Login lub e-mail Hasło   

Pytania

u schyłku...
Wyświetlenia: 930 Zamieszczono 03/05/2017


Byliście dziećmi?
Pamiętacie ten etap waszego życia?
Ja doskonale. Ale to co jest dla mnie teraz ważne, to fakt iż wychowałam się na bajkach.
Nie chodzi mi tu o rasowe kłamstwa typu twój chomik poszedł do nieba dla chomików, kiedy nie znalazłam go pewnego razu w klatce. Ani o to, że od czekolady na zębach mnożą się robaczki, albo ta pani z którą witał się buziakiem tatuś to tylko koleżanka z pracy. Dużo tego i każdy mógłby tu dołożyć swoje pięć groszy. Mi jednak chodzi o prawdziwe bajki. O królewnach, książętach i smokach, złych wiedźmach i brzydkich kaczątkach o wszystkie te historie gdzie dobro zwycięża a zło przegrywa. Jakże wszystko wtedy wydawało się proste. Wystarczy być prawdomównym, szczerym i dobrym by życie było cudowne i by dostać miłość na dłoni. By dostać cukierka.
Dzieckiem byłam chyba, krótko.
Byliście młodymi, pełnymi werwy do życia młodymi ludźmi?
Pamiętacie ten etap wszego życia?
Ja tak. W moim życiu wydarzyło się wtedy bardzo dużo. Można by powiedzieć, że w dorosłość wkroczyłam z wielkim hukiem. A, że nie ma się czym tu chwalić przemilczę ten temat. Powiem tylko, że nie był to ciąża. Do czego zmierzam?
Rozczarowałam się.
Czym? Szczęściem, które miałam otrzymać. Co dostałam? Nauczkę, lekcję życia, ból i dowód na to, że w życiu nie jest lekko. Powtarzałam i utwierdzałam się w tym codziennie.
Trzeba było zapomnieć o prawdomówności, by kłamstwem zasłużyć na miejsce w hierarchii, by coś znaczyć, by nie zlać się w tłumie. Chcesz mieć więcej albo przynajmniej tyle ile ci się należy, wydrzyj to innym z gardła. Wszystkiego na świecie jest tak niewiele, pieniędzy, miłości, zdrowia czy szczęścia. Musisz o to wszystko walczyć! Wszystkim po równo nie wystarczy. Kto pierwszy ten lepszy, rozpychaj się, po trupach i naprzód. Książę, który należał się Kopciuszkowi nigdy się nie pojawił.
Byliście starcami?
Pamiętacie ostanie myśli na łożu śmierci?
Powtórzę się, ja tak. Byłam wtedy zaskoczona, spokojna i świadoma.
Zaskoczona, bo wszystko wróciło. Prawda okazał się pożądana i wiedziałam, że tylko dzięki niej otrzymam nagrodę. Spokój, nie będę się szarpać z sumieniem. Świadomość, że wartości w których mnie wychowywano teraz stały się ważne.

Życie jest okrutne, czy piękne? Kto ma prawo do szczęścia a kto do cierpienia? Ja chyba nie znam odpowiedzi na to pytanie, choć swoje przeżyłam. Najważniejsze by uświadomić sobie fakt, że co tobie daje szczęście innemu łzy, a co tobie daje ulgę innemu cierpienie.

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1066
14
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1169
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 724
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 656
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1012
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 831
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 741
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 710
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 881
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 604
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 574
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 529
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 909
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1002
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 489
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

He he ....
No cóż ... moje życie poszło inaczej :-)))
Nie byłem szczęśliwym dzieckiem Ale na wakacjach poznałem smak wolności. Potem zdecydowałem, że zdobede wolność nauką. Po studiach zdobywalem rzeczy wiedzą i jeszcze większa nauką. Nie walczyłem z nikim, brałem pieniądze za dawanie swojej wiedzy i doświadczenia. Potem znalazłem to co daje pokój i odpowiedzi :-)))
Moje odpow ...  wyświetl więcej

  katha,  05/05/2017

@Koriolan: Fajnie, że się odsłoniłeś. Ja, bardziej na potrzeby artykułu, ale fakt każdy jest kowalem swego losu ale i każdy ma to na co zasłużył.

  liwa,  05/05/2017

wydaje mi się, że "W" tłumie nie można się zlać, tylko "Z".. :) sprawdź jeszcze raz tekst, bo brakuje liter w niektórych wyrazach..

@liwa: Zlać się w tłumie można, ale nie jest to mile widziane :)

@Skalny Kwiat:"Zlać się w tłumie można, ale nie jest to mile widziane :)"-haha...nie tyle to urąga zmysłowi wzroku, co powonienia...

@szubrawiec: Plamę widzisz zanim nos wyczuje zlanie w tłumie. Powonienie w ludzkim zbiorowisku jest bombardowane nie tylko zapachem amoniaku ;)

@Skalny Kwiat:"Plamę widzisz zanim nos wyczuje zlanie w tłumie."-hm...niekoniecznie"Skalny Kwiecie",wszak zależeć to może przecie i od tego,który ze zmysłów znajduje się bliżej"obiektu"wydzielającego owy zapach:-)

A dlaczego u schyłku? Pytania stawiamy sobie całe życie, od dziecięctwa poczynając... Jest ich tylko coraz więcej i są bardziej złożone w miarę doświadczania ziemskiego życia :) Zagłosuję, choć interpunkcja szwankuje, ale w sumie to nie takie ważne. Nie mam teraz czasu za bardzo na wypowiedź do tekstu, choć może uda mi się załatwić to jednym zdaniem. Sami tworzymy własną rzeczywistość, przy pomocy ...  wyświetl więcej

Tak działa nasz mózg - zawsze zadaje pytania i zawsze zadaje nam ból braku odpowiedzi na pytanie, "czy jest już nam dobrze" ... bo jeśli odpowiedz jest negatywna, to ciagle trzeba się starać żeby było lepiej: od momentu urodzenia aż do późnej starości. Nigdy nasycony mózg zadaje nam ból niezaspokojenia ambicji i oczekiwań na lepsze życie.

... a gdyby tak .... a gdyby tak odrzucić przewodni

...  wyświetl więcej

  katha,  09/05/2017

... cywilizacji, która prowadzi do utrwalania w nas poczucia niedowartościowania? Jest coś w tym. Cywilizacja , którą tworzymy oczekuje od nas dotrzymania tempa posteþu i nowych wartości które stają się bardziej ważne. Honor, praca i rodzina to te wartości kiedyś się uznawało, choć nie tylko. Dziś, kiedy zdradzają nas przyjaciele, partnerzy czy koledzy w pracy co staje się ważne?
Niedowarto ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska