprawdź :-)))

  nse,  07/05/2017

@Dyl Sowizdrzał: "teletubis również ..." Dlatego ja na miarę swoich skromnych możliwości staram się unikać nurtów propagandowych, jednak mnie to przeraża widząc w jak głębokie struktury społeczne potrafi ta propaganda odrywająca ludzi od realów wnikać ... Nie wielu to dostrzega, nawet jak coś świta to wolą szybko założyć "różowe okularki" i nie widzieć ...
...  wyświetl więcej

  nse,  07/05/2017

@Dyl Sowizdrzał: Wiesz idę wrócić do swoich realiów, sobie jakieś jedzonko przygotować i przy okazji przypomnieć co w życiu jest ważne ;)
Miłego Dnia
Ps.Lepiej tą dysputę przerwijmy zanim obaj się podkręcimy i zaczniemy tym przypominać buchające parą parowozy :))))))

@_serpico_: cieszę się bo życie jest piękne :-)))
A kręgosłup moralny mam po dekalogu :-)))
Lub z Internetu ...

@Dyl Sowizdrzał: he he ...
Odpowiem Ci cytatem naszego sławnego prezydenta ...
"Nie potwierdzam i nie zaprzeczam"
:-)))

@_serpico_: zrozumiałem Cię już dawno ...
Jak zresztą przeczytasz wyżej ...Maniek też i Piotr Wróbel też ... I wieku innych ...
Ale nie przejmuj się :-)))
Niczego to nie zmienia :-)))

@_serpico_: he he ...
Spoko luzik ...
Cóż ...
Bożena jest autentyczna ... porównaj sobie daty założenia konta :-)))
Detektywie ...

@_serpico_: he he ...
Nawet nie zauważyłeś, że Dul też to zauważył ...
Ale o to mniejsza. Tu nawet nie chodzi o ocenę Ciebie, chociaż określenie 'widzenie' też jest w jakiś sposób ocena. Trochę trudna jest granicą między oceną a stwierdzeniem. Nie podnieca mnie też bycie w takiej czy innej grupie. To tylko wyliczanka ... by jakoś do Ciebie dotrzeć ... Ale to i tak nieważne ... to tylko zabawa :-)))

  Koriolan,  07/05/2017

@Dyl Sowizdrzał: he he ...
Możesz dac z siebie więcej :-)))
Weź mnie porządnie opierdol ...
Czuję się jakbyś mnie chciał pocałować ...
A feee :-)))

  Koriolan,  07/05/2017

@Dyl Sowizdrzał serpico
.
WŁADCY EIOBY !!!
.
He he ha ....
:-)))

@Dyl Sowizdrzał : ...
Nie musisz szukać ... powtórzę Ci.
Chodziło o to, że kiedyś spotykałem się, miałem związki z kilkoma kobietami na raz. Było to ciężkie dla ciała i portfela. To chyba Ty napisałaś a ja potwierdziłem :-)))
W innym miejscu napisałem, że miałem regularne związki z kilkoma kobietami, które o sobie wiedziały :-)))
He he ...
już się możesz śmiać :-)))

@Dyl Sowizdrzał: czesio jest Super :-)))
.
A kobiety ?
Nadal Cię to podnieca ?
Sam im powiedziałem ... trochę na początku ukrywalem to, klamalem i kombinowałem Ale po kilku latach mi się znudziło kombinować i im powiedziałem wprost :-)))
Dermatolog nie był potrzebny ... A znasz jakiegoś dobrego ? Na razie nie potrzebuje ... Ale może kiedyś :-)))

  nse,  07/05/2017

@_serpico_: "Nic z siebie nie zrobiłem , to ludzie którzy gadają o moralności itd, okazali się bardzo "moralni" robiąc multikonta ..." Z tym możesz w wielu miejscach się mylić, ostatnio nieźle się uśmiałem jak Dyl walczył z wiatrakami "multikontami" jak z jednym, które tymi kontami niebyły :))))) Po tym widać jak takie osądy są dalekie od prawdy, tym bardziej że osoby z tych kont, też widzą tą don ...  wyświetl więcej

  nse,  07/05/2017

@_serpico_: Cały czas nic nie rozumiesz, jeden drugiemu nadepnie na odcisk to obaj zaczynają się mnożyć i wpadać w schizę, wtedy jadą po wszystkich jak karabinem maszynowym nie ważne czy strzelają we wroga czy kogoś postronnego. O tym że Dyl się myli w wielu przypadkach to widzę i widzą też Ci których atakuje, do tej schizy raczyłeś i Ty dołączyć i zamiast osiągać jakiś efekt sam robisz zadymę, a ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: ech ...
Nie denerwuj się tak Mariusz ...
To naprawdę nie ma znaczenia. Po prostu taki świat. Eioba to maleńka kopia Polski i świata :-)))
Fajnie jest to widzieć Ale nie ma się co denerwować :-)))

@Mariusz Kajstura: izka nie siedzi cicho ale jej się ulało. Rzygać mi się chce od dawna na te kłamstwa i debilizmy. W dupie mam oszczerstwa frustratów, którzy siedzą tu non stop głównie po to żeby lżyć i obrażać innych. To ze ktoś latami głośno szczeka nie znaczy, że ma racje. Zoe pisała z pasją. Odyn udowodnił, ze nikogo nie obchodzi jakość tekstów. Znudziło mi się walczenie z niczym. Dobrze mi t ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstur:"kurwa królami czego kolejnego szamba które żeście uczynili ??"-cześć Maniuś, aż mnie z butów wyrwało! Aleś dał!...no ale Maniuś, nie uważasz, że takie tworzenie multikont i oddawanie z nich głosów na "wybranych"jest trochę nieetyczne? Pół bidy, jeśli jeszcze są to głosy oddawane na kogoś, no ale tworzyć konto by głosować na samego siebie?

  nse,  07/05/2017

@_serpico_: A ty jakie masz życie ?, siedzisz i srasz w portal udając gościa i nie widzisz jak żałosne są twoje poczynania wczoraj prawie cały dzień siedziałeś na Eiobie i w nią srałeś !
Zresztą to już jest nudne :(

  nse,  07/05/2017

@szubrawiec: Pewnie że jest nie etyczne, ale jak chcemy mieć czysty i estetyczny portal to trzeba sobie zrobić zrzutkę i go utrzymywać w czystości, a debili z niego wywalać i będzie ok, niestety ludzie to co otrzymują za darmo potrafią tylko zasrać, eioba jest tego dowodem :(

  nse,  07/05/2017

@_serpico_: To po co te cyrki robisz ?

@Mariusz Kajstura: Aleś dzisiaj agresywny:-)To na pewno Ty po drugiej stronie?:-)

  nse,  07/05/2017

@szubrawiec: No ja w gniewnej postaci ;) ... też bym się mógł rozmnożyć, ale tego nie robię bo to jest głupie :) Jeden drugiego podkręca i srają oboje, szkoda tego portalu :(

@_serpico_: oczywiście, że masz prawo oceniać logo chcesz i jak chcesz ...
Ktoś Ci zebranie ? Nie ...
Niktorzy tylko próbują Ci wyjaśnić, że takie prawo ma każdy i jego ocena nie jest w niczym gorsza od Twojej ...
Tyle tylko, że nie Twoja :-)))

  nse,  07/05/2017

@_serpico_:
"Ja tylko ODPWIADAM" ... tak ? ... to policz sobie ileś tego nasrał tu i pod arem Piotra ?
A jak Dylowi odwaliło i jechał równo po kim popadło to cicho siedziałeś, a teraz bohatera zgrywasz, schodząc na poziom pospolitego trola ?
http://eiba.pl/1i

  nse,  07/05/2017

@_serpico_: "Jesuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu , zaraz przez Ciebie dostanę kolegium , bo sąsiedzi wezwą Policję hahhahahahahahhahahahaahahahha HAHAHAAHAAHAHAAHAHAHAAH ............padam :D "
Przykładowo co a za tekst, gościa na poziomie czy kwiczącej świni ?
Wiesz co z szacunku dla czytelników odpuszczam ci, bo nie wiesz co czynisz.

@Mariusz Kajstura: No niby widzę, że to Ty po nicku, myślałem raczej, że może kobita Cię wygoniła od klawiatury i pisze w Twoim imieniu:-).Słuchaj Maniuś,dla mnie to jak ktoś chce to niech ma i 10 nicków, będę miał tylko zagadkę kto jest kim, będzie wesoło:-).Tylko widzisz, niektórzy tutaj wstawiają swoje teksty, w pewien sposób rywalizują ze sobą o ten top 30, niech to będzie uczciwa rywalizacja, ...  wyświetl więcej

  nse,  07/05/2017

@szubrawiec: Zacytowałem wyżej przykładowy tekst gościa na poziomie :))))

  nse,  07/05/2017

@_serpico_: Miłego wieczorku :)

  nse,  07/05/2017

@_serpico_: ... :))))) ... a je Cię lubię i nic na to nie poradzisz :D

  nse,  08/05/2017

@_ser-pico_: Nie Ty mi będziesz dyktował warunki, z kim mogę czy nie mogę być w kontakcie !
"A potem możecie sobie tam o czymś pogadać, przykładowo obrobić mi dupę "
..., a co do tego te żyj sobie w tych swoich urojeniach, co myślisz że wszyscy nie mają ciekawszych tematów do omówienia ? Smrodzisz tu na eiobie i swoje żale wylewasz, ku.. co mam Cie przytulić i pogłaskać po główie ? . ...  wyświetl więcej

  nse,  08/05/2017

@Dyl Sowizdrzał: Wiesz że radio jest zbyt kanciaste, ups wróć serpico właściwie też ..., beeee teraz to se rzygnąłem :)
Ps. A co do multikont, przecież to dziecinada :))))) Co do zdjęcia tej ciuchci to pomyśl, bo żadne pendolino się z nią równać nie może, bo to jest super ciuchcia na miarę Eioby taka co w czasie przenosi ;)

  nse,  08/05/2017

@Dyl Sowizdrzał:"to ile tych lat do odsiadki wg ciebie dylu ma dostać ... bo czekam na lincz, nie chce mi się art o procesie kończyć ;-) " ...
haha, dożywocie z ukochaną żoną powinieneś dostać ..., tak żebyś pokochał i poczuł jak jest być kochanym :)

  nse,  08/05/2017

@Dyl Sowizdrzał: ..., a tą magiczną ciuchcią zostać przeniesiony w czasy bardziej sprzyjające rodzinie i trwałym związkom ... ;)
https://www.youtube.com/watch?(...)L-5HoE0

  nse,  08/05/2017

@Dyl Sowizdrzał:Przecież pisałem w kontekście Bajki, marzeń ..., wiem jakie są realia, wiem też że nie mamy takiej ciuchci która mogła by nas przenieść w normalniejsze czasy :(
Jak porzucimy swoje marzenia to co nam pozostanie ?
Ja nie rezygnuje z marzeń nakarmionych miłością, pomimo że dość twardo stoję na ziemi ;)

  nse,  09/05/2017

@_serpico_: pomidor :)

Ale tu się narobiło! Dziękuję wszystkim za dyskusję. Jak zwykle kończymy z niczym. Takie życie! :-)

@Ziemowit Howadek: dlaczego nam dziękuję są za dyskusję ? Czyżbyś był autorem tekstu ?

@_serpico_: nudzisz się ?
He he ...
Czy tylko heitowanie Cię kręci ?
Fakt ...
W necie dużo łatwiej jest heitować ... to nic nie kosztuje.
Tworzenie czegoś to zupełnie coś innego ...
Trzeba się pomeczyc :-)))

@_serpico_: już Ci wcześniej mówiłem, że wszyscy widzą kim jesteś. Po prostu nasz dużo gowna w sobie i zaczepuasz ludzi by to wyrzucić. Tak było z Izabella i pewnie innymi. Teraz starasz rozciągać moje Multi konta na organizację Polska Laicka. To typowy heit. To właśnie powiedział Ci Mariusz. Taki po prostu jesteś.
Owszem, gowno które z Dylem rozprzestrzeniacie tak śmierdzi, że ludzie stąd ...  wyświetl więcej

@Dyl Sowizdrzał: he he ...
O twórczości ... to mówiłem o Twoim artykule.
Już teraz rozumiem dlaczego ciągle mówiłeś, że by być dobrym pisarzem to trzeba się nameczyć :-)))
Faktycznie ... bluzgi z gęby idą Ci świetnie :-)))
Ale przy pisaniu artu to już co innego ...
Za bardzo się spinasz ...
Wyluzuj :-)))
.
Ad dziwki. ..
He he ...
Zastepujesz tu samcze runo ... widzę :-)))
Dobrze Ci idzie ... dawaj dalej :-)))

@_serpico_: robisz tak : wybierasz kość i obracają ja w zębach ...
.
Skalny kwiat to hipokrytka ... czytałem jej komentarze jak wywyższala się i wyżywała na innych. Lubi takie klimaty jak Ty, Dyl i inni ...
Izabella też nie jest święta i nie musisz jej tu co chwilę wyciągać. Nawet Dyl Ci to powiedział delikatnie, że masz z nią 'coś nie tak'.

@Dyl Sowizdrzał: he he ...
Podoba mi się Twoja pokora jako twórcy. Ale nie podobają mi się Twoja wnioski jakie wyciągnąłeś ...
"Zajebac wszystko co jest na zewnątrz" ..pomijając paniusię Skalna :-)))
Ale to Twoje zycie i możesz sobie z nim robić co zechcesz ....
Możesz napierdalać dalej :-)))
.
Wybacz, że nie przeczytałem wszystkiego co produkujesz i nie o ...  wyświetl więcej

@Dyl Sowizdrzał: ja pierdykam ...
Naprawdę jesteś fajny :-)))
Wiem, że nie rozumiesz wielu rzeczy ... Ale też nie musisz :-)))
To wyższa matematyka :-)))
.
Sorry za to poklepanie po plecach ...udziela mi się Twój dobry nastrój :-)))

@_serpico_: ech ...
To co napisałem, to było :-)))
Nie chce mi się w tym grzebać i kopiować cytaty.
Uważam jej twórczość podobnie jak Piotr Wróbel ...
Ale raczej nie pozwalam sobie na ocenę jej twórczości. Po prostu jestem nikim. Zresztą to samo napisałem do Piotra, że niepotrzebnie ocenia jej twórczość. I to samo pisałem do Ciebie ...
Niepotrzebnie oceniasz twór ...  wyświetl więcej

@Dyl Sowizdrzał: ja pierdykam ... naprawdę jesteś Super ...
Do tej pory mówiłem to trochę na wyrost ..
.
Ok madralo. ...
"Powiem Ci jak zagadniesz"
:-)))

@Dyl Sowizdrzał: na razie nie zgadles ...
:-)))
Próbuj dalej ....

  nse,  08/05/2017

@Koriolan: Ja teraz na to patrze jakby z wnętrza bańki mydlanej, tak jakbym był zamknięty w innym świecie ..., a ten sobie tylko oglądam jak świat który nie jest moim światem :)

  nse,  08/05/2017

@Dyl Sowizdrzał:Znam tą bańkę, przeżyłem już co nie co i cały czas uczę się korzystania z tej bańki, nawet w okolicznościach kiedy w mój samochód uderzył inny samochód na skrzyżowaniu i moje autko zaczęło tańczyć młynek to dzięki tej "bańce" zachowałem przytomność umysłu :) Czasem w pewnych okolicznościach otwierają się potencjały o których nie mamy pojęcia .
Mój samochód został skasowany, a mi nie spadł włos z głowy. :)

  nse,  08/05/2017

@Dyl Sowizdrzał: W ciągu ułamków sekund, można zobaczyć całą wieczność , chyba każdy kto ma dojrzeć powinien przejść przez takie doświadczenie, w tych ułamkach sekundy towarzyszy wyjątkowo głęboki spokój który chciało by się zachować w sobie na zawsze ...

@_serpico_: "Takie samo macie podejście do Skalnej jak ona, nie możecie jej "ugryźć" sensownie"
.
Nie chcemy jej ugryźć ... po co ? ...
Czy ja jestem jej pinczerkiem ?
.
To znaczy mówię w imieniu swoim i Piotra. Piotr ją tylko poklepal po plecach by zwrócić jej uwagę na hipokryzję i szczucie Dyla ...
Ale jest nazbyt gruboskórna - nie dotarło do niej ... ...  wyświetl więcej

@_serpico_: "Nieraz pisała wierutne bzdury..."
Czekaj bo się pogubilem. ... piszesz o Skalnej ? Czy o swojej ukochanej i znienawidzonej Izabeli ?
:-)))

@Mariusz Kajstura: Wiem o czym mówisz :-)))
Ktoś nawet świetny Art napisał ... coś o idealnym życiu bez emocji. Jako właśnie życie w takiej bańce.
Świetny Art to był :-)))
Wracając do tematu ...
Ja określam to inaczej. Bańka to ograniczenie a to co opisujesz, a właściwie co ja odczuwam to dystans. Widzę jak świat przepływa obok jakbym jechał pociągiem i zwiedzal życie : ...  wyświetl więcej

@_serpico_: potem dużo popisales ... wybacz ale mi się tego nie chciało czytać ...
....
Odpowiem Ci na Twoje teksty poniżej .... tylko przeczytam :-)))

@_serpico_: ech ...
Tak masz ta Ize wrabaną w mózg, ze ja piszę o Skalnej a Tu tylko Iza ...
Wylyzuj chłopie :-)))

@_serpico_: ad RD ... spoko luzik :-)))
Wszystko ok :-)))

@_serpico_: ad Maniek ...
Nie wiem czemu mam z Mariyszem nie gadać.
Nie zauważyłem nawet żebyście Wy mi tego zabraniali.
Jak macie monopol ... to sorry ...
W końcu jesteśta ...
.
WŁATCY EIOBY :-)))
.

@_serpico_: ...
Jezu ... co Ty znowu z tym obrońcą Izy wyskakujesz ...
Daj se z nią spokój ... ja wogóle o niej nie gadam ...
.
Wiesz co ... nie chce mi się już z Tobą gadać o tych Babach....
Ty i kim innym ja o kim innym ...
Żebym jeszcze coś wypił ...
.
Ziemiański i Achaja jest SUPER !!!

@Dyl Sowizdrzał: Fajnie :-)))
.
Nie powinienem Ci dawać rad ...
Bo jestem nikim w tym temacie.
Ale W TAKIM stanie powinieneś pisać arty czy inne rzeczy.
Luz i lekkość ...
Wiersz fajny ... podoba mnie się :-)))
Druga uwaga to potem używaj sumy "na siłę"
Tak jak Tu :
"... młotkiem hamuje wnet
az z garba wróbla odpada pled
. ...  wyświetl więcej

@Dyl Sowizdrzał: rady ...
No nie ... niestety nie mogę Ci udzielać rad bo byś przegonił Wielką Poetkę ...
To nie może być :-)))

@_serpico_: nie za specjalnie pamiętam ...
Rozmowy z Tobą są w zasadzie bez znaczenia :-)))
Choć czasem przyjemne :-)))

@_serpico_: pomidor heitetze :-)))

@Dyl Sowizdrzał: pomidor piure44 :-)))

Szacun dla chłopaków, co dają czadu, potwierdzam, że Rudolf Steiner wart jest lektury. Kiedyś walczyłem z demoniczną istotą i moje ja z multiwymiarów pokonało ją, w podobny sposób pokonują demony w buddyzmie tantrycznym, żeby to zrobić trzeba być bardzo świadomym i wyjść z sinusoidy = bardzo trudne!!!

@_serpico_: pomidor heitetze :-)))

@_serpico_: Ja widzę podobnie, ale Islam może też mieć korzenie w antyhinduizmie, judaizm z tego wyrósł... Moja ikonka, to zdjęcie mojej osoby z przedstawienia teatralnego, gdzie grałem Jezusa, do dzisiaj nie rozumiem jak powstał ten wizerunek? Większość ludzi powie przypadek, ale jaki fajny.

@_serpico_: techniczny, to nie tantryczny, nie tantryzm. Co do multiwymiarowych istot, każdy z Was istnieje w innych wymiarach i łączy się z sobą przyszłości przez czas teraźniejszy, a wymiarów we wszechświecie jest nieskończenie wiele. O tym wiedział już Riemann. Tylko nikt go nie zrozumiał.

@_serpico_: pomidor :-)))

  KoLo,  09/05/2017

@Koriolan: Czkawke masz. :-)

@Ziemowit Howadek: hmm ...
Opisuje to innymi słowami.
Owszem, trudne jest ruszenie z miejsca ...
"Najtrudniejszy pierwszy
Potem lęki idą w bok ..."
.
Bo. ... nie wiemy, że trzeba wykonać ten krok. Potem z górki ...
To znaczy trzeba się nie zapuszczac czy cofać i trochę dbać o świadomość. Trzeba też trochę uważać na ego. Czy Cię nie robi w konia ...
Reszta to czysta rozkosz :-)))

@koLo: nie ...
Rzygam heiterami Dyl i Serpico ...
Postanowiłem się zabawić :-)))

@Koriolan: Nie wszystko jestem w stanie ująć w słowa, ale słyszałem, że przeżyłeś coś podobnego, więc potwierdzę, że tak - zgadza się. :-)

@_serpico_: Wyobraź sobie, że w Twojej głowie, gdzieś w mózgu, krzyczy mała kropka, taki zaczynający się rak i chce przejąć kontrolę nad Twoimi myślami. Narzuca Tobie słowa, takie heitowanie. A Ty chcesz ciszy i nie myśleć. Próbujesz to powstrzymać z całych sił i widzisz poza ciałem, że Ty i ta istota, macie tyle samo siły w tej walce. I po dłuższym czasie mówisz sobie, mogę tak w nieskończoność w ...  wyświetl więcej

@_serpico_: pomidor heiterze :-)))

@_serpico_: pomidor heitetku :-)))

@_serpico_: pomidor ...

@_serpico_: Mam wrażenie, że nie wszystko co pisałem było jednoznaczne. Twoja odpowiedź jest podobna dla większości ludzi. Istoty demoniczne nie występują w multiwymiarach. Nic o tym nie pisałem, może to sprostowanie Tobie coś wyjaśni?

@_serpico_: pomidor

@Dyl Sowizdrzał: pomidor gowniany heitetze :-)))

@_serpico_: Dziękuję za Waszą obecność na Eioba, bo każdy z Was ma dla mnie wielką wartość. Mógłbym gdziekolwiek to napisać, padło przypadkowo w powyższym komentarzu.

@_serpico_: pomidor Ci nie wystarczy heitetze :-)))

@_serpico_: jesteś głupi pomidor ;-)))

@_serpico_: To nie mój art, więc - wygląda na to, że mam 1 konto, chyba. :-)

@_serpico_: Jesteś na tyle mądry na ile zasługujesz, ale Ty przyszłości wyjdzie ze schematu mądry-głupi i to będzie ciekawsze niż czas obecny, gdzie łatwiej nam pokochać to, co jest do pokochania.

@_serpico_: pomidor dupku ;-)))

Największą mądrością jest pokochać to, co nie jest do pokochania.

Większą mądrością jest ... nie być mądrym :-)))
.
(że mądrość nie istnieje)

@Koriolan: Ale istnieje Wszechświat Mądrości i Wszechświat Miłości według Steinera i "pokochać to, co nie jest do pokochania" w rezultacie może połączyć oba Wszechświaty.

  Koriolan,  09/05/2017

@Ziemowit Howadek: u mnie wszystko jest ... jednym.
Miłość jest mądrością, szacunkiem, akceptacją, mną, Tobą itd.
Nie ma żadnej czynności przejścia od mądrości do miłości czy szacunku. To naplywa razem jako jedno.
A nawet nie napływa. Jesteś JUŻ tym (mądrością i miłością). Jedyny 'problem' to to, że jesteś 'przysloniety'. Nie widzisz, czujesz ... nie jestes tym bo jesteś ego. Jesteś przysloniety, nie pamiętasz ...
(Cudzysłów oznacza brak adekwatności słów)

@Ziemowit Howadek: ...
Niezły jesteś :-)))

@Koriolan: Rudolf Steiner wytłumaczyłby Tobie bardziej racjonalnie, ja muszę w krótkim komentarzu użyć skrótu myślowego. Wszechświat Mądrości to poprzednia Epoka, Epoka Księżyca, a Wszechświat Miłości to Epoka Ziemii, obecny czas. oba Wszechświaty połączą się pod koniec naszej epoki...

@Ziemowit Howadek: he he ...
Jeden mądry facet powiedział :
"Wszystko co da sie powiedzieć,
Można wyrazić w 10 slowach"
.
Kiedyś spróbowałem. ... I naprawdę można.
.
Ja jest CIEBIE ciekawy :-)))
Poprzez Twoje słowa widzę Ciebie :-)))
Nie muszę rozumieć logiki światów Steinera zwłaszcza, że chyba troszkę się różnimy z nim :-)))
.
Steinera też przeczytam.

@Koriolan: Moja prawie cała rodzina czyta Steinera, mam około 30 książek. Nie jest zgodny w 100% z katolicyzmem, ale mi to nie przeszkadzało. Jeżeli jest coś prawdziwego w jego książkach, to nad tym rozmyślam, jeżeli nie, to pomijam. Dzięki niemu zrozumiałem wiele z tego, co sam przeżyłem.

@Ziemowit Howadek: jejku ... Katolicyzm ...
Dla mnie katolicyzm to pomyłka.
Jezus w 100% tak. Jest mistrzem.
Ale kościół - Nie. A tym bardziej krk.
.
Cóż ...
Ja jestem Multi ... nurtowy ?
Osho, Ruiz, de Mello, Jezus, buddyzm ... itd.
Bóg - tak ale nie osobowy ...

@_serpico_: palant heitet :-)))

@_serpico_: pomidor glupku :-)))

  nse,  09/05/2017

@_serpico_: pomidor :)

@Dyl Sowizdrzał: he he ...
Ja zajebalem już dwa arty Skalnej ...
Cieszysz się głupi heitetze ?

@Dyl Sowizdrzał: pomidor :-)))

@Mariusz Kajstura: czytałeś Howadka ?
Ciekawe co z tego rozumiesz ?

@Koriolan: Ja podobnie, ale katolicyzm był moim pierwszym krokiem. Nigdy nie dałem się zmanipulować, zawsze byłem sobą. Znałem własne doświadczenia wewnętrzne i one mnie prowadziły przez życie. Bóg u większości katolików jest źle rozumiany, ale trzeba mieć własne zdanie, oparte na doświadczeniu, a nie zdanie kogoś, kto nie rozumie Duchowości, tylko udaje i dużo mówi...

@_serpico_: pomidor ?

  nse,  09/05/2017

@Koriolan: O allwektorach, ciekawa koncepcja ?
Trochę z nim pod Jego artami pogadałem, wystarczy poczytać ;)
Ja jeśli mowa o wektory to siłą przyzwyczajenia odnoszę swoje rozumienie do wektorów fizycznych, zaś jeśli chodzi o pojęcie wymiarów to są różne definicje wymiarów w fizyce i wymiarów w matematyce, jeśli chodzi o Duchowość to do niej bardziej pasują definicje stosowane w matem ...  wyświetl więcej

  nse,  09/05/2017

@Ziemowit Howadek: Witaj coś nowego w allwektorach ?

@Ziemowit Howadek: he he ...
To jesteś dzielny chłopak :-)))
Ja żyłem w 'ciemności' 50 lat. Nie chodzi o ciemność katolicka.
Dopiero w tym wieku 'zrozumiałem' o co na tym świecie chodzi.
Wtedy zacząłem się rozwijać.
Pierwszy był Don Miguel Ruiz potem Jezus inni i Osho.
.
Ja jestem z tzw rozwoju wewnętrznego. Prawdę odkrywam wewnątrz.
Ty mi si ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Będę kontynuował niedługo, na razie miałem sporo pracy i też dałem odetchnąć czytelnikom, bo to trudne allwektory dla niektórych. Dzisiaj się tu rozgadałem, bo też ciekawi rozmówcy są...

@Mariusz Kajstura: no tak ...
Teraz już jasne ...
To ja jestem ten najgłupszy :-)))

  nse,  09/05/2017

@Dyl Sowizdrzał: pomidor :)

Jest już prawie jutro ...
Bywajcie ...

@Dyl Sowizdrzał: pomidor chloptysiu :-)))

  nse,  09/05/2017

@Koriolan: Nie przesadzaj, ta różnorodność definicji to każdemu daje popalić, starałem się wyjaśnić jak tylko umiałem i sam nie jestem pewny czy wszystko dobrze ogarniam :)

@Koriolan: Życie wewnętrzne jest najważniejsze, ale żeby wytłumaczyć komuś cokolwiek, trzeba użyć pojęć, matematyki, filozofii, mitów, bajki itp. itd. Steinera i Jezusa i Anthony de Mello i fizyki kwantowej, nauki, przyrody, własnych snów, cokolwiek...

  nse,  09/05/2017

@Ziemowit Howadek: Powinieneś troszkę intelektualnie odpocząć. :)
Ostatnio mnie Cohen fascynuje
https://www.youtube.com/watch?(...)iKnZi3E

@_serpico_: W uogólnionym pojęciu Pana Boga tobie nie pomogę, bo czy coś takiego istnieje? Ludzie dzielą się na tych, co doświadczyli Boga i na tych, co jeszcze tego nie osiągnęli. Większość katolików bardzo spłyca pojmowanie Duchowości, więc zadowalają się starcem z siwą brodą. Bóg jest nieograniczony, więc czemu wyobrażenie Go ogranicza?

@_serpico_: Ja bym się tak nie przejmował, podobno w największej ciemności jest największe światło, czyli masz duże szanse jak wszyscy...

@_serpico_: Podobnie i ja ironizuję i wczułem się w Twoją ironię. Wiesz - wszystko jest po coś, jeżeli tak czujesz jak to opisałeś, to wszystko w porządku, kiedyś może się coś zmieni. Będziesz sam wiedział i nikt nie będzie Ciebie popychał, sam będziesz z ciekawości coś szukał. I znajdziesz coś dla siebie, co Cię rozwinie i o to tu chodzi.

@_serpico_:"Serpo , znasz moje gg , jakby co, to poslij mi maila do siebie, może kiedy się spotkamy, ja tutaj nie widzę nikogo od kogo możnaby się czegoś nauczyć czy pogadać ..."-cześć Serpuś, co to się tu działo? Art.Skalnej wykasowany, Dylo się żegna, co jest grane?

  nse,  10/05/2017

@Dyl Sowizdrzał: pomidor :)

  nse,  10/05/2017

@_serpico_: pomidor :)

@Mariusz Kajstura: Coś pisałeś kiedyś o swoich wyobrażeniach o amorficznej świadomości, dla mnie to właśnie allwektor jest tego obrazem...

  nse,  10/05/2017

@Ziemowit Howadek: Ja nie mam zbyt dobrze opanowanej matamatyki, możliwe że oglądamy to samo ?

@_serpico_: Każdy ma jakiś kumpli, ja też. A prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Mam nadzieję, że Ty również masz prawdziwych przyjaciół?

@_serpico_: W życiu czasami trzeba doświadczyć tych negatywnych rzeczy, żeby docenić te pozytywne. Podobno jesteśmy tu na Ziemi, żeby się uczyć. Uczestniczymy w czymś pięknym i obrzydliwym, tak przebiega rozwój świadomości. Każda przeszkoda nas rozwija. Tylko to co trudne daje nam korzyść.

@Mariusz Kajstura: Chodziło mi o Twoje stwierdzenie:
"Amorficzna świadomość chciała poznać samą siebie, dlatego stworzyła to wszystko... :-)"
...
Coś w tym jest, ja zacząłem budować różne modele by rozpoznać granice własnego szaleństwa, nie wierzyłem w słowa mądrali którzy podpierając się teoriami Autorytetów twierdzili że to co myślę jest niemożliwe ;)

  nse,  10/05/2017

@Ziemowit Howadek: Tak wygląda droga w moim przypadku, musiałem szukać w samotności składając porozrzucane w czasie i przestrzeni puzzle :)

@Mariusz Kajstura: Odpowiedzi należy szukać wewnątrz siebie, tylko Ty możesz być pewien, że dobrze rozumujesz. Jak sobie przeanalizujesz allwektor w 4-D, to gdy przenika same siebie, odkrywa pełnię i znajduje nową symetrię. 0=1

  nse,  10/05/2017

@Ziemowit Howadek: Tak robię, niesamowitym jest to ile różnych podpowiedzi otrzymuje "proście, a będzie wam dane" ... Długa droga przede mną, doświadczenia są nieziemskie :)
Czasem widzę jak te wymiary się wzajemnie przenikają.
Pójdę już spać, to moje ciało jest mało wydajne ;)
Spokojnej Nocy :)
:))))

  nse,  10/05/2017

@_serpico_: :)

@Mariusz Kajstura: Każdy sen to podróż w inne wymiary, nazywają to "Podróże poza ciałem" OOBE :-) Miłych snów nawzajem.

  nse,  10/05/2017

@_serpico_: spokojnej :)

@_serpico_: Wytrwałeś do końca, jak chcesz to kończymy na dzisiaj i też życzę dobrej nocy :-)

@_serpico_: Było super, dzięki za wspaniały Hejt! :-)

  nse,  12/05/2017

@Ziemowit Howadek: Ciekawe, choć ostatnio się zastanawiam nad pewnymi podziałami świadomości, przykładowo modelując świadomościowy model świadomości globalnej na sieciach komputerowych, terminal ma jakąś świadomość lokalną, serwer też, pozostaje jeszcze świadomość rozproszona po sieci serwerów i terminali, którą można na potrzeby pewnych okoliczności odpowiednio składać. Sieć informacyjną jaką stworzyliśmy jako cywilizacja, jest jakby odciskiem sieci której jesteśmy częścią ... ?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska